Václavské náměstí v Praze

Čínské výhrůžky nově přicházejí od prezidenta České republiky (wtf!) Miloše Zemana. Ten oznámil, že ředitelé BIS Koudelka a NÚKIB Navrátil poškozují zájmy ČR tím, že dělají svoji práci a v rámci její náplně varují před čínskou špionáží. Zeman pak veřejně vyhlásil, že Čína připravuje odvetná opatření vůči Škodě a PPF, a pokud u nás Huawei nevybuduje síť G5, ČR přijde o 8.5 miliardy čínských investic.

Připomínám, že Zemanem slibované čínské miliardy NIKDY do ČR stejně nepřitekly, Čína zde investovala v řádu desítek miliard méně, než Zeman sliboval v době, kdy do naší politiky zatáhl čínskou totalitní velmoc.

Zeman dále prohlásil, že více věří německým odborníkům na kybernetiku, než českým tajným službám. Za prvé tak zcela pomíjí stanoviska týž odborníků z USA, Austrálie a několika dalších zemí, o závěrech jejich tajných služeb, které korelují s našimi, se tento dobrý muž selektivně nezmiňuje.

Miloš Zeman se mýlil už ohledně ruské invaze na Ukrajinu

Připomínám taky Zemanovo prohlášení ohledně ruské přítomnosti na Ukrajině: Tehdy zase Zeman prohlásil, že více než zprávám západních (a tedy našich) rozvědek a vojenských zpravodajství o jejich přítomnosti věří ruskému ministru zahraničí Lavrovovi, který ho ujistil, že ruští vojáci na Ukrajině nejsou. Čemuž se za několik měsíců na to vysmál sám Putin, když ruskou přítomnost na Donbasu veřejně přiznal…

Nejasnosti v Německu, znepokojivé zprávy z Polska

Navíc ani samotní Němci nemají na Čínu v digitálních technologií tak jasný názor, jaký Zeman prezentuje. Tento člověk už otevřeně útočí na bezpečnostní struktury země, které je prezidentem (!), zcela zjevně hraje partitury Ruska a Číny, tedy dvou despotických režimů, které usilují, aby se Česká republika, navzdory vyslovenému přání většiny jejích obyvatel, dostala ven ze západních struktur a skončila v jejich područí.

Dodatek: Polská Agentura pro vnitřní bezpečnost dnes oznámila, že zadržela Poláka (dřívějšího pracovníka oddělení Teleinformatické bezpečnosti) a Číňana, podezřelé z napojení na čínské tajné služby. Jde o IT bezpečnost Polska a agentura zadržela dokumenty i ve firmě … Huawei.

Další články od Karla Patáka: