Jednou zaútočí hackeři, podruhé se přetrhne podzemní kabel a potřetí selžou servery v pražské centrále. Havárie každoročně potkávají všechny velké mobilní operátory, mezi které patří také T-Mobile. Výpadek sítě dnes není vyloučen ani ve vaší lokalitě, nejdříve však překontrolujte, zda zádrhel nevězí ve vašem přístroji.

Hackeři permanentně útočí

Digitální technologie nám umožňují, abychom komunikovali, spolupracovali a obchodovali na dálku. Ale přitahují rovněž moderní teroristy, kteří útočí přes internet. Českou republiku často obtěžují ruskojazyční hackeři, ačkoli výpady přicházejí také z jiných lokalit. Někteří útočníci se zaměřují na státní úřady a nemocnice, jiní cílí na soukromé podniky nebo na obyčejné občany.

Virtuální zločinci rozesílají podvodné e-maily a telefonní zprávy (SMS). Předstírají, že jsou vaše banka nebo mobilní operátor. Žádají o peníze nebo o heslo, kterým se přihlašujete do svého internetového bankovnictví, aby vám vykradli účet. Pronikají do cizích počítačů, zašifrují tam drahocenné soubory a potom chtějí výkupné. Bombardují banky a mobilní operátory nejrůznějšími otázkami, a výsledkem jsou odstávky telekomunikačních sítí…

Kdy hlásil výpadky český T-Mobile

Německá společnost Deutsche Telekom nastražila na hackery pasti, aby odhalovala jejich zbraně. Mapuje celý svět, a proto každou minutu napočítá desetitisíce kybernetických útoků! Agresi odráží také její česká pobočka, která se jmenuje T-Mobile. Jakožto největší tuzemský mobilní operátor obsluhuje 6 300 000 zákazníků, a proto občas narazí na technický problém. Zrekapitulujme, kdy hlásil T-Mobile výpadky sítě:

Operátor řeší výpadky okamžitě a profesionálně, a proto obvykle trvají krátce. Stačí, když hodinku počkáte a pravděpodobně se opět dovoláte nebo připojíte, kam potřebujete. Ale pokud máte předplacené mobilní služby a chybí vám signál, nejdříve se přesvědčte, jestli není chyba na vaší straně.

Porucha telefonického signálu

Váš telefon nepřepojuje hovory a neodesílá SMS? Přesuňte se na vyvýšené otevřené prostranství, kde nebudete zacloněni žádnými budovami ani jinými masivními objekty, aby na vás dosáhly rádiové signály. V nastavení mobilních dat vypněte novější technologie a sítě, které ještě nemají nejlepší pokrytí: LTE a 5G. Přesuňte svoji SIM kartu do jiného telefonu a vyzkoušejte, zda funguje.

T-Mobile: Výpadek internetu!

Internetový prohlížeč hlásí chybu? Přesvědčte se, jestli ve vaší domácnosti funguje elektřina. Zkontrolujte, zda jsou ve vašem modemu nebo routeru správně zastrčeny všechny kabely. Případně restartujte (vypněte, odpojte, zapojte, zapněte) všechny přístroje. Pokud požíváte bezdrátový internet, ujistěte se, že se připojujete na správnou Wi-Fi a máte nastavené její aktuální heslo.

Nefunguje digitální televize (TV)

T-Mobile má svůj vlastní televizní program, kterému říká MAGENTA TV. Jakmile zaplatíte předplatné a dostanete svoje přihlašovací údaje, nejjednodušeji se připojíte přes svůj notebook nebo stolní počítač, na adrese magenta-tv.cz. Ale potřebujete:

  • internetové připojení o rychlosti minimálně 400 kb/s
  • operační systém Windows 7, 8.1 nebo 10, popřípadě macOS 10.11 nebo vyšší verzi
  • nejnovější internetový prohlížeč Google Chrome, Firefox, Opera, Safari či Edge.

T-Mobile: Výpadek sítě dnes!

Vyzkoušeli jste všechny možnosti, ale stále postrádáte telefonní signál, internetové připojení nebo digitální televizi? Počkejte, jestli situaci nevyřeší odpovědní technici. Nebo se připojte na internet jinak (přes kamaráda, v kavárně, v knihovně) a oznamte svému operátorovi, že ve vaší lokalitě nefunguje jeho signál: „Potřebujeme T-Mobile! Výpadek sítě! Dnes!“

Zkuste telefonickou zákaznickou linku 800 73 73 73, aplikaci Můj T-Mobile (pro Android, Apple, Huawei), e-mailovou adresu info@t-mobile.cz, sociální sítě Facebook a Twitter. Mobilní operátor neustále sleduje svoje telekomunikační sítě a co nejrychleji napravuje defekty, ale přitom naslouchá také svým zákazníkům. Dříve nebo později závadu spraví a opět přepojí vaše hovory, zajistí vám internet a resuscituje svoji digitální televizi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno