Ruský prezident Putin, jeho francouzský protějšek Hollande, ani severokorejský diktátor Kim Čong-un neměří více než 170 centimetrů. Kdyby existoval způsob, jak bezbolestně zvětšit svoje tělesné proporce, tihle mocní trpaslíci by pravděpodobně dávno měřili aspoň jako průměrný muž. Lidské nohy, ruce, ani jiné partie ovšem nelze prodloužit žádnou tabletou, mastí či náplastí. Jako důkaz použijeme gel Man Pride, dále doplňky stravy XtraSize a Erexan.

XtraSize není podepsaný prodejcem

„Trvalo jenom několik týdnů, a přirození mého partnera narostlo o více než 3 centimetry,“ cituje internetová reklama fiktivní ženu. Cena? 1 650 (1 350 Kč + 300 Kč za doručení) za 60 tobolek. Důvěryhodně vypadá česká prodejní doména xtrasize.cz, která ovšem patří pouze reklamní agentuře – zprostředkovatelské kyperské firmě JPT Investment Partners Limited. Jak už dříve varovala Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI), při koupi tedy neznáte koncového dodavatele, jenž by měl nést odpovědnost, pakliže nebudete spokojeni.

Man Pride navazuje na řetězec podvodů

Další mastička slibuje „větší a silnější libido“, údajně budete dokonale připravený během pouhých 4 vteřin. Kolik máte vyklopit? 790 Kč za 75 mililitrů gelu Man Pride. Jenomže prodejní stránka centrumakci.com zklamala řadu zákazníků, když zprostředkovávala falešné tablety na hubnutí, na křečové žíly, na svaly atd. „Chybí jakákoli adresa v ČR , IČO, DIČ (tzn. údaje nelze dohledat ani nahlédnutím do OR), veškerá komunikace je veskrze anonymní, protože na stránkách není kromě telefonního čísla uveden jakýkoli kontakt,“ konstatovala na adresu webu SZPI.

Erexan slibuje něco reálného, ale…

Balíčky XtraSize a Man Pride pravděpodobně nefungují. „Ověřený přípravek, který vyřeší dysfunkci nebo nedostatečnou výdrž,“ slibuje doména erexan.eu (690 Kč za 15 kapslí). Obchodní podmínky jsou podepsané jménem společnosti Augeri pharm s.r.o., kterou v českém obchodním rejstříku skutečně najdeme! Ovšem obsahují například i následující větu: „Veškeré nabídky prodeje zboží umístěné ve webovém rozhraní obchodu jsou nezávazné a prodávající není povinen uzavřít kupní smlouvu ohledně tohoto zboží.“

Ale nebojte, neskončíme úplně depresivně. Jak píše Slávek Sláma: Jezme zdravěji (méně sladkostí, rychlého a přepáleného občerstvení, bílého pečiva), sportujme (třeba aspoň při pravidelných procházkách) a lepší fyzičku získáme zadarmo.

5 KOMENTÁŘE

  1. Augeri v obchodním rejstříku chybí? Co je to za nesmysl. A Augeri s Comgate má společného pouze to, že tam skladuje svoje zboží, stejně jako spousta jiných e-shopů. Než něco napíšete, tak si zjistěte, jak to je.

    • Kamčo, díky za komentář! Máte pravdu, že obchodní podmínky přípravku Erexan jsou podepsány jménem existující firmy Augeri pharm s.r.o., což jsem právě ve článku aktualizoval. Předtím mě zmátla korespondenční adresa, nadepsaná „Augeri pharm – Comgate a.s.“, což opravdu správný název prodejce není. Vše lze zkontrolovat přímo přes vyhledávače státních institucí, třeba ZDE. Nicméně osobně si nekoupím Man Pride, XtraSize, ani Erexan – a další čtenáři se rozhodnou sami :-).

  2. Díky za odpověď i za opravu, nedělám v Augeri, ale nelíbí se mi šíření polopravd, decentně řečeno. Comgate je jenom smluvní sklad. Já myslím, že rozumný člověk by si tyhle přípravky nekoupil. 😉

    • Petře, zdaleka nejste první, kdo se takhle ptá. Takže jsem pročetl několik knížek a sepsal rady ve speciálním článku pod TÍMTO odkazem. Většinou záleží na celkovém zdravotním stavu. Například kdo má problém vyjít do schodů nebo doběhnout na autobus, pravděpodobně zažije tělesnou dysfunkci taky v intimním životě. Zpravidla tedy pomáhá, když člověk sportuje (pro začátek stačí procházky) a přiměřeně konzumuje kvalitní potraviny, doporučované živiny (zinek obsažený v mořských plodech apod.) vypisuji ZDE.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno