V oficiálním katalogu prací má DĚLNÍK ČIŠTĚNÍ MĚSTA číslo 2.21.24. Pokud pracujete přímo pro veřejnou instituci, pobíráte základní hrubý plat podle tabulky, kterou najdete ZDE. Dělník čištění města dostává základní hrubý měsíční plat podle platového stupně (počtu započitatelných let praxe – více ZDE) a platové třídy, která odráží nejtěžší vykonávanou práci.

Pozor! Ve vyšší platové třídě nemusíte vykonávat všechny úkony, které pod ni spadají. Stačí mít ve smluvním popisu práce uvedenou některou činnost. Například: „Čištění komunikací a ploch (i ručními mechanizačními prostředky) od nečistot všeho druhu (hlíny, písku, bláta, sněhu apod.) seškrabováním, shrnováním, mytím apod. včetně udržování průchodnosti odpadových kanálů a vpustí a odvozu odpadů.“ Dělník čištění města obyčejně k hrubému měsíčnímu základu dostává osobní ohodnocení, příplatky za přesčasy, za ztížené pracovní prostředí, za vedení apod.

Dělník čištění města je hodnocený podle náplně práce

1. platová třída

1. Ruční zametání komunikací a provádění běžného úklidu veřejných prostor včetně základního ošetřování veřejné zeleně, například zaléváním, shrabováním a okopáváním.

2. platová třída

1. Čištění komunikací a ploch (i ručními mechanizačními prostředky) od nečistot všeho druhu (hlíny, písku, bláta, sněhu apod.) seškrabováním, shrnováním, mytím apod. včetně udržování průchodnosti odpadových kanálů a vpustí a odvozu odpadů.

2. Manipulace s nádobami, popelnicemi a kontejnery plnými i prázdnými při svozu tuhého komunálního odpadu, při nakládce sběrného vozu a jeho vykládce na složišti, popřípadě při dalším zpracovávání včetně běžné údržby zdvihacích a vykládacích mechanizmů, čištění a hrubé dezinfekce prostředků (nádob) a zařízení svozu odpadků.

3. platová třída

1. Řízení soustředěné skládky tuhého komunálního odpadu s kontrolou základních fyzikálních, chemických a biologických vlastností svážených odpadů v zájmu ochrany životního prostředí. Navádění dopravních prostředků s odpady na vhodná místa skládky nebo na místa pro další zpracovávání odpadu kompostováním, spalováním nebo jinými způsoby likvidace včetně asanace hořlavých a hnilobných míst a planýrování povrchu skládky.

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den, mám zájem pracovat v Německu jako dělník čištění města. Prosím, ozvěte se, žádám bližší informace, platové podmínky a ideálně také ubytování. S pozdravem Dušan.

  2. Dobrý den, jsem zaměstnaný přes 20 let jako Dělník čištění města, mám 55let, pracuji v příspěvkové organizaci města. Mam 2. třídu, ale platový stupeň 10. Ovšem nechtějí mi přiznat praxi, že na ni nemám nárok, praxe se prý přiděluje až od vyšší třídy! Taková blbost. Radek.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno