Loterie Sportka je největší a zároveň nejstarší českou loterií. První slosování Sportky se uskutečnilo už v roce 1957. Od té doby se ale samozřejmě ledacos změnilo – narostly výhry, přibyl SuperJackpot a bylo postaveno nové studio. Velkou změnou byla také možnost sázet online přes počítač nebo mobil. Pohodlnější a rychlejší je dnes také kontrola tiketu.

Hodnocení loterie Sportky od Sazky: 9,6/10

  • Ceny: plný tiket Sportky stojí 220 Kč, sázet lze ale už od 20 Kč
  • Výhry: hlavní vyhrát je možné až stovky milionů korun (Sportka rozdala nejvíc milionových výher ze všech loterií u nás)
  • Šance na výhru: pravděpodobnost výhry SuperJackpotu je 0,0000014 % (zaokrouhleno)
  • Zábavnost: díky možnosti podávat a kontrolovat tikety online je sázení Sportky ještě zábavnější

Kontrola Sportky: Jak zjistit výsledky?

O tom, jak Sportku sázet, se asi není třeba příliš rozepisovat. Tuhle loterii od Sazky každý v Česku dobře zná – vždyť je tu s námi už přes 65 let a podle průzkumů a statistik sází každý čtvrtý Čech (přičemž většina z nich právě Sportku). I ti, kteří si Sportku nikdy v životě sami nevyzkoušeli, o ní již dojista slyšeli a s největší pravděpodobností mají ve svém okolí někoho, kdo ji sází pravidelně. Sázení dnes velice usnadnilo i spuštění Sportky online, díky čemuž si každý může vsadit pohodlně přes svůj mobil, tablet nebo notebook.

Jak je to ale se zjišťováním výsledků? Vsadit je snadné – jak se ale dozvědět o výhře a jak případnou výhru vybrat? Jak si ukážeme, ani kontrola tiketu Sportky není nic složitého. Díky moderním technologiím, mobilním aplikacím a internetu můžete zjistit výsledky Sportky během okamžiku.

1. Sportka kontrola tiketu skenováním (přes aplikaci)

Velmi snadnou metodou kontroly tiketu Sportky je skenováním přes Sazka aplikaci. Této metody můžete využít i v případě, že sázíte na pobočce. S aplikací můžete takto kontrolovat všechny loterie od Sazky. Kontrola tiketu skenováním čárového kódu je velmi jednoduchá: Kód z papírového tiketu loterie jednoduše naskenujete ve své apce a ihned se dozvíte, jak jste dopadli.

Sportka kontrola tiketu, vyhráli jste?

  • Otevřete aplikaci.
  • Klikněte dole na Skenovat.
  • Naskenujte čárový kód ze svého tiketu Sportky.
  • Aplikace vás informuje, zda je váš tiket výherní.

Tímto způsobem můžete kontrolovat i sázenky staršího data, nejen ty aktuální. Dejte ale pozor na lhůty pro vyzvednutí výher. Nárok na výhru lze uplatit do 365 dní od slosování (v případě předplatného do 365 dní od posledního slosování). Výhry z tiketů starších jednoho roku tudíž již nelze nárokovat.

Pokud byste chtěli kontroly Sportky scanem využívat, je třeba si nejprve stáhnout Sazka aplikaci do svého telefonu (či jiného mobilního zařízení). Aplikaci můžete využívat i bez registrace a přihlášení, nicméně pokud se zaregistrujete, získáte přístup k dalším výhodám a funkcím aplikace, a navíc budete moci získat uvítací bonus 220 Kč od Sazky.

2. Sportka kontrola tiketu v TV a na pobočce

Ti, kteří moderním technologiím neholdují, mohou i nadále využívat klasických metod. Stále zůstává možnost sledovat slosování Sportky živě v TV a stále je možné zajít na pobočku a požádat o kontrolu tiketu tam.

Loterie Sportka se losuje 3x týdně, ve středu, v pátek a v neděli (mimořádná slovování se pak mohou odehrávat i v další dny). Losování probíhá ve Studiu Pokrok a je přenášeno živě Českou televizí. Sázky se uzavírají do 19:00, slosování běží v TV na ČT1 obvykle od 20:05 (časy se ale mohou posouvat v závislosti a televizím programu). Záznamy ze slosování Sportky je možné také zhlédnout na youtubovém kanále Sazky – zde se na ně můžete podívat kdykoli zpětně.

Se svým papírovým tiketem Sportky můžete samozřejmě zajít na jakoukoliv pobočku Sazky a požádat o kontrolu tamní obsluhu. Ne na každé pobočce vám ale budou schopni zároveň vyplatit výhru – u vysokých výher je třeba se domluvit na předání výhry telefonicky.

3. Sazka kontrola tiketu mobilem nebo přes PC

Ačkoli je kontrola přes apku nejpohodlnější, tiket Sportky můžete zkontrolovat samozřejmě i bez aplikace. Stačí navštívit web Sazky, přejít do sekce Loterie a vybrat Sportku. Na této stránce (hned pod úvodním bannerem) najdete tabulku s aktuálními výsledky a dále také užitečná tlačítka ZKONTROLOVAT SÁZKU, VIDEO ZE SLOSOVÁNÍ a STÁHNOUT VÝHERNÍ LISTINU. Všechna tato tlačítka vám můžou pomoci zjistit, zda jste vyhráli.

VIDEO ZE SLOSOVÁNÍ: Po kliknutí na toto tlačítko se na obrazovce spustí záznam z posledního slosování Sportky od Sazky.

STÁHNOUT VÝHERNÍ LISTUPNU: Kliknutím na tlačítko stáhnete výherní listinu Sportky za aktuální týden. Zjistíte nejen to, jaká čísla byla tažena, ale třeba i kolik bylo celkem vsazeno a kolik bylo rozděleno na výhrách.

ZKONTROLOVAT SÁZKU: Tímto způsobem můžete kontrolovat tikety Sportky i zpětně. Vyberete datum slosování a poté vyplníte čísla ze své sázenky. Můžete vyplnit i čísla Šance, pokud jste ji vsadili. Nakonec kliknete na modré tlačítko ZKONTROLOVAT SÁZKU a Sazka vás vzápětí informuje, zda jste vyhráli. (Podrobnější návod, jak tímto způsobem kontrolovat tikety, najdete tady.)

Foto: Sazka

4. Sazka kontrola tiketu mobilem (online sázení)

V případě, že jste svůj tiket vsadili online přes web nebo aplikaci, není kontrola nutná. O výsledcích vás totiž Sazka automaticky informuje a výhry se vám samy přičtou na vaše klientské konto. Nemůže se tak přihodit, že byste tiket ztratili, zapomněli na něj nebo ho třeba špatně zkontrolovali a zbytečně přišli o svou výhru. Pokud byste si své tikety přesto chtěli překontrolovat, je to samozřejmě možné – stejně jako papírové tikety je můžete snadno překontrolovat na stránkách Sazky přes tlačítko ZKONTROLOVAT SÁZKU.

Mimochodem, to samé platí nejen pro online loterie, ale také pro sázení elektronických losů. I v tomto případě obdržíte své výhry zcela automaticky – připíšou se na vaše klientské Sazka konto, odkud je už kdykoliv budete moci libovolným způsobem vybrat.

Loterie Sportka, kontrola tiketu, aplikace a skenování

Sazka aplikace má spoustu funkcí. Můžete přes ni sázet loterie online, kontrolovat tikety, stírat elektronické losy, ale například také hledat informace k loteriím. Aplikace vám také může pomoci s vyhledáváním nejbližších poboček Sazky.

Na spodní liště aplikace najdete 5 tlačítek: Loterie, Losy, Skenovat, Moje sázky a Sazka karta. Sázíte-li na pobočce, využijete v aplikaci hlavně tlačítka „Skenovat“ a „Sazka karta“. První z tlačítek vám umožní kontrolu tiketu Sportky skenováním, druhé vám ukáže informace k vaší klubové Sazka kartě. Jestliže sázíte na pobočce, vyplatí se kartu rozhodně používat. Za každé vsazení loterie pak totiž získáte jedno roztočení na Sazka kole štěstí a šanci na extra výhru.

Abyste mohli svou Sazka aplikaci využívat a kontrolovat tikety Sportky skenováním, je třeba si aplikaci nejprve stáhnout a nainstalovat. To zabere pár minut, poté je ale její používání už jednoduché a rychlé. Apka se tak vyplatí zejména těm, kteří sázejí pravidelně – ti, kteří si chtějí vsadit jen jednou, ji až tolik nejspíš potřebovat nebudou. Aplikaci nicméně můžete kdykoli zase odinstalovat, pokud byste zjistili, že ji nevyužijete. Její stáhnutí ani používání nic nestojí (platíte pouze za podávání tiketů a podobně).

Kontrola tiketu: Kolik musím uhodnout čísel ve Sportce?

Abyste mohli svůj tiket správně zkontrolovat, musíte vědět, kolik je třeba uhodnout čísel ve Sportce, abyste vyhráli. Pro výhru Jackpotu je třeba uhodnout 6 čísel, pro výhru SuperJackpotu pak 6 čísel + 1 doplňkové. Minimální počet čísel, která musíte správně tipnout, abyste získali výhru, jsou 3. Pokud tedy tipnete správně pouze 1 nebo 2 čísla, k výhře to nestačí. (Výhru vám může přinést i doplňková hra Šance. Díky ní můžete vyhrát i v případě, že správně netipnete ani jedno číslo.)

Každopádně, pokud budete kontrolovat tiket Sportky v aplikaci skenováním čárového kódu, nebo na webu přes tlačítko ZKONTROLOVAT SÁZKU, nemusíte si s těmito pravidly dělat starosti. Aplikace (případně web) vyhodnotí výsledky a zkontroluje váš tiket automaticky. Vy se pak jen dozvíte výsledky.

Kontrola Sportky přes tlačítko ZKONTROLOVAT SÁZKU může vypadat například takto:

Foto: Sazka

Jak zjistit milionovou výhru ve Sportce?

V případě, že jste členi Sazka klubu a při podání sázenky jste uplatnili svou klubovou kartu, nemusíte si s kontrolou tiketu dělat starosti. Pokud vyhrajete víc než 1 000 Kč, bude vás o tom Sazka informovat pomocí SMS a e-mailové zprávy. O milionové výhře se dozvíte dokonce ihned. Kontrolovat tikety Sportky ale samozřejmě doporučujeme i členům Sazka klubu – už jen kvůli nižším výhrám pod 1 000 Kč.

Členství v Sazka klubu (a získání klubové kartičky) je zdarma. Majitelé kartičky se navíc kromě jiného mohou těšit také na různé VIP akce a nabídky, které jsou jen pro zaregistrované členy klubu. Sazka kartu si také můžete přidat do své aplikace a mít ji tak vždy po ruce.

Jak se hraje Šance ve Sportce? A jak zjistit výhru?

Šance je doplňková hra loterie Sportky, ve které se losují poslední čísla z vaší sázenky. Pro vsazení stačí na tiketu zaškrtnout „Ano, chci vsadit Šanci“. Cena za vsazení Šance je 20 Kč (tato částka je ale již započítána v ceně plného tiketu Sportky). Vsadit můžete třeba i jen 1 sloupec + Šanci, cena sázenky bude v takovém případě 40 Kč.

Pokud vsadíte Šanci, dívejte se při kontrole Sportky vždy na poslední šestičíslí na své sázence a to porovnávejte s vylosovanými čísly. Postupujte zprava doleva: čím více čísel bude souhlasit s těmi vylosovanými, tím vyšší výhra na vás čeká. Zkontrolovat tiket Sportky (včetně Šance) můžete samozřejmě i prostřednictvím aplikace nebo webových stránek. Výsledky této doplňkové hry vám můžou přirozeně sdělit i na některé z poboček Sazky.

1️⃣ Jak zjistit výsledky Sportky od Sazky?

Existuje mnoho metod, jak zjistit výsledky Sportky. Aktuální výsledky najdete vždy přímo na stránkách Sportky, možné je ale také využít aplikaci, nebo sledovat slosování na YouTube, nebo živě přímo v TV. Podrobnosti najdete v našem článku.

2️⃣ Jaká je šance na výhru ve Sportce?

Šance na hlavní výhru ve Sportce je 0,0000014 %. Obecná šance na výhru je zhruba (po zaokrouhlení) 3,7 %.

3️⃣ Které dny se losuje Sportka?

Loterie Sportka se losuje 3x týdně, ve středu, v pátek a v neděli. Mimořádně pak i v jiné dny.

4️⃣ Kdy jsou výsledky Sportky?

Výsledky Sportky jsou k dispozici ihned po slosování. To probíhá zhruba hodinu po uzavření všech sázek – tedy kolem 20:00.

5️⃣ Kolik stojí plný tiket ve Sportce?

Jeden sloupec lze vsadit už za 20 Kč, přičemž na sázence můžete celkem vyplnit až 10 sloupců. Dále tu je doplňková hra Šance za dalších 20 Kč. Plný tiket Sportky tak vychází na 220 Kč. Mimochodem, 220 Kč je i výše bonusu, který Sazka nabízí nově zaregistrovaným sázkařům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno