Denně umírá masa lidí kvůli chorobám, hladomorům, nebo živelným pohromám. Ale větší pozornost přitahují tragédie, které zrcadlí pýchu našich předků: zkáza babylonské věže, požár starověkého Říma, havárie luxusního parníku. Zajímají vás nablýskané kajuty, hodovní sály a paluba, rozhoupaná studeným oceánem? Hlubinou temné minulosti připlula výstava Titanic, Praha. 2016 bude letopočtem, kdy českou metropoli navštívil Elton John a Rod Steward. Ovšem v žebříčku návštěvnosti vede koráb, který roku 1912 neuhnul ledovci a pohřbil 1 500 lidí – přibližně populaci dnešních Kladrub.

Co přesně uvidíte a dostanete v pražských Letňanech?

Světoznámý parník křižuje zeměkouli ještě století poté, co ztroskotal uprostřed Atlantiku. Video vzniklo při slovenské zastávce, nyní výstava Titanic přistála v Praze, kde vydří do poloviny roku 2016. Mezitím kotví ve veletržním areálu PVA EXPO, v Letňanech. „Každý návštěvník dostane zdarma sluchátko – audioguide, ve kterém bude poslouchat v češtině, němčině nebo angličtině podrobný výklad k jednotlivým exponátům,“ slibuje pořadatel akce, podepsaný jménem JVS Group s.r.o. Nabízí také stažení „pracovních listů pro studenty“ ZDE.

Kolik stojí a kdy končí výstava Titanic (Praha 2016)?

Slevu získáte, pokud místo víkendu vyrazíte ve všední den. Zvýhodněnou cenu dostávají automaticky senioři, zdravotně postižení lidé, děti a studenti, případně jejich doprovod. Lístky prodávají například specializované (ZDE nebo ZDE)

KOLIK STOJÍ VÝSTAVA TITANIC (PRAHA 2016)
Individuální vstupné Po – Pá So – Ne
Dospělí 300 Kč 350 Kč
Studenti a senioři nad 65 let 250 Kč 300 Kč
Děti ve věku 6 až 15 let 200 Kč 250 Kč
Rodina – 2 dospělí a 3 děti do 15 let 800 Kč 900 Kč
ZTP/P (+ doprovod zdarma) 190 Kč 220 Kč
Skupinové vstupné Po – Pá So – Ne
Školy – 10 a více žáků (+ pedagogové zdarma) 190 Kč 220 Kč

Kdy trvá výstava Titanic (Praha 2016)? 10. února až 7. července. Kdy je otevřeno? Denně mezi 9. a 20. hodinou (včetně Velikonoc), pokladnu zavírají v 18 hodin. „Prohlídka trvá minimálně 1 hodinu. Proto jsou vstupenky prodávané na konkrétní čas, který – prosíme – dodržujte,“ žádá pořadatel. Zároveň ovšem upozorňuje, že může váš vstup posunout „z bezpečnostních důvodů. Uvnitř jsou „přísně zakázány“ bundy, kabáty, batohy a rozměrné tašky, nesmíte ani nic konzumovat, telefonovat, dotýkat se exponát, používat fotoaparát s bleskem, ani filmovat. Zdroj fotografií: oficiální web pořadatele.

Výstava Titanic Praha 2016

Výstava-Titanic-Praha-2016-2

Výstava-Titanic-Praha-2016-3

6 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Dočetla jsem se, že na výstavu Titanic nemůžeme jít s batohem, bundou atd. Je možnost nějakých skříněk??? Nepřijedeme autem, nemáme batoh, kam dát. Děkuji za odpověď.

    • Dobrý den, paní Hendrychová, bohužel provozovatel výstavy nic o skříňkách neuvádí, takže bych osobně spíše pesimisticky předpokládal, že tam nejsou :-(.

  2. Dobrý den, jsme 2 důchodkyně z Plzně. Chtěly bychom se jet podívat na Titanik, Praha 2016. Jak se tam dostaneme lépe – z autobusu ze Zličína, a nebo z hlavního vlakového nádraží? Musíme mít vstupenky z předprodeje, anebo je můžeme koupit až na místě? Jak dlouho to tam jede od vlaku, nebo autobusu, abychom si koupily správné jízdenky? To je otázek, co? Už jsme přece jenom staré, ale rády cestujeme. Děkuji za odpověď. Důchodkyně z Plzně

    • Dobrý den, paní Míšková, podle vyhledávače spojení mi vychází rychleji cesta z hlavního vlakového nádraží – do 20 minut jste na zastávce metra Letňany (ale raději bych ještě počítal s rezervou na cestu k areálu pěšky). Lístky bude asi nejlepší koupit předem ZDE.

  3. Dobrý den, můžu jít na rodinné vstupné: já, sestra a dvě děti. Nebo to musí být manželský pár? Děkuji za odpověď.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno