Houbovité mikroorganismy jsou dobrými pomocníky například při výrobě chleba, kávy, kakaa a alkoholu. Ale běda, pokud se přemnoží uvnitř, nebo na povrchu lidského organismu! Kvasinky potom přestávají člověku pomáhat, a způsobují infekci: Svědí na pokožce, nedejbože taky v pohlavních orgánech, způsobují trávicí potíže, v krajním případě vedou dokonce k předčasnému úmrtí. Musíme zjednat nápravu, především však zachovejme klid. Jakmile totiž začneme hledat informace na internetu, pravděpodobně uvidíme jak seriózní rady, tak reklamy na podvody – jako třeba na „zvlhčující a vyživující krém“ Tinedol.

Reklama působí profesionálně, ale obsahuje nesmysly

„Díky naší mastičce se zbavíte zápachu, nadměrného pocení a nevzhledných prasklinek na pokožce. Tinedol totiž odstraňuje kvasinky, má hojivý efekt, a navíc příjemně voní,“ slibují prodejci. Krém údajně obsahuje následující látky, kupodivu uvedené v polštině: klimbazol a farnezol. „Největší předností Tinedolu je komplexní péče. I když třeba ještě necítíte žádné potíže, začněte krém používat preventivně. Stačí, aby byl nakažený jeden příbuzný – a nemoc dříve nebo později propukne v celé rodině,“ přitakává údajný lékař (dermatolog) a odborník na kosmetiku Alexej Bozunov.

Ale uvažujme. Komplexní péče zahrnuje vyšetření celého organismu, takže krém určitě nestačí. A stejnými sliby byly opředené podvodné mastičky Skinetrin, OnycoSolve nebo Foot Powder. Zkušenosti zklamaných zákazníků, recenze a diskuse čtěte ZDE a ZDE. „Tisícovka v háji, a nevidím žádný pozitivní efekt. Nepomohla jsem sobě, ale podvodníkům, kteří svojí drzostí připomínají kvasinky a zasloužili by naplácat! Svědí mě ruka,“ píše například paní Jarmila. Mimochodem, použijte internetový vyhledávač a zjistíte, že žádný dermatolog jménem „Alexej Bozunov“ neexistuje :-(.

5 důvodů, pro neplatit za podvodnou mast Tinedol

  1. Jedno balení stojí kolem tisícikoruny, tedy moc peněz. Návštěvu solidního doktora, řadu ověřených léků a bylinek máte zadarmo.
  2. Tinedol neprošel Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL), neznáme tedy skutečné složení, ani vedlejší účinky, rizika a kontradikce vzhledem k jiným medikamentům, chorobám (slabému srdci, vysokému krevnímu tlaku, alergiím apod).
  3. Výrobek neobsahuje pořádné obchodní podmínky, takže nevíme, jestli odpovědná firma uznává oprávněné reklamace a vrací peníze.
  4. Americký prodejce (BERNADATTE LTD) nemá pobočku v Evropské unii, jinými slovy porušuje naše zákony a nepodléhá české policii!
  5. Žádný český dermatolog, ani jiný lékař nedoporučuje, abychom podezřelý krém užívali. Schválně se zeptejte svého doktora, bylinkáře nebo apatykáře!

1 komentář

  1. Další pastička na informačně negramotné spoluobčany (což nemyslím urážlivě; každý máme silné i slabé stránky, uvedenou nevýhodu lze navíc překonat vzděláváním): Tinedol, v minulosti i budoucnosti prodávaný pod různými jmény.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno