Conseq Horizont InvestConseq realitní fondConseq kalkulačka

Hodnocení Conseq fondů: 9,2/10

  • Zhodnocení: Podílové fondy od Conseq patří dlouhodobě mezi špičku.
  • Spolehlivost: Conseq patří mezi dlouholeté stálice na českém trhu.

Conseq active a horizont invest fondy – recenze a zkušenosti

Společnost Conseq Finance působí na českém trhu již od roku 1994. Tehdy sloužila výhradně k obchodování s cennými papíry. V následujících letech se začala postupně rozrůstat a na počátku nového tisíciletí rozšířila svoji nabídku o management a distribuci podílových fondů.

Ačkoli u zrodu této společnosti stáli pouzí tři lidé, dnes má skupina Conseq přes 140 zaměstnanců a spravuje aktiva v hodnotě okolo 80 miliard Kč pro více než 540,000 klientů. O poctivosti společnosti vypovídá rovněž uznávaná auditorská firma PWC.

Pochopitelnou součástí je licence u České národní banky. V tomto článku si představíme investiční produkty, které Conseq nabízí. Některé se totiž jmenují skoro stejně, avšak rozdíl mezi nákupem podílových fondů a asset managementem je docela znatelný.

Conseq horizont invest, active invest a classic invest

Investovat můžete do podílových fondů. Záleží na jen na vás, zda si jednotlivé fondy do svého portfolia zvolíte sami, nebo svěříte celé řízení do rukou Conseq odborníků. Zde můžete zvolit tyto fondy:

  • Conseq Classic – základní produkt, který je pro vhodný pro klienty, kteří si chtějí vybírat své portfolio sami nebo po diskuzi se svým investičním poradcem. Jednorázová investice začíná na 10,000 Kč za fond, pravidelné měsíční vklady můžete provádět od 500 Kč za fond.
  • Conseq Active – podílové fondy Active Invest jsou vhodné pro všechny začínající investory, kteří se ve fondech ještě nevyznají, každopádně by své jmění rádi rozmnožili. Minimální investiční částky jsou stejné, jako výše uvedené u produktu Classic, ovšem zde si může investor vybrat, k jak rizikové investiční strategii přistoupí. Na výběr má ze tří úrovní – Konzervativní, Vyvážený nebo Dynamický.

Pokud vás podílové fondy neoslovují, můžete zvolit cestu asset managementu. Jedná se o investiční program, při kterém vaše jmění svěříte do rukou správci společnosti Conseq, který je následně za vás investuje. Z podílových fondů Vám narozdíl u ETF fondů neplynou pravidelné dividendy.

  • Conseq Horizont Invest – tento model je vhodný pro dlouhodobé investory, kteří si chtějí spořit například na důchod nebo na studium svých dětí. Minimální doporučená doba investování je zde 10 let.

Můj conseq investice, conseq finance přihlášení

Jakmile budete mít podepsanou smlouvu se společností Conseq, přijdou vám na váš email přihlašovací údaje k vašemu investičnímu účtu. Zde již uvidíte všechny své Conseq produkty včetně celkové hodnoty vašeho portfolia.

Na své hlavní stránce uvidíte graf s křivkami označující hodnotu vaší investice společně s objemem vkladů. Pokud se světová ekonomika nevyvíjí zrovna nejlépe, může se stát, že bude vaše aktuální hodnota investic krátkodobě nižší než objem vkladů.

Pokud však investujeme pravidelně a s několikaletým horizontem, můžeme očekávat ve velmi vysokém procentu případu alespoň nějaké zhodnocení. Velmi často bude vyšší, než kdybychom peníze vložili na spořící účet.

Conseq realitní fond, conseq investment management, rizika

Společnost Conseq má ve svém repertoáru i realitní fond, který se soustředí na investici do nemovitostí nejen v České republice, ale i v ostatních zemích střední a východní Evropy. Zhodnocení tohoto fondu za poslední 3 roky přesáhlo 15 %.

Ačkoli investování do podílových fondů či zřízení investment managementu vypadá lákavě, musíme si být vědomi možných rizik. Pochopitelně, pokud si necháme zřídit produkt, který bude cílit na vysoké zhodnocení, musíme být připraveni čelit možné ztrátě. Můžeme si rovněž porovnat fondy Conseq s J&T Money fondem, nebo s Amundi fondy od Komerční banky.

Na druhou stranu bychom měli zvážit, zda se nám spíš nevyplatí vybrat si některý dlouhodobě růstový akciový fond. Ten může být sice o něco rizikovější, ale díky složenému úrokování nám v horizontu deseti a více let může přinést velmi zajímavé zhodnocení.

Varování: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.
U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty.
Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

Conseq výběr peněz, kalkulačka, diskuze, conseq.cz/mujconseq

Pro výběr svých peněžních prostředků budete potřebovat vyplněný výběrový formulář spolu s úředně ověřeným podpisem. Ten můžete získat třeba na Czech Pointu České pošty. Na Consequ naleznete i dva druhy kalkulátorů.

První vám vypočítá odhadovanou rentu, která bude plynout z vašich investic. Druhý se zaměřuje na vaši penzi. Zde si můžete například spočítat, kolik si během horizontu až 50 let postupně naspoříte na svůj důchod.

Na trhu je spoustu společností, které se zabývají investičním managementem nebo podílovými fondy. Dost možná jste na podobné téma mluvili i se svým bankovním poradcem. Nejlepší přístup je ten aktivní, tudíž se podívat napřed na internet, jestli se mi tato forma investování zamlouvá.

🤑Jsou Conseq podílové fondy výhodnou investicí?

Conseq nabízí široké spektrum investičních možností, jejichž zhodnocení nezáleží pouze na jejich struktuře, ale i na vývoji světové ekonomiky. Každopádně Vaše zhodnocení může dosahovat i několika procent ročně.

🤑Patří Conseq mezi spolehlivé společnosti?

Conseq působí na našem trhu téměř 30 let. Současně má i licenci od ČNB, takže rozhodně spadá mezi osvědčené společnosti.

🤑Můžu zbohatnout na podílových fondech?

Podílové fondy představují formu investice. Každý fond má jinou rizikovost, podle čeho se odhaduje jeho konečná výnosnost. Počítejte však s tím, že podílové fondy nakupujete s úmyslem držet alespoň 3 roky.

🤑Jaký je nejlepší Conseq fond?

Tato otázka opět záleží na definici slova nejlepší. Pro někoho to bude ten nejziskovější, jiný zase ocení poměr risk/zisk. Každopádně mezi ty nejoblíbenější patří například Conseq Active Invest.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno