Hodnocení J&T banky: 9.2/10

  • Spolehlivost: Stabilní soukromá banka s více než 20letou zkušeností
  • Zhodnocení úspor: Dluhopisové, akciové, komoditní či smíšené fondy
  • Termínované vklady: J&T nabízí až 2,5% úrok ročně na vklady na termínovaný účet

JT banka zkušenosti | J&T Bond | J&T Money

JT Perspektiva | JT banka Magnus

J&T Banka Majitel | Spořící účet, přihlášení

JT banka – recenze a zkušenosti s investováním

Patrně jste již zaslechli jméno J&T banka. Jedná se o soukromou banku, která byla založena v roce 1998. Dnes již působí coby stabilní finanční instituce, která nikdy neměla problém dostát svým závazkům. J&T banka se primárně zaměřuje na zhodnocení úspor svých klientů.

Tím pádem ve svém portfoliu nenabízí kupříkladu úvěry nebo hypotéky. Svůj kapitál chce primárně rozmnožovat skrze investice, které drží v nejrůznějších aktivech od akcií, přes dluhopisy, komodity, podílové fondy, až po zahraniční měny.

Chcete začít investovat? Potom J&T banka může vyhovět Vašim představám. Každopádně investovat můžete sami a nepotřebujete k tomu žádnou velkou bankovní instituci.

J&T banka, jt banka zkušenosti, jt bank, Daniel Křetínský

Krátce po jejím založení nastoupil do J&T tehdy 24letý Daniel Křetínský, který se za 4 roky stal partnerem této investiční skupiny. Díky tomu získal právo podílet se na výplatě zisků. V roce 2009 se Křetínský podílel v rámci J&T na založení Energetického a průmyslového holdingu, kde má od roku 94% vlastnický podíl.

J&T banka nepatří zrovna mezi mainstreamové instituce, jejíž reklamy by na Vás skákaly na všech televizních kanálech. I proto si J&T udržuje vizitku vstřícné banky, pro kterou je péče o klienty na prvním místě. Bankéři bývají velmi přívětiví a komunikují s Vámi na úrovni.

J&T money, J&T bond, J a T banka, jt banka přihlášení

Pokud máte na běžném účtu peníze, které byste chtěli zhodnotit, palec nahoru pro Vás. Tyto peníze totiž s každým měsícem ztrácí na své reálné hodnotě kvůli inflaci. Možností je spoustu. My jsme se rozhodli představit Vám dva dluhopisové podílové fondy od J&T banky.

Podílový fond J&T Money
Zhodnocení od založení: 3,83 % ročně (po odečtení poplatků)
Vstupní poplatek: 0,8 %
Správcovský poplatek: 1 % ročně
Minimální investice: 300 Kč
Ocenění: Investice roku 2019

Tento fond dokáže skloubit požadavek rychlého zhodnocení za relativně krátkou dobu. J&T Money je složen převážně z českých a zahraničních dluhopisů. Najdeme v něm i dluhopisy firmy EPH Daniela Křetínského. Za průměrný výnos skoro 4 % se tento fond rozhodně nemůže stydět.

Podílový fond J&T Bond
Zhodnocení od založení: 4,50 % ročně (po odečtení poplatků)
Vstupní poplatek: 2 %
Správcovský poplatek: 1 % ročně
Minimální investice: 300 Kč
Ocenění: Investice roku 2017

Dalším téměř ryze dluhopisovým fondem je J&T Bond, který je optimální pro zájemce s investičním horizontem minimálně 3 let. Opět se jedná o fond, do kterého můžete zainvestovat už od 300 Kč. Ještě nižší částku, rovnou stokorunu, lze začít zhodnocovat při investování s AirBank.

J&T ventures, JT banka internetové bankovnictví, J T perspektiva

Kromě výše uvedených dvou podílových fondů nabízí J&T banka mnohem více možností, jak zhodnotit své úspory. Vždy totiž záleží, jaké klient akceptuje riziko. Pro spoustu z nich může být kupříkladu nízká kolísavost hlavním kritériem.

  • J&T Perspektiva – Smíšený podílový fond, ve kterém však zhruba z 80 % jsou zastoupeny dluhopisy. Minimální investiční horizont je nastaven na 3 roky.
  • J&T Opportunity – Růstový a spíše akciový fond, které jsou tentokrát zde zastoupeny z 80 %. Zbytek tvoří domácí a zahraniční měny. Už kvůli své vysoké rizikovosti je minimální investiční horizont 5 let.
  • J&T Termínovaný vklad – Banka nabízí i vklady na termínovaný účet. V J&T je mnohem vyšší zhodnocení než u většiny ostatních bank. Pro vklad na 10 let je roční zhodnocení 2,5%. Avšak minimální vklad na kteroukoli dobu je alespoň 100 000 Kč.
  • Fondy kvalifikovaných investorů – Zkušení a movití investoři by mohli ocenit nabídku těchto fondů, které jsou vhodné pro zájemce, kteří dokáží posoudit rizikovost své relativně vyšší investice. Při provedení testu vhodnosti je minimální vklad 1 000 000 Kč.

J&T, JT banka Magnus – J and T, J T banka, J a T, J&T banka

J&T banka nabízí zajímavý věrnostní program pro své klienty. Jmenuje se Klub Magnus, jehož členové si mohou užít různé benefity nejen po Česku, ale i na Slovensku či jinde v zahraničí. Nejčastěji se jedná o pobyty v luxusních hotelech, vícechodové menu ve vyhlášené restauraci či adrenalinový zážitek.

Benefitní body získáte za investici do kteréhokoli fondu mimo J&T Combi. Pokud se jedná o fond s vyšším rizikem, dostanete větší odměnu v Benefit bodech. Pro směnu svých bodů za některý z voucherů klubu Magnus pak musíte být přihlášeni do eportalu jt banka.

j&t finance group, J&T Banka majitel, j&t real estate, j&t credit investments

Soukromá banka J&T a.s., rozhodně stojí za povšimnutí. Zároveň patří mezi štědré sponzory nejen kulturní, ale i sportovní scény. Kupříkladu je generálním partnerem mezinárodního WTA tenisového turnaje J&T Banka Prague Open.

Banka patří J&T Finance Group skupině, kterou vlastní slovenští podnikatelé Ivan Jakabovič a Jozef Tkáč. Oba mají 50% podíl. Jak už jsme zmínili, začínající investoři mohou zvolit cestu podílových fondů, nicméně buďte si vědomi, že zde nezískáte žádné dividendy, a ještě k tomu budete muset platit správcovský poplatek bance.

JT banka spořící účet – JT banka přihlášení

Mezi produkty privátní J&T banky patří i spořící účet s úrokovou sazbou 3 % p.a. Taková sazba se sice na první pohled na českém trhu řadí spíše k průměrným, spořící účet JT banky se však může opřít o renomé této instituce, neomezený limit vkladů či možnost částečných výběrů. Minimální vklad je jeden milion korun, ovšem stávající klienti s investicí nejméně 100 000 Kč si mohou spořící účet u JT banky založit bez omezení výše počátečního vkladu.

Dobrou zprávou je, že J&T je bankou moderního střihu a funguje i online. Pro základní přihlášení do JT banky vám postačí občanský průkaz, mobilní telefon a e-mail, během několika minut s jejich pomocí uzavřete rámcovou smlouvu. Přihlášení do e-portálu J&T banky pak probíhá přes SMS ověření nebo prostřednictvím bezpečnostního tokenu Digipass.

JT banka pobočky, JT banka kontakt

V České republice J&T banka provozuje tři kamenné pobočky, najdete je v Praze, Brně i Ostravě. Vzhledem ke svému privátnímu zaměření si nemusí J&T banka budovat širokou síť poboček a spíše než na kvantitu klade důraz na kvalitu. Pobočky jsou propojené s útulnou kavárnou, důležitá finanční rozhodnutí tak probíhají v klidném a útulném prostředí.

Pobočky J&T banky najdete na těchto adresách:

  • Praha – Sokolovská 700/113a, 186 00
  • Brno – Trnitá 500/7, 602 00
  • Ostrava – Nádražní 305/5, 702 00

Pro kontakt s J&T bankou lze využít i bezplatnou telefonní linku +420 800 707 606. Samozřejmostí je i online komunikace, výpis adres i kontaktní formulář najdete přímo na webu J&T banky. Bez návštěvy pobočky se obejde i obchodování na investiční platformě eToro a u dalších online brokerů, osobní klientský přístup J&T banky lze však replikovat jen stěží.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno