Za prohnilých vlád

Když jsem viděl ve středu odpoledne v televizi tu spoušť na dálnici D1, nechal jsem auto v Praze a odjížděl večer do Senátu vlakem a zase vlakem do Prahy pojedu. Dělám to často, ale tentokrát jsme byli s celou rodinou a to se pak už autem vyplatí.

Ale teď k dálnici. Těch lidí v autech, kteří neměli to štěstí jako já, že se by se to dozvěděli zavčasu, mi bylo opravdu líto. Za těch dle Andreje prohnilých vlád jsme se my řidiči těšili na zimu, protože vždycky v říjnu zmizely z dálnic všechny uzávěry a vracely se tam nejdříve v dubnu.

Ředitel ŘSD včera na radiožurnálu prohlásil, že za to nemohlo zúžení, ale kamion, který v něm zastavil. Redaktor mu skočil do řeči, protože nevěřil vlastním uším, a důrazně mu připomněl, že kdyby tam nebylo to zúžení, každý by ten kamion objel.

Dnes hřímal v rozhlase Dan Ťok, že zatočí s tou firmou, která to ještě nedokončila. Všichni vědí, že ten uzavřený úsek má cca 14 km a že je to tento úsek u Humpolce.

A co je k němu v materiálech ŘSD napsáno? Že má tento úsek 13,58 km, což odpovídá současnosti a že datum zahájení je 03/2018 a konec 07/2020, tak nevím, kdo má s čím prodlení. Prostě to uzavřeli celé na 2,5 roku, aby byl kšeft i přes zimu, a najednou se tváří, že oni nic. Pokud by to dělali po částech, uzavřeli by například jenom km 4, ale ta uzavírka má opravdu v současnosti 13,5 km. Na celou délku to rozšířili až na podzim!

I kdyby měli pan ministr a pan ředitel ŘSD pravdu, to zjistili až v okamžiku, když napadl sníh, že jsou práce ve skluzu? A až začala doprava kolabovat, chtějí nápravu?

Pánové, vy si z nás děláte hezkou legraci!

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno