Rakouský supermarket slibuje, že vás obslouží levně a podle vašeho gusta. Ale ještě než vyrazíte mezi regály, podívejte se na aktuální nabídku. Čerstvé potraviny a procentuální slevy vypadají lákavě, ovšem teprve výsledné ceny ukážou, zda je nejvýhodnější volbou právě Billa. Leták na příští týden zveřejňujeme ve formátu PDF.

Supermarket „podle mého gusta”

Billa patří do německé skupiny REWE, ale byla založena v Rakousku, kde má stále svoji hlavní základnu. Dále působí v České republice, na Slovensku a v Bulharsku. Každý národ se vyznačuje specifickými chutěmi. Češi milují světlý chléb a celozrnné pečivo, poctivé máslo, slepičí vejce, plnotučné mléko, krystalový cukr, kávu Jihlavanku, pivo nebo zmrzlinu. Rakouský supermarket se snaží, aby nás nasytil „přesně podle našeho gusta”.

Billa → leták na příští týden v PDF

Čerstvý chleba, uzená šunka či pražená káva škádlí naše čichové buňky. Ostatně na počátku celého příběhu byla parfumerie, kterou ve Vídni otevřel bývalý nacistický voják a barový pianista Karl Wlaschek. Rád experimentoval. Postupně vystřídal 5 manželek, mezitím se přeorientoval na potraviny, vybudoval maloobchodní impérium a stal se třetím nejbohatším Rakušanem.

Karl Wlaschek svůj podnik prezentoval jako levný obchod, německy Billiger Laden, zkráceně Billa. Také jeho následovníci lákají na všelijaké cenové akce, slevy a letáky. Ale teprve zákazníci odpoví na řečnickou otázku, zda jsou inzerované ceny opravdu nízké. Aktuální nabídka platí od středy 19. 6. do úterý 25. 6. 2024.

Billa: Leták na příští týden stáhnete ve formátu PDF pod tímto odkazem.

Karta pro zelené ceny, akce a slevy

V letáku vidíme tolik dobrot, až nestíháme pročítat jejich popisky. Nyní se zaměřme na cenovky, které jsou podbarvené červeně, nebo zeleně. První varianta platí pro nejširší veřejnost, druhá alternativa je určená pouze pro členy věrnostního klubu.

Jestli chcete nakupovat za zelené ceny, potřebujete plastovou nebo elektronickou zákaznickou kartičku. Respektive stačí, když se zaregistrujete do mobilní aplikace BILLA (pro Android, pro iOS). V takovém případě ovšem souhlasíte, že supermarket bude sledovat a analyzovat vaše nákupy.

Otevírací doba není jednotná

Billa se přizpůsobuje současným trendům, průběžně rozšiřuje svůj internetový obchod a kurýrní službu. Potraviny rozváží po Praze, Brně, Mladé Boleslavi a blízkém okolí.

Po celé České republice provozuje tradiční supermarkety, které otevírají od 6:00 do 8:00 a zavírají od 20:00 do 23:00 hodin. Zároveň čelí konkurenci. Čerstvé potraviny seženete také v Albertu, Globusu, Kauflandu, Lidlu, Penny Marketu, Rohlíku a Tescu.

Většinou jde o rivaly. Částečnou výjimku představuje Penny Market, který stejně jako Billa náleží do skupiny REWE. Každý obchodní řetězec však funguje samostatně, takže ani sesterské společnosti nemají absolutně totožný sortiment a shodné ceny.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno