jan_smetana-testomaxModerátor veřejnoprávní televize propaguje výrobek, který údajně vyřeší diskrétní mužské potíže. „TestoMax je přírodní produkt, speciálně vyvinutý pro udržení přirozené hladiny testosteronu v těle,“ slibuje prodejní internetová stránka. Potravinový doplněk údajně řeší podrážděnost, vyčerpanost, tloustnutí, a navíc povzbuzuje sexualitu mužů, kteří po 30. roce života procházejí přirozenou a často únavnou hormonální změnou. TestoMax podle svých slov užívá moderátor České televize Jan Smetana, pózující reklamnímu fotografovi se šťastným výrazem a basketbalovým míčem (vizte fotografii vpravo – zdroj: testomax.cz). Co vlastně tabletky obsahují?

Pískavice, zinek, hořčík… TestoMax obsahuje levné, dostupné látky

Prodejce vyjmenovává poměrně laciné ingredience. Pískavice řeckého sena normálně stojí kolem 31 Kč/100 g. Vitamín B6 najdeme například v mase. Když koupíme kvalitní kilogramové kuře za stovku, získáme navíc asi 15 mg zinku, přičemž Ministerstvo zdravotnictví doporučuje denní dávku 10 mg (450/2004 Sb.). Koncentrovanou tabletu lze koupit v lékárně za korunu. TestoMax dále obsahuje hořčík, který běžně čerpáme z různého ovoce, ale také z oříšků: Za dvacku nakoupíme tolik datlí, že dostaneme solidní přísun hořčíku. Nic více marketéři TestoMaxu neuvádějí. Co stojí směs uvedených látek, a kolik váží jedno balení?

Internetové stránky váhu neprozrazují, a tak jsem vytočil bezplatnou telefonní linku 800 888 524. Hluboký, ze záznamu puštěný hlas mě nejdříve upozornil, že TestoMax užívají norští muži, kteří trpělivě čekali týdny až měsíce, než zpozorovali účinky. Potom zvedla telefon operátorka. „Dobrý den, kolik váží jedno balení TestoMaxu?,“ zeptal jsem se. Operátorka nechápala, proč mě zrovna tahle informace zajímá. Já jsem nechápal, co nechápala. TestoMax není medicínský lék, ale ve své podstatě potravina, nebo spíše doplněk normálního jídla. Je divné poměřovat cenu obsahem a váhou zboží?

TestoMax stojí 298 korun českých. Balení 30 kapslí váží 36 gramů

Zanedlouho operátorka telefonovala zpět: „Balení TestoMaxu má 36 gramů. Obsahuje 30 kapslí, denně užívejte 1 kapsli“. Ještě chvíli počítejme. Cena prvního balení činí 298 Kč, potom chodí „pravidelné zásilky“ za 598 Kč. To znamená poměrně hodně peněz, jelikož protihodnotou je… TestoMax – lehounká kombinace laciných látek! Kdybychom raději nakoupili maso, brambory, datle, pískavici a doplňky od lékárníka, dostaneme stejné až několikanásobné dávky, a navíc se najíme! Proč norská společnost Norvital AS tenhle preparát nabízí? Těžko uvěřit, že by se moderátor veřejnoprávní televize podílel na pouhopouhém byznysu.

Seriózní zdroje potvrzují, že stárnoucím mužům ubývá testosteron, což může rozhodit organismus. Lékařská věda dokáže pohlavní hormon tělu vracet. Ale jak píše Česká průmyslová zdravotní pojišťovna, „tato oblast medicíny je teprve na počátku a tento druh léčby není ještě zcela běžnou záležitostí, není vhodný pro každého a má také své kontraindikace a rizika“. Jaké místo tady zaujímá TestoMax? Možná představuje „placebo“. Třeba moderní muž potřebuje utratit hodně peněz, aby nabyl osvěžujícího pocitu, že investoval výhodně. Anebo jsou předchozí počty špatně? Pokud chcete přidat názor, využijte fórum pod článkem.

K tématu: Žádný z 10 lékařů nedoporučuje potravinové doplňky Spirulina a Chlorella.
Pozor na podvodné tablety CGA800 a Potenga Sex Power Increase a Men Solution Plus!

5 KOMENTÁŘE

  1. Kdo si chce koupit TestoMax, ať si ho koupí. Ale nejdříve se podívejte na kotvičník zemní – tribulus a potom zvažte, zda si koupíte TestoMax, anebo kotvičník na celý rok.

  2. Jo, to by se dalo říct o všech přípravcích, nemyslíte? Co dnes není předražené? A Testomax, ten vám tak nanejvýš zlepší celkové zdraví a je testovaný. Já si koupil kotvičník přes internet a zanesl jsem si do organismu plísně. Testomax beru a nedám na něj dopustit.

  3. Testomax po delší době užívání funguje spolehlivě jako projímadlo. Stále jsem hledal příčinu, proč trpím průjmy :-(. Přestal jsem ho užívat a vše je O.K. Testomax má mizivé účinky a je předražený.

  4. TestoMax jsem bral několik let, takže mohu posoudit. Nic extra jsem nezaznamenal. Chuť na sex, únava, svalová hmota – vše zůstalo stejné. Buďte aktivní a jezte kvalitně, ostatní faktory jsou v hlavě :-).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno