Věříte na zázraky? Občas dochází k nevysvětlitelnému uzdravení, a nemusíme jezdit až do francouzských Lurd, kde mrzáci odhazují berle. Nemocné nohy údajně léčí taky Panna Marie Určická v moravských Určicích (nedaleko Prostějova) nebo pramenitá voda v Orlických horách, v obci Neratov (poblíž Rychnova nad Kněžnou). Za mystérium můžeme považovat i samotný lidský život, počatý z rodičovské lásky. Ale ať už jsou zázraky skutečné, nebo jenom domnělé, jejich společným ryse bývá bezplatnost: Marod se uzdraví zadarmo! Naproti tomu, například takový balzám Varicobooster nefunguje a stojí nekřesťanské peníze. Naštěstí máme nezávislé recenze a diskuse.

Chcete amerického podvodníka, nebo českého lékaře?

V nové internetové reklamě vidíme muže, který vypadá jako lékař a údajně říká: „Chodí za mnou většinou ženy, ale taky muži, které trápí tíživá bolest nohou. Vnějším projevem bývají takzvané křečové žíly, tedy tlusté modravé linie, klikatě nadzvedávající kůži. Svým pacientům doporučuji krém – balzám Varicobooster, protože funguje vždy, všude a pořád.“ Jenomže dotyčný „lékař“ (jednou pojmenovaný „Vladimír Bakula“, podruhé raději nijak) nemá vlastní ordinaci a není zmíněný na webu žádné nemocnice, ani nikde jinde!

Na reklamní stránce najdeme vlastně jenom jeden relevantní kontakt: „Bernadatte LTD, Av Ricardo J. Alfaro, Panama International“. Odpovědná firma tedy porušuje naše zákony, protože tady prodává „jedinečnou formuli“, ale neuvádí kontakt na svoji evropskou pobočku.

Tuzemskému zdravotnictví můžeme vytknout leccos: přetížený personál, čekací lhůty, doplatky na léky apod. Ale díky všeobecnému zdravotnímu pojištění máme aspoň základní péči „zadarmo“. A naši lékaři jsou většinou vzdělaní a obětaví lidé, kteří pacientům říkají pravdu: Křečové žíly můžeme zmírňovat speciálními elastickými punčochami, anebo ambulantním zákrokem.

Recenze na staronovou čertovinu jménem Varicobooster

Zázračný „balzám“ vypadá podobně jako dřívější podvody, které měly vyléčit křečové žíly: Vein StopperVarikosette a Varicofix. Tyto značky náhle zmizely, a zůstali jenom zklamaní zákazníci.

Varicobooster údajně obsahuje nové složky: troxerutin (chemikálie – derivát rutinu), kaštan (jírovec maďal), březové listí, kofein, ginkgo bilobu, pelyněk, mentol, heřmánek, kopřivu, med + výtažky z citrónu, kokosu a sóje. Všechny ingredience ovšem seženeme v legálních obchodech. A ačkoli ani naši lékárníci nebo bylinkáři neumějí zázraky, aspoň dodržují zákony – takže víme, komu můžeme poděkovat (pokud odvádí dobrou práci), anebo koho můžeme zažalovat (pokud prodává nebezpečný šunt).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno