Na internetové adrese czc.cz dlouho fungoval internetový obchod, který prodával elektroniku. Ale někteří lidé nyní místo svého oblíbeného e-shopu vidí chybovou hlášku. Existují 3 možnosti, proč CZC nefunguje. Buďto selhává vaše internetové připojení. Nebo nestíhají servery, na kterých obchod běží. Pokud jste přesměrováni na Allegro.cz, potom jde o rozhodnutí nových polských majitelů.

1. Možná selhává internetové připojení

Otestujte, zda se dostanete na jiné známé domény – například google.com, facebook.com nebo seznam.cz. Jestli pokaždé narazíte na chybovou hlášku, že „nejste připojeni k internetu”, potom pátrejte dál.

Zkontrolujte, zda funguje umělé osvětlení (žárovka, zářivka, lampička), nebo ve vaší lokalitě vypadla elektřina. Podívejte se, jestli router svítí zeleně. Koukněte se, zda máte zapojený kabel do počítače nebo vybranou správnou Wi-Fi na mobilním přístroji. Vypněte Režim v letadle, aby neblokoval vaše internetové připojení.

2. Nebo jsou přetíženy servery

Fungují vám internetové vyhledávače a sociální sítě, avšak na adrese CZC.cz vidíte chybovou hlášku, že „tento web není dostupný”? V takovém případě není chyba na vaší straně, ale pravděpodobně padají servery, na kterých známý obchod běží. Počkejte několik minut nebo hodin a uvedenou adresu vyzkoušejte znovu. Dříve či později se načte, eventuálně budete přesměrováni jinam.

3. Nový majitel preferuje jinou doménu

Internetový obchod CZC.cz vznikl v roce 2004, jeho zakladateli jsou manželé Josef a Ivona Matějkovi. Od počátku prodávali počítače, počítačové komponenty a další elektroniku. V roce 2016 svůj projekt prodali skupině Mall Group, která tehdy patřila Danieli Křetínskému a dalším českým investorům. Tato transakce ještě neměla vliv na zákazníky a běžný obchodní provoz.

Od roku 2022 však CZC.cz patří novému majiteli, polské skupině Allegro Group. Zahraniční investoři přitom nabádají zákazníky, aby nakupovali raději na adrese allegro.cz. Nebylo by překvapením, kdyby provoz starého samostatného obchodu ukončili a všechny návštěvníky definitivně přesměrovali na svoji hlavní doménu.

Jak postupovat, když CZC nefunguje

Nejdříve zkontrolujte, jestli není technická chyba na vaší straně. Ověřte, zda funguje elektřina, router a internetové připojení. Pokud úspěšně otevíráte jiné stránky, ale CZC.cz ukazuje chybovou hlášku, počkejte chvíli a potom se vraťte zpátky. Provozovatel má pravděpodobně technické potíže, které brzy vyřeší. Jestli vás přesměruje na allegro.cz, opatrně prostudujte jeho novou nabídku, než tam eventuálně něco objednáte.

Výpadek a případná náhrada oblíbeného e-shopu

Napište nám do diskusního fóra, zda vám CZC nefunguje, nebo normálně běží! Elektroniku seženete také na adresách alza.cz, datart.cz, tsbohemia.cz, okay.cz, mironet.cz nebo electroworld.cz.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno