Investice bez poplatků bance. To je investování s Air Bank a podílovými fondy společností Generali a Conseq. Jaké investiční proces probíhá, kolik lze vložit, jak začít investovat s Air Bank? Prozradíme vám víc.

Co je Air Bank investice Založení účtuPodílové fondy
Fond globálních značekRecenze

Air Bank investice – co je Airbank investice?

Airbank investice je investování prostřednictvím nástrojů bankovní instituce Air Bank. Ta na českém trhu razí motto, že „i banku můžete mít rádi“ a investování přes Air Bank je skutečně intuitivní, jednoduché a uživatelsky přívětivé. Podobně jako při nákupu Bitcoinu na kryptoměnových burzách, také u Air Bank můžete své prostředky investovat doslova prostřednictvím pár kliknutí myší.

Celý proces investování totiž probíhá přes internetové bankovnictví, ať už prostřednictvím webového rozhraní nebo mobilní aplikace My Air. V případě nejasností vám samozřejmě poradí i na některé z kamenných poboček, kterých Air Bank v České republice v roce 2021 provozuje přes tři desítky. Jednou z hlavních domén banky, kterou vlastní mimo jiné peer-to-peer půjčky provozující skupina PPF, je však orientace na online prostředí a veškerá své investorská rozhodnutí tak můžete učinit z pohodlí vašeho domova.

Začínající i zkušení investoři jistě ocení, že investování přes Air Bank se obejde bez poplatků bance. Vybírat si můžete z řady podílových fondů s různou mírou rizika i očekávaného zhodnocení. O vaše prostředky budou pečovat zkušení správci, na vás je zodpovědět několik základních otázek, stanovit si finanční cíle a sledovat, jak se vaší investici v dlouhodobém horizontu daří. Do podílových fondů můžete investovat již od stokoruny a my si ukážeme, jak na to.

Jak si založit investiční účet v AirBank?

Pro přístup k investičním možnostem je třeba nejprve si založit běžný účet u Air Bank. K založení účtu online a z pohodlí domova vám postačí občanský průkaz, druhý doklad totožnosti a také další český bankovní účet vedený na vaše jméno, z něhož zašlete aktivační platbu. Banka tak ověřuje vaší totožnost. Jakmile vlastníte konto u Air Bank, můžete s jeho pomocí verifikovat svou identitu u dalších poskytovatelů, například ověřit účet online u Synot Tipu.

Pro založení účtu na pobočce vám stačí vzít si s sebou občanský průkaz a mobilní telefon, předvyplnění žádosti na webu Air Bank celý proces uspíší. Tak i tak se jedná o záležitost několika minut a po odemknutí vašeho bankovního účtu se přihlaste a v menu vyberte záložku Investice. Od vstupu do investičního světa vás bude dělit několik snadných kroků:

  1. Vyplníte dotazník, aby měla banka přehled o vašich investičních znalostech a zkušenostech, cílech a toleranci rizik.
  2. Po vyplnění investičního dotazníku vám banka předloží nabídky, které odpovídají vašemu profilu.
  3. Online podepíšete Smlouvu o poskytování investičních služeb, jak vyžaduje zákon.
  4. Účast v jednotlivých podílových fondech si pak nakoupíte přímo v internetovém bankovnictví.

AirBank podílové fondy – typy, výnosy

Banka Air Bank spolupracuje se dvěma renomovanými správci podílových fondů, Generali Investments a Conseq Investment Management. Celková nabídka investování přes AirBank čítá osm podílových fondů různých typů, od dluhopisových přes akciové až po smíšené.

Investiční horizont se pohybuje od jednoho roku až po osm let, průměrné roční zhodnocení podílových fondů za posledních pět let pak v druhé polovině roku 2021 činí 0,5 % až téměř 12 %. Výnosy se samozřejmě liší podle typu podílového fondu a míry rizika. Veškeré zobrazované výnosy jsou navíc očištěné o poplatky partnerských společnost, sama Air Bank žádné vstupní nebo výstupní poplatky za nákup a prodej nestrhává. Převedení podílových listů na účet jiného klienta vyjde na 500 Kč, za zaslání výpisu poštou zaplatíte 100 Kč. Online dokumenty jsou vám k dispozici zdarma.

Název fondu Typ Horizont Výnos*
Conseq Active Invest Konzervativní smíšený 2 roky 1,04 %
Conseq korporátních dluhopisů dluhopisový 3 roky 1,73 %
Generali Fond konzervativní dluhopisový 1 rok 0,54 %
Generali Fond vyvážený dluhopisový dluhopisový 3 roky 0,84 %
Conseq Active Invest Vyvážený smíšený 3 roky 3,36 %
Conseq Active Invest Dynamický akciový 5 let 5,51 %
Generali Fond globálních značek akciový 8 let 11,71 %
Generali Fond nemovitostních akcií akciový 8 let 4,67 %

* průměrné roční zhodnocení za posledních pět let, červenec 2021

Fond globálních značek AirBank

Chcete na osvědčené značky vsadit nejen v životě fyzickém, ale i v tom investičním? Pak se vám prostřednictvím Air Bank nabízí vstup do podílového fondu Generali Fond globálních značek. Ten se soustředí na ty nejcennější obchodní značky světa, ať už jde o Amazon, Apple, McDonald’s či softwarového giganta Microsoft. Podílníci v roce 2001 založeného fondu profitují z výnosů slavných firem, které sídlí ve vyspělých zemích (z 45 % jde o USA, z 11 % o Německo, následují Francie a Japonsko).

U osvědčených brokerů si můžete pořídit akcie jednotlivých gigantů, nebo můžete vsadit na kolektivní investování v rámci podílových fondů Air Bank. V tom případě se připravte na dlouhodobější uložení peněz, investiční horizont Fondu globálních značek činí nejméně osm let. Snad všichni si dokážeme představit, co se může na trzích udát za takových sto měsíců – a, ruku na srdce, raději je třeba počítat i s událostmi nepředstavitelnými. I díky tomu patří Fond globálních značek k těm rizikovějším, na škále od jedné do sedmi mu patří číslo pět.

Odměnou za trpělivost však mohou být atraktivní výnosy, které v průměru za posledních pět let dosahují bezmála 12 % ročně. Jde o velmi zajímavou alternativu k investicím do dividendových akcií na eToro. V hledáčku se ocitají společnosti s významnou tržní pozicí na globálním trhů a komparativní výhodou vůči konkurenci. Podle zprávy z května 2021 byly nejvýznamnějšími pozicemi fondu tyto:

  • Deutsche Post AG – REG (Německo, podíl 1,80 %)
  • Kering (Francie, 1,72 %)
  • Goldman Sachs Group Inc. (USA, 1,61 %)
  • Royal Dutch Shell Plc (Nizozemsko, 1,57 %)
  • Porsche Automobil HLDG-PFD (Německo, 1,54 %)

Air Bank akcie

Prostřednictvím podílových fondů Air Bank si nepořizujete cenné papíry konkrétních společností, investici skrze podílové fondy se říká kolektivní investování. Váš kapitál manažeři fondů využijí k mnoha jednotlivým transakcím a vy získáváte podíl z celkového hospodaření fondu. Je to podobné, jako když necháte své kryptoměny vydělávat v Binance Launchpoolu.

I nadále samozřejmě můžete k ranní kávě namísto sladkých koláčů posnídat ty burzovní, i nadále můžete sledovat vývoj těch nejlepších českých akcií. V rámci účasti na podílových fondech jde však spíše o podružné informace a vaším primárním měřítkem bude výnos celého fondu. Kdykoli budete peníze potřebovat, u Air Bank si je můžete v řádu několika dní vybrat.

Air Bank investice – recenze

Investování přes Air Bank s sebou přináší řadu nepopiratelných výhod. Klíčovým slovem je uživatelská i finanční dostupnost. Veškeré náležitosti spojené se založením účtu i podpisem smlouvy o poskytování investičních služeb totiž můžete vyřídit online, minimální částka pro váš vklad pak činí 100 Kč a zhodnocovat své prostředky tak může úplně každý. Od prvotní myšlenky až po samotnou investici může uběhnout jen několik málo minut – a čas jsou přeci peníze.

K dobru je třeba přičíst i to, že investičními partnery Air Bank jsou osvědčené značky Generali a Conseq. Účast v podílových fondech ze své podstaty představuje běh na delší trať a kdo touží po rychlejším zhodnocení investice (byť za cenu vyššího rizika a pověstné volatility), může raději začít obchodovat s Bitcoinem. Investování s Air Bank je bezpečnější cestou, stále navíc s velmi solidní možností potenciálního zhodnocení.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno