Naše planeta oplývá nejrůznějšími pochoutkami, jenomže některé plodiny rostou daleko od sebe. Třeba rýži svědčí čínské klima, čaji se daří na Cejlonu a kávovníku prospívá Brazílie. Všechny země najdeme na glóbusu a rozmanité potraviny objevíme ve stejnojmenném hypermarketu. Máte chuť na českou kuchyni, nebo vás láká exotika? Prolistujme nový leták Globus na příští týden.

Aktuální akční nabídka

Nechybějí zahraniční produkty jako citrony, kaki, pistácie, tuňák, mořský vlk, americká whiskey nebo olivový olej. Základem jsou však potraviny, které patří k typické české kuchyni. Globus aktuálně láká na šunky, salámy, utopence, sýry, brambory, sladkosti či pivo. Mnohé výrobky nabízí pod vlastními značkami. Zároveň tvrdí, že každý den průběžně peče pečivo a bourá maso, aby chléb a uzeniny na jeho pultech byly stále čerstvé.

Nový leták Globus na příští týden

Fotky ukázkových pochoutek vypadají atraktivně, ale podle obrázků nepoznáme jejich hmotnost. Proto se podívejme také na popisky. Vyjadřují celkovou váhu každého výrobku a jeho jednotkovou cenu v Kč/kilogram, Kč/100 gramů nebo Kč/litr. Zároveň vidíme původní a nové cenovky, respektive procentuální slevy. Mnohdy zavadíme o slovíčko „VÝHODNÉ“. Pamatujme však, že nejde o vědeckou studii, nýbrž o komerční marketing.

Nový leták Globus na příští týden stáhnete pod tímto odkazem.

Praha, Brno, Ostrava a další města

Klasický stolní globus připomíná naši planetu, ovšem není tak velký, aby zobrazoval každou vesničku. Také stejnojmenný hypermarket stojí pouze ve vybraných aglomeracích. Jeho tuzemskými adresami jsou Brno, České Budějovice, Havířov, Chomutov, Karlovy Vary-Jenišov, Liberec, Olomouc, Opava, Ostrava, Pardubice, Plzeň-Chotíkov, Praha-Čakovice, Praha-Černý Most, Praha-Štěrboholy, Praha-Zličín a Trmice (okres Ústí nad Labem).

Normální a sváteční otevírací doba

Každá pobočka má svůj speciální leták, ve kterém shrnuje svoji aktuální akční nabídku. Rozdíly jsou však malé a totéž platí o otevírací době. Globus obsluhuje zákazníky většinou od 7:00 do 21:00, pouze v Praze na Černém Mostě otevírá v 7:30 a zavírá ve 22:00. Tyto intervaly platí denně, od pondělí do neděle, výjimkami jsou ovšem Vánoce a některé další svátky.

20. až 23. prosince bývá otevřeno déle, 31. prosince naopak kratčeji. Zákonodárci zakazují prodej ve velkých hypermarketech 1. ledna, na Velikonoční pondělí, 8. května, 28. září, 28. října, na Štědrý den po poledni, 25. a 26. prosince.

Slevy a prémie na kartě Globus Bonus

Akční letáky plní svoji marketingovou funkci, propojují nabídku s poptávkou, ale rychle zastarávají. Pokud vyvolají masový zájem, inzerované zboží bleskově mizí z regálů a na nejpomalejší zákazníky nezbude. Pokročilejší alternativou je mobilní aplikace, která se jmenuje Můj Globus. Běží v operačních systémech Android (Google) a iOS (Apple).

Registrovaný uživatel vidí ve svém chytrém telefonu, jaké ceny a slevy aktuálně platí v jeho preferovaném hypermarketu. V mobilní aplikaci má široký výběr – více než 25 000 výrobků! Ve svém oblíbeném hypermarketu navíc obdrží plastovou kartu Globus Bonus, na které naskakují slevové kupony a peněžní prémie. Stačí, aby kartičku předložil na pokladně pokaždé, když nakupuje.

Jak funguje iGlobus, čili nákup online

Nejrychlejší supermarkety jdou ještě dál. Albert, Billa, Tesco, Košík či Rohlík nabízejí, že vám doručí nákup až domů. V jejich internetových obchodech vyberete, co chcete, elektronicky zaplatíte a kurýr vám všechno přiveze před dům nebo před byt.

Globus zatím v tomto ohledu zůstává trochu pozadu. Dovoluje vám, abyste svůj virtuální nákupní vozík naplnili na adrese iGlobus.cz. V tomto případě však neočekávejte žádného kurýra, nákup si musíte vyzvednout sami v Ostravě nebo Praze-Zličíně.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno