ISIC karta je průkaz, který nejen, že oficiálně potvrzuje status studenta, ale také přináší spoustu výhod, slev a benefitů. Víte, které to jsou, a jak díky ISIC kartě můžete ušetřit?

Jak funguje ISIC karta

ISIC průkaz je celosvětově uznávaný doklad prokazující status studenta střední, vyšší odborné nebo vysoké školy a vybraných jednoletých pomaturitních studijních oborů. Průkaz vydává světová organizace ISIC Association pod záštitou UNESCO již více než 65 let. ISIC karta vám bude sloužit ve skoro 130 zemích světa a budete díky ní moci využít spoustu výhod a benefitů nebo se účastnit speciálních soutěží přes mobilní aplikaci.

Kdo má nárok na ISIC průkaz?

ISIC průkaz můžete získat, pokud máte oficiální status studenta školy, která je registrovaná v rejstříku škol. Výjimkou jsou studenti kombinovaného a dálkového studia, studenti zahraničních škol, vojáci a policisté nestudující civilní programy a studenti škol, které ve výše zmíněném rejstříku škol a školských zařízení nejsou. Tito studenti na ISIC průkaz nárok bohužel nemají.

ISIC karta: slevy, výhody a benefity

Díky platné ISIC kartě můžete výrazně ušetřit na jídle, dopravě, zábavě, službách i kultuře. Informujte se na místech, které navštěvujete, zda náhodou neposkytují studentské slevy. Byla by škoda o ně přijít. Také si můžete nainstalovat ISIC aplikaci ALIVE APP do svého mobilu a zúčastnit se soutěží nebo využít speciální mapy.

Na co všechno platí ISIC karta?

ISIC slevy na kulturu, zábavu a službyUžijte si až 20% slevy v kinech, divadlech, u kadeřnice nebo třeba v masážních studiích.
ISIC slevy na sportovní aktivityUšetřete na pravidelných návštěvách posiloven nebo sportovních zařízení.
ISIC slevy na cestováníFlixbus, RegioJet i MHD – téměř všichni dopravci poskytují slevy po předložení ISIC průkazu.
ISIC slevy do restauracíDejte si své oblíbené jídlo v McDonald’s, KFC, Bageterii Boulevard, UGO, Subway, Pizza Hut, Vapianu, Burger King a dalších.
ISIC slevy na pojištěníZískejte cestovní, úrazové, majetkové nebo zdravotní pojištění od UNIQA až s 40% slevou.
ISIC slevy do obchodůPořiďte si výhodně elektroniku, nebo jiné spotřební zboží například v Datart, Alza, CZC, TS Bohemia, Mall nebo Luxoru.
ISIC slevy v bankovnictvíInformujte se, zda vaše banka neproplácí pořízení ISIC, nenabízí výhodnější účet nebo jeho propojení s ISIC kartou.
ISIC slevy u mobilních operátorůProjděte si nabídky studentských tarifů a využívejte volání, SMS i internet výhodněji.

Kompletní přehled slev, které s ISIC kartou můžete získat, najdete tady.

Jak získat ISIC kartu: žádost

O ISIC kartu snadno zažádáte ve své škole, nebo online, kde budete potřebovat:

Oficiální lhůta pro dodání průkazu při online žádosti je 1 týden, ale většinou jej obdržíte v rámci pár dní.

Fotografie na ISIC kartu

Na ISIC kartu budete potřebovat fotografii s rozměrem 3 x 3,5 cm, tedy alespoň 200px na šířku s minimální doporučenou velikostí 20 Kb. Vyfoťte se u zdi s neutrální barvou za dostatečného denního světla.

Jak prodloužit ISIC kartu: revalidační známka

Hlídejte si platnost svého ISIC průkazu, protože pokud vám propadne, nemůžete dále využívat jeho benefity a ani se jím prokazovat v MHD. Platnost karty sjednané online si ověříte na její přední straně, nebo, u karty vyzvednuté přímo ve škole, na revalidační známce (holografické přelepce).

ISIC kartu zakoupenou ve škole prodloužíte pořízením nové revalidační známky za 250 Kč. Průkaz sjednaný online je jednorázový a musíte si online sjednat nový.

Zdroj:

  • Foto: Profimedia
  • https://www.isic.cz/prukazy/isic/

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno