Dcery a vnučky pozorují nohy svých stárnoucích matek a babiček, jakoby viděly něco cizího. Vždyť samy jsou ještě mladé a panensky krásné, po křečových žilách ani památky! Ale pokud mají patřičné genetické predispozice, dříve nebo později pravděpodobně začnou zvažovat, jestli svoje lýtka nezahalí dlouhými sukněmi či kalhotami, přestože bude zrovna horký letní den. Berme, prosím, tento příklad jako ponaučení, abychom vnímali raději realitu, než svoje chvilkové pomíjivé dojmy. Podvodníci totiž manipulují našimi emocemi, aby nám prodali například gel Variconis.

Podvodný gel na křečové žíly Variconis

Evropská společnost cévní chirurgie Giuliu Calò nezná

„Jsem moderní chirurg. Ale pocházím z Austrálie, kde ještě mnoho lidí žije v divočině, takže vím, jakou léčivou sílu má příroda. Do Evropy jsem zamířil, abych tyto poznatky mohl využít a otestovat prostřednictvím špičkové techniky. Tak vznikl gel Variconis, který ženám pomáhá, aby měly lehké nohy. Chirurgii na křečové žíly už nepotřebují,“ říká podle internetové prodejní stránky Giulia Calò, údajný člen Evropské společnosti cévní chirurgie. Avšak na webu této instituce nemá žádný záznam! A údajný kardiovaskulární chirurg Giulia Calò podle internetových vyhledávačů, kupodivu, nefiguruje ani nikde jinde.

Autoři citované reklamy ostatně rádi připisují lidem fiktivní jména, jak můžeme vidět díky fotografiím údajných spokojených klientek. Stejnou ženu označili v německé verzi Andrea Reiner, zatímco ve španělské verzi jako Cristinu Cerezo atd., takže tamní nadšené „recenze“ a „diskuze“ nemůžeme brát vážně.

Podvodný gel na křečové žíly Variconis ve španělštině

5 varovných důvodů, proč nepřijímat gel Variconis

 1. Neznáme identifikační údaje odpovědné firmy, takže nevíme, kde případně požádat o vrácení peněz, nebo na koho poslat policii.
 2. Solidní doktoři medicíny a lékárníci vám potvrdí, že krém Variconis nefunguje, ostatně proto není předepisovaný.
 3. Autoři reklamy zneužívají vědecké instituce a taky fotografie lidí, kteří o jejich „produktu” pravděpodobně nikdy neslyšeli.
 4. Úplně stejně jako gel Variconis byly dříve propagovány další podvodné „krémy proti křečovým žilám” – například Vary Forte, Vein Stopper, Varicobooster, Varikosette, Varicofix a další.
 5. Cena tohoto gelu kolísá kolem 1 000 Kč, které můžete investovat daleko lépe – raději si kupte elastické punčochy, permanentku na plavecký stadion, nebo vyrazte vlakem na pěší výlet, čímž svoje zdravotní potíže pravděpodobně zmíníte. Skutečný cévní chirurg MUDr. Karel Beneš z královéhradecké kliniky však potvrzuje, že křečové žíly lze zcela odstranit pouze operativně.

8 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý deň prajem, hľadala som recenzie na prípravok Variconis a Váš článok ma zaujal. Sú k dispozícii aj ďalšie odborné vyjadrenia našich lekárov o „účinku“ Variconisu? Ďakujem, srdečne Dagmar

 2. Dobrý den, bude to podvod stejně jako Papillor, na který jsem naletěla. Naprosto bez účinku, peníze zpět nemožné vymoci. Žádné info o výrobci, dodavateli, vše falešné včetně všech jmen. Moji špatnou recenzi smazali, napsali si svoje. Mirka

 3. Je to podvod jako vždycky. Lékař nemá ani jméno, snad aby se nedal dohledat na internetu. Giulia Calò není žádný kardiochirurg, ale mladičká slečna zabývající se zcela něčím jiným.
  Uvítal bych povolení SÚKL o prodeji v ČR, a pokud přípravek povolení nepotřebuje, pak se nejedná o lék. Lituji těch, kteří se nechali nachytat, jsou-li jací, neboť i autoři recenzí jsou samozřejmě rovněž falešní a nedohledatelní.

 4. Dobrý deň, ale ako je možné, že spomínaný prípravok ponúka lekáreň Dr. Max? Či sa jedná o komplet falošné údaje na internete? Ako má bežný človek zistiť, že je to podvod? Jedine tak, že bude nakupovať v kamennom obchode?

  Keďže kŕčové žily sú zväčša dedičný problém (tzn. vrodená „menejcenná“ stena žíl a zlý metabolizmus tukov v tele), treba problém hlavne riešiť z vnútra – tzn. úpravou stravy: vitamíny a látky v potravinách pôsobiace na pružnosť ciev a žíl, zlepšujúce ich kvalitu… A tiež pôsobením z vonku, tzn. mechanická podpora, špeciálne pančuchy a vhodný šport.

  Z potravín konkrétne je to pohánka a cordyceps, super potraviny! Pohanka (vit. E, vláknina) ako príloha, namiesto bielej múky, zemiakov a bielej ryže. Cordyceps je prírodné antibiotikum, tonikum a analgetikum, tzn. pomáha proti zápalu, opuchu a bolesti kŕčových žíl. Na jar si skúste dopriať 3 mesačnú kuru (moja skúsenosť) a budete mať pocit, že máte „mladšie, nové“ nohy. Vypuklé žily sa stiahnu viac do vnútra a zmizne aj väčšina cievnych metličiek, aj modrín. Takisto aj bolesť a pálenie žíl sa minimalizuje. Pre mňa toto malo najväčší zdravotný efekt ohľadom mojich nôh. Letná kúra mi pomohla mať zdravšie nohy až do ďalšej jari, čo ma dosť prekvapilo a potešilo, lebo taký dlhodobý účinok som nečakala.

  Ďalšia super vec je rýchla chôdza, nie len sem tam počas dňa, ale najlepšie asi robiť predavačku na veľkej predajnej ploche a rýchlo bežať od zákazníka do skladu ! To by som nikdy neverila, ale je to fakt! Nohy vám spevnejú a prekrvia sa, cez prestávku si ich vyložíte. Postávanie a posedávanie je na nič.

  Ľahké jedlo, ľahké nohy: Skúste viac zeleniny a ovocia, vlákninu, bylinkové čaje a vody, namiesto mastných a sladkých jedál (lepia žily) – jednoduché, ľahké stravovanie. Urobíte zmenu vo vnútri a prejaví sa to aj navonok. Ide o zmenu životného štýlu, o celkovú zmenu postoja k vašemu žitiu, k vášmu zdraviu, ku Vám samotným. (Toto ochorenie súvisí s určitou stagnáciou vo vašich názoroch a myslení v živote.) Zmena je život a život je pohyb! Hýbme sa preto celým telom, od hlavy až po päty, majme pružnú myseľ, a budú aj ohybné členky!

  Veľa zdravých myšlienok na čerstvom vzduchu s ľahkými nohami Vám praje Jaroslava!

 5. Muž, mám také problémy s křečovými žilami, trápí mne i křeče v noci, atp. Pokud tento přípravek Variconis nefunguje a je tedy podvod, ptám se, zda mi můžete poradit přípravek, lék, který je zdravotně bezpečný, a který by mohl fungovat, vyřešit nebo aspoň zlepšit tento můj problém, pokud takový přípravek vůbec existuje. Děkuji za odpověď.

  • Zkuste si v lékárně koupit Mobivenal micro. Je k mání bez lékařského předpisu za cenu odpovídající doplatku za Detralex na lékařský předpis.

 6. Děkuji za tenhle článek. Bohužel jsem málem naletěla, balíček se čtyřmi baleními gelu je na cestě ke mně. Naštěstí jsem dopředu nic neplatila, tak ho jen nepřevezmu. Když jsem se po objednání snažila dohledat informace o výrobku, narazila jsem jen na mizerně přeložené bláboly, které vůbec nedávaly smysl. Kontakt na firmu žádný, navíc operátorka, která se mnou objednávku vyřizovala, byla cizinka, což teda nepopírala, prý studentka farmacie, vydávala gel za český výrobek.

  Jen teď doufám, že mne tzv. firma nebude bombardovat nevyžádanými telefonáty. Ještě jednou Díky.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno