Křečové žíly trápí především těhotné, stárnoucí nebo plnoštíhlé ženy, ale stejný problém může postihnout také mladého muže. Temné linie a pavučiny na dolních končetinách vnímáme nejprve jako estetickou zátěž, později ale pocítíme bolest. Doktoři medicíny doporučují, abychom se hýbali, nosili takzvané kompresní elastické punčochy a v krajním případě podstoupili operaci. Dobrodruzi zkoušejí konopnou mast, anebo Varikosette.

Spotřebitelé varují a navrhují vlastní řešení

„Vyléčíme vám trofické vředy, odstraníme otoky měkkých tkání, zlepšíme práci žilních chlopní a posílíme cévní stěny,“ slibuje internetová reklama na staronový krém Varikosette. Nic revolučního nečekejte, stejný sekret byl dříve prodávaný pod názvy Varicofix a Vein Stopper. Desítky uživatelských recenzí najdete ZDE a ZDE. „Přípravkem jsem si natírala nohy dvakrát denně, po dobu třech týdnů. Studil, ale na křečové žíly vůbec neúčinkoval,“ píše Irena ze Záhřebu.

„Mám horší zkušenost. Mně zakoupený gel způsobil vyrážku a lýtka začala pekelně bolet. Bojím se, jestli nemám otravu krve. Zkoušela jsem tinkturu reklamovat, ale distributor vůbec nezvedá telefon. Vlastně ani nevím jistě, jak se jmenuje odpovědná firma!,“ pokračuje paní Alena. Někteří diskutéři doporučují konopnou mast, kterou ostatně můžete koupit v normálních kamenných lékárnách, výrazně levněji než podezřelý olejíček Varikosette. Mnoho skutečných léků navíc dostaneme zadarmo, respektive za svoje zdravotní pojištění!

7 argumentů, proč neplatit za Varikosette

  1. Inzerovaný krém je poměrně drahý, zvláště když nemáte garantovaný žádný dobrý výsledek.
  2. Nevíme, kdo podezřelou mast Varikosette prodává, ani kde sídlí.
  3. Žádná česká instituce (například Státní ústav pro kontrolu léčiv) netestovala složení výrobku.
  4. Pokud Varikosette obsahuje močůvku, těžko uplatníte reklamaci, když neznáte odpovědnou firmu.
  5. Tento sajrajt nedoporučuje žádný český lékař (schválně se zeptejte svého obvodního doktora!).
  6. Prodejní internetová stránka odkazuje na neexistující odborníky, obsahuje falešné recenze a diskuse.
  7. Reklama na Varikosette nápadně připomíná podvodné šunty, které zklamaly mnoho Čechů – například motorový olej ProEngine Ultra, přípravek na hubnutí Chocolate Slim, nebo tablety na klouby Articulatio PRO.

3 KOMENTÁŘE

  1. Na stránke, kde sa predáva krém Varikosette, se odvolávajú na odborníčku Kristínu Bukovinskú. Jediná Dr. Kristína Bukovinská v zozname lekárov je zubárka!!!

  2. Nic nekupujte! Neznáte složení přípravku. Nějaký šmejd vám pošle mast, která vám v lepším případě pomůže jenom od peněz, v horším případě vám nějaké zdravotní problémy způsobí. Pokud je „Varikosette“ opravdu účinný, proč není ke koupení v lékárně? Lidi, zapojte rozum, nepodporujte šmejdy!

  3. V jednom časopisu jsem našla recept: Gel pro krásné nohy bez křečových žil. 2 čerstvé kaštany nastrouhej na jemno, dej do uzavíratelné sklenice a zalij 50 ml glycerinu. Nechej týden stát a pak přefiltruj, nejlépe přes jemné plátýnko. Odměř 20 ml extraktu, přidej do něj 0,25g xanthanu a zamíchej, aby se prášek dobře rozpustil. Ručním mícháním postupně zašlehej 20 ml ostropestřcového oleje a 20 ml mandlového oleje. Nakonec přidej 3 kapky éterického oleje levandule a 4 kapky éterického oleje geránium. Vmasíruj do pokožky nohou. Včera jsem tento recept našla, nemám čerstvé kaštany, vyrábět budu až na podzim.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno