Hodnocení Amundi fondů od KB: 8,2/10

  • Bohatá nabídka: Amundi nabízí dluhopisové, akciové i smíšené fondy
  • Výnosnost: Některé fondy ani po několika letech nedosahují uspokojivého zhodnocení

Recenze Amundi fonduAmundi Rentier 3SAmundi Kontakt

Recenze: Moje amundi KB – fondy a asset management

Skupina Amundi je dle údajů z roku 2019 největším správcem investic v Evropě a  v globálním měřítku se řadí do první desítky z hlediska výše spravovaného majetku. Hodnota tohoto majetku přesahuje €1,65 bilionu. Tato suma se značně navýšila především díky spojení se společností Pionner Investments. Možná už i Vás někdo oslovil ohledně možnosti investice do podílových fondů na dluhopisy, akcie nebo zlato.

Amundi vytvořila širokou nabídku fondů a dalších finančních řešení, které mají za cíl svým klientům zhodnocovat úspory. Tyto fondy jsou nabízeny prostřednictvím partnerských bank, jakou je kupříkladu Komerční banka. Pokud máte na svém běžném účtu u Komerční banky vyšší obnos, zřejmě vás již bankovní poradce oslovil s možností investice vašich finančních prostředků právě do některého z Amundi fondů.

Varování: Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty.
U 74 až 89 % účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty.
Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.


Amundi Czech Republic Asset Management, Amundi přihlášení

První otázka, která každého napadne zní, zda se mi vyplatí zainvestovat do Amundi fondů, které mi Komerční banka nabízí. Zde si napřed musím položit sám sobě několik podotázek, které můžou vypadat následovně:

  • Kolik peněz chci zainvestovat a na jak dlouho?
  • Jaké riziko jsem ochoten podstoupit – vyšší nebo nižší?
  • Chci začít investovat sám nebo si vystačím s nákupem fondů?

Všechny tyto otázky o vás vytvoří určitý investorský profil, který vám napoví, jaká forma investování bude pro vás nejatraktivnější. Pokud jste mladí a v produktivním věku, patrně bude pro vás zajímavější rizikovější strategie, zatímco starší generace upřednostní konzervativní přístup.

Obecně však platí, že čím déle chcete investovat, tím spíš byste měli upřednostnit akciové fondy, neboť jejich kolísavost na hodnotě se bude s postupem času snižovat. Poslední otázka má rovněž docela důležitý význam.

Nezapomínejte, že při investování do fondů musíte zaplatit nejen vstupní poplatek, ale velmi často i poplatek manažerovi na pravidelné roční bázi, který se o vaše investice stará. Pokud tedy chcete začít nakupovat akcie, může být pro vás zajímavější vyzkoušet online brokera LYNX, který pořádá i pravidelné vzdělávací webináře.

IKS Amundi, pioneer amundi, recenze Amundi fondu a zkušenosti

Na internetu můžete poslední dobou číst recenze spousty nespokojených klientů, který rovněž zainvestovali do Amundi fondů v domnění, že se jedná o bezpečnou investici. Zde musíme vycházet ze skutečností poslední doby.

Pandemie koronaviru COVID-19 zanechala za sebou propad na investičních trzích, který překonal dokonce i krach investiční banky Lehmann Brothers z roku 2008. To znamená, že i ta nejbezpečnější investice do podílových fondů dosáhne zřejmě ztráty.

Dalším důvodem je fakt, že KB nabízí (a dle názorů klientů občas i vnucuje) své Amundi fondy opravdu všem klientům, kteří občas nedisponují finanční gramotností. To znamená, že takový klient již nemusí rozumět hospodářským cyklům a neuvědomí si, že po fázi recese přichází fáze expanze a růst HDP. Proto i při krátkodobé ztrátě může skončit jeho investice velmi ziskově.

Stejně jako se spojila společnost Pioneer Investments se skupinou Amundi, tak i Investiční kapitálová společnost (IKS) KB se s Amundi sjednotila a změnila svůj název na Amundi Czech Republic. Pro klienty KB Penzijní společnosti se však nic nezměnilo.

amundi cr dluhopisový plus, amundi cr krátkodobý, amundi rentier 3s

Dobrá otázka tedy zní, jaká byla až doposavad výnosnost jednotlivých Amundi fondů. Amundi nabízí opravdu širokou řadu akciových, dluhopisových nebo smíšených fondů. Zde coby laik můžeme mít problém se v takto rozsáhlém spektru fondů vůbec vyznat. Vybrali jsme pro vás na ukázku tři fondy.

  • Amundi CR dluhopisový plus – Tento dluhopisový fond je složen převážně z vládních dluhopisů České republiky a je dle Amundi určen spíše pro méně konzervativní investory. Ačkoli za posledních 20 let dosáhl zhodnocení 50%, nesmíme zapomenout, že s každým rokem se rovněž zvedla inflace. Když připočteme manažerský poplatek, tak výsledné zhodnocení pro vás možná až tak atraktivní nebude.
  • Amundi CR krátkodobý – Smíšený fond, který je vhodný pro konzervativní investory, kteří upřednostňují vyšší likviditu svých aktiv. Převažují v něm opět dluhopisy, a to vždy minimálně ze dvou třetin. Zbylou část tvoří akcie a další finanční instrumenty.
  • Amundi rentier 3s – Investiční program, který se zaměřuje na pravidelné investování například na měsíční bázi. Poplatky zde nejsou sice nejnižší, ale pořád celkem rozumné. Návratnost z vašich investic by se měla v čase promítnout zejména díky složenému úrokování. To znamená, že zisk v podobě úroků se s každým rokem zúročí znovu.

Investování do podílových fondů může být cestou, jak zhodnotit vaše úspory. Na druhou stranu, pokud se skutečně chceme zajímat o investování, možná bychom měli věnovat nějakou dobu vlastnímu průzkumu, co nám svět investic nabízí. Přinejmenším mezi sebou porovnat Conseq investiční fondy s Amundi.

NEMO amundi, amundi cr – obligační fond, amundi denní hodnoty

Stejně tak si můžete ve výsledku uvědomit, že je pro vás mnohem výhodnější zainvestovat do důvěryhodných dluhopisů nebo osvědčených indexů jako S&P500. Ten dosahuje ročního průměrného zhodnocení skoro 10 %.

Navíc jediný poplatek, který zaplatíte, může být za otevření vaší investiční pozice a následně za její uzavření. Neustále se navíc můžete o investování učit, protože například XTB broker nabízí začínajícím investorům vzdělávací balíčky, které vám pomůžou lépe pochopit, jak finanční instrumenty fungují, nebo jaký je správný postup pro investování.

Amundi Kontakt, www.amundi.cz osobní zóna, amundi.cz formuláře

Pokud byste rádi položili dotaz pracovníkům klientského centra Amundi, můžete využít bezplatné telefonní linky nebo emailu. Stejně tak si můžete domluvit osobní schůzku v budově společnosti, která sídlí v Praze.

Telefonní číslo: 800 118 844
E-mail: infocr@amundi.com
Adresa: Rohanské nábřeží 693/10, 186 00 Praha 8
Pracovní doba: Pondělí – Čtvrtek 8:30 – 17:00, Pátek 8:30 – 16:00
Webová adresa: www.amundi.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno