Do malebné české krajiny pronikli alpští ďáblové, aby otestovali vaše nervy. Krampusáci jsou děsivější příbuzní našeho mikulášského čerta. Právě byli zachyceni policejními kamerami a zdá se, že míří do vašeho města. Podívejte se na video a potom se rozhodněte, jestli opravdu půjdete na Krampus show 2023.

Krampusáci neboli alpští čerti

Rakouské a bavorské hory jsou daleko drsnější než Krkonoše nebo Českomoravská vrchovina. Tomu odpovídají tamní tradice. Před Vánocemi obchází městy a vesnicemi Svatý Mikuláš, kterého však nedoprovází obyčejný čert, nýbrž učiněný satan.

Krampus straší děti předtím, než od vousatého světce dostanou dárek. Občas Mikulášovi uteče a hledá svoje zatoulané bratry, aby rozpoutali peklo na Zemi. Podle pověsti dokonce požírá zlobivé kluky a holky.

Kdo jsou Krampusáci? Alpští ďáblové jsou pohádkové a hororové postavy, které ztvárňují amatérští nebo profesionální herci na vánočních trzích a dalších akcích. Mají na sobě hrozivé kostýmy – čertovské kožichy, ocasy, rohy a především zrůdné masky. Zírají na lidi šílenýma očima, chroptí a řvou, pomalu se plíží nebo divoce pobíhají, sápou se na děti apod.

Kostým = kožich, ocas, maska a rohy

Krampusáci vypadají zábavně, pokud víme, že nejsou skuteční. Hodí se na maškarní bály, karnevaly nebo silvestrovské večírky. Stačí vám maska a rohy, ačkoli profesionálové mají také kožich a ocas. Každopádně všechno seženete v půjčovně zábavných kostýmů a jakmile si tuhle maškarádu oblečete… rázem jste krampusáci!

Ale prosím vás, nestrašte nikoho. Buďte citliví vůči dětem a dalším zranitelným lidem, kteří jsou bázliví či mají slabé srdce. Nebylo by vtipné, kdyby vaše ratolest trpěla nočními můrami nebo kdyby váš rodič dostal infarkt. Senzitivní jedince vyděsí i klasický český čert, který přitom oproti svým germánským bratránkům vypadá groteskně.

Kde a kdy bude Krampus show 2023

Máte pevné nervy a zdravé srdíčko? Milujete horory a metalovou hudbu? Rádi se bojíte nebo oceňujete zvrhlý smysl pro humor? Potom běžte vstříc alpským démonům, kteří se toulají také po českých zemích. Jejich party vystupují jako Krampus Vysočina, Démoni Orlová, Krampus Slovakia, Pekelníci z Vlašimi, Čerti z Rakouska nebo Underground Devils Salzburg.

Závěrem shrneme místa a časy, kde a kdy fiktivní satanáši zase vyrazí mezi normální lidi. Odporné masky se brzy objeví v Praze, Brně, Ostravě, Českých Budějovicích, Mladé Boleslavi nebo Mostě. Krampus show 2023:

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno