Jaromír Jágr. Pavel Nedvěd. Roman Šebrle. Čeští sportovci dobývají světová sportoviště, přitom získávají respekt a autoritu. Na celý zbytek života mají prakticky vystaráno, samozřejmě zaslouženě. Můžou trénovat mládež jako Jarmila Kratochvílová, komentovat televizní přenosy jako Vladimír Šmicer, anebo podnikat jako Robert Změlík. Ale mluví světový šampion pravdu, když prodává například drahé pilulky, které mají vrátit organismu sílu a energii? Legendární oštěpař Jan Železný doporučuje pastilky VitaePro pravděpodobně proto, aby si přivydělal.

Anebo trojnásobný olympijský vítěz a držitel světového rekordu bere prášky, aby stárnul pomaleji? Co vlastně obsahují tablety VitaePro a můžeme stejné ingredience koupit jinde levněji, ve větším množství? „Dobrý den, pane Železný, chtěl bych Vás poprosit o odpověď: Vidím, že děláte reklamu na prášky Vitaepro, které údajně pomáhají od únavy a různých potíží v mužské krizi středního věku. Chtěl bych se zeptat, jestli tyto prášky skutečně sám užíváte a fungují. Byl bych Vám moc vděčný za odpověď,“ napsal jsem na adresu slavného trenéra, kterou zveřejňuje TJ Dukla Praha.

Prášky VitaePro obsahují malé množství laciných látek

Reklamní figurant bohužel neodpověděl, ale sdílnější byla společnost Nordic Health s.r.o., která prodává také pastilky TestoMax. Barbora Jelínková ze zákaznického servisu prozradila, kolik váží jeden kus: „Čistá hmotnost produktu VitaePro v jednom balení je 55 g.“ Připomeňme, že miniaturní porce stojí nejdříve 349 Kč, ovšem první objednávkou se stáváte „členem programu pravidelných zásilek“ a počínaje třetím měsícem cena stoupá na 698 Kč. „Další zásilky zboží jsou zasílány v intervalu, který je uveden v objednávce,“ říkají neurčitě obchodní podmínky, přičemž svoji objednávku můžete upravit nejpozději 10. pracovní den před dodáním.

Projděme tedy složení preparátu: Extrakty ze stromu boswellia serrata (kadidlovníku pilovitého) seženete levněji (38 gramů za 310 Kč), stejně jako selen, vitamíny d (ve vejcích, játrech, mléce) + c (v šípku, citrusech, bramborech) + e (v másle, mléce, mase savců) a kyseliny EPA a DHA (v rybím oleji). Pastilky VitaePro jsou prodávané také v Norsku, Švédsku nebo Finsku, v České republice vyšlo několik propagačních článků (například ZDE a ZDE). Ovšem stejné látky seženete levněji, když navštívíte normální lékárnu, zelný trh a masnu.

13 KOMENTÁŘE

 1. Co si o tom všem má myslet laik, i když ne tupec. Můžete mi opravdu poradit nejlepší prostředek na klouby, kromě VitaePro? Znám ještě Alavis, ale ten je pro koně.

 2. To, co užívá tady pan reklamní maskot, není vůbec pro klouby optimální – dělá to pro prachy, to je logické. A ještě ten podvodný systém, který stále nutí kupovat další a další VitaePro… Holt něco jako „šmejdi“ :-).

  • Vy jste tento recenzovaný přípravek vyzkoušel? Pan Železný kupuje potravinové doplňky jako každý jiný člověk, dobrovolně. I „obyčejný“ zákazník má právo odhlásit nebo regulovat odběr. Já sama podle svojí potřeby užívám podobné prostředky již několik let.

 3. Lepší je „Barny’s Celadrin – extra silný“. Mám s tím nelepší zkušenosti a doporučují jej i revmatologové a ortopedi. Cena je přibližně stejná a téměř každá lékárna jej objedná. Opravdu pomáhá.
  (Poznámka redakce: Zřejmě jde o další nabídku firmy Biopol GN s.r.o., které se věnujeme ZDE.)

 4. Dobrý den, je mi 66 let, sportuji pravidelně 4 roky. Myslím, že dost a nikdy jsem se nezbavil bolesti svalů na nohou. V zimě chodím a od jara do podzimu jezdím na kole. Bral jsem kde co, nic nepomáhá. Prosím o radu, děkuji předem.

 5. VitaePro používám už nějakou dobu a zatím jsem nemarodil. Alternativa pro lidi, kteří nechtějí jíst ovoce a zeleninu, nebo více tablet.

 6. Dobrý den, Jan Železný skutečně užívá doplňky stravy od naší společnosti, na což jsme pyšní. Z vlastní zkušenosti potvrzuje, že VitaePro vysloveně pomáhá – jak při vyšší zátěži, tak v klidnějším období. Jan rozhodně nepatří mezi „celebrity“, které jsou podepsané pod každou druhou reklamou. Je člověkem, který pečlivě hlídá svoje soukromí a pověst. Jako bývalý vrcholový sportovec a nyní trenér doplňkům stravy rozumí a my hrdě potvrzujeme vzájemnou spolupráci.
  Tým Nordic Health s.r.o.

 7. VitaePro mě už stálo nemálo peněz, ale nepociťuji žádný pozitivní efekt. Navíc nelze ukončit dodávky – ani emailem, ani doporučeným dopisem. Na poště mi poradili, ať následující zásilky nepřebírám, ale zástupci odpovědné firmy mně házejí balíčky rovnou do schránky. Ještě tam zkusím zavolat. Každopádně ale musím konstatovat: Hrůza. A doufám, že už neskočím na žádné podobné chytáky.

  • Dobrý den, pane Chalupo,
   váš program zasílání byl zrušen v červnu 2018 na základě zaslané vratky s přiloženým dopisem. Žádnou další předchozí komunikaci (písemnou formou, telefonicky nebo emailem) s Vámi neevidujeme.
   Pěkný zbytek dne,
   Tým Nordic Health s.r.o.

 8. Dobrý den, mam hodně špatnou zkušenost s firmou Nordické zdraví (ani, šmejdi, neumějí svoje jméno přeložit do češtiny). Objednal jsem jejich Maxulen za základní cenu, abych během jednoho měsíce zjistil, co a jak. Moje blbost, že jsem nečetl všechno, včetně textu, napsaného malým písmem v příloze e-mailu! Jak takovíto šmejdi mívají ve zvyku, posílají svoje dryáky dále a neustále chtějí peníze na svůj účet. Z osobní zkušenosti varuji a vyzývám ostatní – pojďme tyto zmetky zničit! Jsou obyčejné pijavice, které sají naši peněženku!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno