Myčka na nádobí je bez pochyby výborným pomocníkem a najdeme ji dnes už téměř v každé domácnosti. Kromě toho, že za nás umyje špinavé nádobí a nám tak ušetří čas, to nemusí být jediné pozitivum, které přinese do našich životů. Správným a efektivním používáním můžeme kromě času ušetřit také vodu a rozhodně ne zanedbatelné množství.

Tipy, které si zaručeně zamilujete, protože vám pomáhají šetřit

Jak jsme již psali, správným používáním vám myčka ušetří spoustu času, vody a hlavně starostí. A níže pro vás máme několik možností, jak toho dosáhnout co nejjednodušeji.

  • Předmývání je přežitek – To, že se špinavé nádobí musí nejprve předmýt, je dnes už jen mýtus, který se stále nese v duchu minulosti. Moderní zařízení mají dostatečný výkon na odstranění i zaschlých zbytků jídla. Předmytí tak zbytečně plýtvá vodou a časem.
  • Uspořádejte nádobí efektivně – Narvat myčku k prasknutí a zaplnit každičké volné místo je sice hezký výkon, nicméně naprosto zbytečný. Dokonce by se dalo říci nežádoucí. Správné rozestavení nádobí umožní vodě proudit volněji a zajišťuje rovnoměrné mytí. Nedávejte je tedy příliš blízko k sobě a vždy nechávejte mezery, které umožní, aby se vše umylo rovnoměrně a dokonale.
  • Použijte správný mycí program – Programů na vaší myčce najdete pravděpodobně hned několik, ale naprostá většina lidí používá stejně jenom dva. Tím prvním je energeticky úsporný program, který má využití pro méně znečištěné nádobí a funguje na nižších teplotách. Druhý je naopak program intenzivní, ten jede na vysoké teploty a běží déle.
  • Mycí prostředek – Dodržujte doporučené dávky mycího prostředku, které najdete na obalu. Přílišné množství může způsobit zbytečné pěnění a potřebu dalšího proplachování. Pokud se rozhodujete mezi tabletami nebo práškem, pak druhá možnost je sice maličko pracnější, než pouhé vložení tablety, nicméně je šetrnější k životnímu prostředí.
  • Režim sušení – Tato možnost se neobjevuje u každého modelu, ale většina těch novějších již jím disponuje. Pokud je to u vaší myčky možné, zvolte spíše přirozené sušení. To znamená, že se neotevřou dvířka a nádobí uschne pomocí tepla z mycího procesu.
  • Pravidelná údržba – Čistěte filtry a gumová těsnění podle pokynů v návodu k obsluze. To vám zajistí optimální výkon a minimalizuje spotřebu vody.

Nyní už máte všechny potřebné informace pohromadě a je jen na vás, zda se těmito tipy budete řídit. Jisté ale je, že efektivní využívání myčky nádobí je klíčem k úspoře vody a času. Dodržováním těchto tipů můžete nejen šetřit peníze na energii a vodě, ale také dosáhnout skvělých výsledků mytím nádobí a prodloužit životnost vaší myčky.

Zdroj foto: Vladyslav Lehir / Shutterstock.com

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno