Kadeřnice připomínají malířské mistry, když štětcem nanášejí barvu na dámské kadeře. Vlasy potom zvýrazňují siluetu ženské tváře, nebo zesvětlí jako během slunečného léta. Hádejte, kolik stojí zkrášlující technika, které vizážistky říkají balayage! Cena závisí na vybrané kadeřnici, konkrétní zákazníci a jejích požadavcích.

Co je balayage

Francouzským novotvarem nazýváme kosmetickou metodu, která původní barvu lidských vlasů citlivě obohacuje o další odstíny. Prameny přitom nejsou odděleny dírkovanou melírovací čepicí, aby nevznikaly ostré kontrasty. Kadeřnice volně v ruce drží vlasy, na které štětcem nanáší nový odstín. Výsledek vypadá přirozeněji, než kdyby byly prameny striktně barevně odděleny. Prozkoumejme blíže, co je balayage!

Technologický postup na videu

Základem jsou kvalitní barvy na vlasy, přičemž správný odstín záleží na vašem vkusu. V drogeriích seženete různě blonďaté tóny, zlatohnědou, oříškově plavou, oslnivě hnědou, červenofialovou a další varianty. Kosmetika buďto obsahuje bylinky, nebo v horším případě barví amoniakem, peroxidem, dehtem apod. Balayage nám ve videu názorně předvede Tereza Vlasáková, která provozuje svůj kadeřnický salon v Praze.

Jakmile pozoruhodnou techniku uvidíme na vlastní oči, lépe pochopíme její název. Jde o hravou odvozeninu od francouzského slovesa balayer, které v češtině znamená zametat. Kadeřnice skutečně hladí vlasy štětcem, jako kdyby čistila podlahu smetáčkem. Proto oblíbenou kosmetickou metodu označujeme balayage, respektive ve fonetickém přepisu „belijaž“.

Kolik stojí balayage – cena

Samotná barva vyjde levně, lahvičku seženete za 100 Kč. Ale pokud chcete profesionální vlasovou péči, stoupneme o řád výše.

Kolem 1 200 Kč zaplatí zákaznice, která má krátké vlasy, požaduje pouze světlejší nádech a navštěvuje skromnou kadeřnici na maloměstě. Přes 4 000 Kč utratí náročnější žena poté, co stráví odpoledne v luxusním pražském salónu, kde svoji bohatou hřívu nechá trvalou barvou zesvětlit, smývatelným tonerem jemně natónovat a ještě nafoukat.

Profesionální vizážistky vám předem sečtou a oznámí, kolik stojí balayage. Cena nejčastěji začíná na 1 500 Kč. Ovšem statistiku výrazně ovlivňují dražší salóny, a proto průměrná akční nabídka vychází na 2 116 Kč.

MěstoSalónCena balayage od
PrahaDiane1 400 Kč
PrahaMatrix2 490 Kč
BrnoAdam1 500 Kč
BrnoGalapa2 835 Kč
OstravaDaperHair1 600 Kč
OstravaKristýna Hyráková2 700 Kč
PlzeňCelebrity Look4 750 Kč
LiberecLesi1 500 Kč
OlomoucOmega1 750 Kč
České BudějoviceX-tream2 300 Kč
Hradec KrálovéJana Martincová2 300 Kč
PardubiceStudio GC2 850 Kč
Ústí nad LabemMartina Hořánková1 000 Kč
ZlínLenka Holbová1 900 Kč
HavířovBarbra1 500 Kč
KladnoYour Style2 510 Kč
JihlavaBeauty Sallon Moss1 500 Kč
Karlovy VaryIrena Vostrá2 000 Kč
Mladá BoleslavDiva2 500 Kč
KolínIvana Kraisingerová2 500 Kč
PříbramMarie Kosová1 200 Kč
Kutná HoraWellness Hair2 400 Kč
BlanskoTomáš Kučera1 690 Kč

Ceník pro tmavé či světlé vlasy

Klíčová otázka zní, jakou barvu použít. Černookým a hnědookým lidem sluší tmavé tóny. Stárnoucím jedincům však někteří stylisté doporučují světlé odstíny, které prý působí mladistvě. Osobně vám radím, abyste byli sami sebou a nenapodobovali žádné mediální hvězdičky. Co vypadá dobře na vyretušované osmnáctileté modelce, nemusí sednout normální zralé ženě – a naopak.

Vlasové kouzelnice nabízejí balayage pro mikádo, pro vlasy dlouhé i krátké, tmavé (brunette), hnědé (brown), blonďaté (blond), zrzavé, rovné (straight), vlnité atd. Ceníky jsou většinou univerzální pro všechny barvy, ceny však bývají přímo úměrné délce.

Jak se liší foilayage nebo ombré

Balayage vypadá přirozeněji než jiné příbuzné techniky. Sunkissed znamená, že vlasy potom vyhlížejí, jako kdyby byly zesvětleny sluncem. Stejného dojmu docílíte, když strávíte teplé léto pod otevřeným nebem. Foilayage zesvětluje vlasy výrazněji, proto působí uměleji. Ovšem každý člověk má plné právo na svůj originální vkus. Ombré zesvětluje vlasy pouze na jejich koncích, takže se hodí k extravagantním jedincům.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno