S nabídkou nejrůznějších nástrojů umělé inteligence se v posledních letech doslova roztrhl pytel. Jak si ale vybrat ten správný, který bude nejlépe vyhovovat vašim potřebám?

Umělá inteligence (AI) je jedním z hlavních témat, které nenechává chladnými nejen technologické giganty. Každý si dnes může vyzkoušet, jak obrovský pokrok udělaly chatboty, každý si může zkusit vygenerovat realistické obrázky, videa, nebo dokonce složit vlastní písničku, kterou AI otextuje, složí k ní hudbu a nakonec ji přezpívá. A ze všech stran také slyšíme, kolika lidem vezme pokročilá umělá inteligence práci. Pořád jde ale především o nástroj. Stejně jako lidem nevzala práci tovární stroje během průmyslové revoluce, nevezme jim ji ani AI. Pouze ji usnadní. Důležité bude umět s tímto nástrojem pracovat. A uspěje ten, kdo to bude umět nejlépe nebo si vybere ty nejlepší nástroje.

Nástrojů na tvorbu textů, obrázků, grafik, videí už je dnes tolik, že se z tomu jednomu zatočí hlava. Jeden je vhodnější na tohle, druhý zas na něco jiného a není jednoduché se v tom všem vyznat. Naštěstí ale dnes existují aplikace, které umí schopnosti různých AI nástrojů nabídnout pod jednou střechou za jedno předplatné a se šablonami přesně na míru potřebám tvůrcům online obsahu. Jednou z nich je aplikace českých vývojářů s názvem Editee (dříve známá jako Deeply).

tvorbou textu vám v Editee pomůžou ty nejpokročilejší jazykové modely jako jsou GPT-4o (Omni), Anthropic Claude 3.5 nebo Gemini 1.5 Pro. Nepracují při tom se zastaralými daty, ale mají online přístup k internetu. Vývojáři aplikace navíc umělou inteligenci trénují tak, aby její výstupy odpovídali co nejvíc tomu, co od nich uživatelé očekávají. Ať už je jejich cílem článek, blogový příspěvek, příspěvek na sociální sítě, e-mail nebo cokoliv jiného.

Jazykové modely přitom neslouží jen k samotnému vygenerování textu. Můžete je použít ke konzultaci, k návrhu osnovy, k vylepšení stylistické stránky textu nebo ke kontrole pravopisu. Stejně tak ho zvládnou přesně přeložit do třech desítek jazyků.

Grafické modely Editee umí pro změnu generovat realistické obrázky, které jsou často k nerozeznání od fotografie. Nemusíte si lámat hlavu s ideálními rozměry na sociální sítě nebo s dalšími parametry. V aplikaci jsou přednastavené šablony, které vám pomůžou dosáhnout optimálního výsledku. Neřešíte autorská práva a placené fotobanky, protože na obrázky vytvořené prostřednictvím AI se autorská práva nevztahují.

Umělá inteligence dokáže pracovat také s lidským hlasem. Editee umí převést text do hlasové podoby. Vyberete si jen hlas, který vám nejvíce vyhovuje a jeho styl, nebo dokonce můžete naklonovat svůj vlastní hlas. A tato funkce funguje i opačným směrem. Potřebujete přepsat obsah nějakého videa nebo zvukového výstupu do textu. S umělou inteligencí je to práce na pár vteřin.

Umělá inteligence se zkrátka stává nepostradatelným nástrojem pro podnikatele a marketéry, kteří chtějí zůstat konkurenceschopní v rychle se vyvíjejícím digitálním světě. Díky aplikacím, jako je Editee, lze snadno přistupovat k pokročilým technologiím, které urychlují a zjednodušují tvorbu obsahu. Přestože AI přináší zásadní změny, nezbavuje lidi jejich práce – naopak jim umožňuje se soustředit na kreativní a strategické činnosti. Klíčem k úspěchu bude schopnost efektivně využívat dostupné nástroje a adaptovat se na nové technologie.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno