Oblíbená Revolut v ČR nově funguje i jako banka se zajištěním vkladů. Jaké produkty banka Revolut nabízí, s jakými poplatky, jak si založit bankovní účet u Revolutu? Odpoví vám recenze Revolut Bank.

Typy účtůZaložení účtu
LicenceZajistěníKontakt

S více než 16 miliony zákazníků po celém světě patří služba Revolut k nejrychleji rostoucím fintech start-upům světa, i v České republice výhod Revolut karty využívá na 300 tisíc klientů. Minimálně část z nich s nadšení uvítá zprávu, že britská společnost se rozhodla použít svou evropskou bankovní licenci pro uvedení banky Revolut Bank na český trh.

Česká republika se po Litvě, Polsku a Slovensku stává teprve čtvrtou zemí, ve které Revolut nabízí své bankovní služby. Pokud rádi používáte Revolut kartu k nákupu akcií či jako prostředek výhodných plateb v zahraničí, budete tak moci činit i nadále. Přechod na vkladový bankovní účet Revolut bude umožněn vybraným klientům a je zcela dobrovolný. Pro ty, kteří přesedlají pod křídla nové banky, se v současnosti nic podstatného nezmění – s jednou jedinou výjimkou.

Součástí bankovní licence je i pojištění vkladů, které se na klasickou Revolut kartu nevztahuje. „Představení banky v Česku poskytne našim zákazníkům vyšší míru bezpečnosti a důvěry a umožní nám v blízké budoucnosti uvést na trh mnoho dalších nových produktů a služeb,” cituje tisková zpráva CEO Revolutu Nika Storonskyho.

Jaké jsou podmínky pro založení účtu, kdo všechno se může stát klientem „revolutní“ banky a může snad nově příchozí nahradit váš stávající bankovní dům? Všechna tato témata podrobně rozebereme, abyste se mohli svobodně rozhodnout, zda se k Revolutu přidáte, nebo zda raději budete například investovat s AirBank.

Revolut banka – typy účtů

Revolut banka nabízí jeden typ účtu, která nazývá jako vkladový účet na požádání. Takový účet slouží pouze k uchování peněz v podobě vkladu a je krytý pojištěním vkladů. Do budoucna Revolut zvažuje zpřístupnění úvěrů a dalších bankovních produktů, vstupu na český bankovní trh v polovině prázdnin 2021 se však obešel bez doplňkových služeb.

Nyní je tak třeba rozlišovat mezi dvěma poskytovateli služeb. Revolut Payments UAB – tedy Revolut karta – je „účet elektronických peněz, který lze použít k převodům a směně peněz, a také vám umožňuje přístup ke všem dalším službám Revolut, které znáte a máte rádi,“ jak se píše na webových stránkách společnosti. Nově představený vkladový účet na požádání pak provozuje Revolut Bank UAB. Klienti mohou využívat obou služeb současně; Revolut karta zajišťuje příznivé kurzy při převodu měn (převodník měn naleznete ZDE), banka pak ochranu vašich vložených prostředků. Prozatím tak lze Revolut Bank chápat jako jakousi nadstavbu základní karty.

Revolut založení účtu

Založení účtu u Revolut Bank je snadné, zabere vám pouze pár minut a lze ho provést přímo v mobilní aplikaci. Předpokladem i podmínkou tedy je, že jste stávajícím uživatelem Revolutu – a zde přichází kámen úrazu. Otevření bankovního účtu je zcela dobrovolné, ale je nabízeno pouze vybraným klientům. I proto je v oficiálních materiálech účet označován jako „na požádání“.

Jak poznáte, že vám Revolut umožňuje vstup mezi bankovní klienty?

  • Podle banneru s nápisem „Připojit se k Revolut Bank“ v aplikaci
  • Podle e-mailové pozvánky.

Ani zákazníci s nově založeným účtem u Revolut Payments nemají jistotu, že jim bude přechod k bankovním klientům umožněn. Výběrový klíč přitom není nikde blíže specifikován a tyto nejasnosti Revolut Bank strhávají několik bodů v celkovém hodnocení. Jaký to rozdíl oproti takové platformě eToro, kde si nový účet může založit kdokoli a navrch vyzkoušet demo verzi tradingové aplikace zdarma.

Přechod na bankovní účet Revolutu je zcela zdarma, osvobozen od poplatků. Jak už ale víme, účet na vyžádání si mohou založit pouze stávající klienti. Ti za vedení Revolut karty platí následující poplatky.

Tarif Cena za měsíc
Standard zdarma
Plus 89,99 Kč
Premium 174,99 Kč
Metal 299,99 Kč

Revolut Bank licence, Revolut banka sídlo

Banka Revolut na český trh vstupuje na základě specializované evropské bankovní licence od Evropské centrální banky, kterou Revolutz zprostředkovala Litevská národní banka.

Speciální bankovní licence umožňuje Revolut Bank poskytovat omezené bankovní služby prostřednictvím aplikace Revolut spolu s řadou finančních služeb a produktů, které jsou poskytované jinými společnostmi z Revolut Group,“ stojí v tiskové zprávě. Na základě této licence Revolut působí také na Slovensku či v Polsku, kvůli brexitu má do budoucna má v plánu požádat také o britskou licenci.

IBAN vašeho účtu bude litevský, sídlo Revolut banky je na této adrese:

  • Konstitucijos ave. 21B
  • Vilnius, 08104
  • Lithuania (Litva)

Revolut Bank – zajištění vkladů

O zajištění vkladů u Revolut Bank UAB, nejpodstatnější to výhodu nově představené bankovní sekce, se stará litevská státní společnost „Deposit and Investment Insurance“. Vaše vklady jsou automaticky pojištěné až do výše €100,000, tento limit se vztahuje na každého klienta zvlášť. To oceníte v případě, kdy sdílíte účet s dalšími osobami.

V případě neplnění závazků ze strany Revolutu proběhne výplata pojistného z vkladů do deseti pracovních dnů. Stará se o ni již zmiňovaná litevská státní pojišťovna, která sídlí na adrese Algirdo str. 31, LT-03219 Vilnius. Další kontakty naleznete na jejích webových stránkách. Mějte na paměti, že vklady až do úhrnné výše v přepočtu 2,6 milionů korun nejsou kryté, pokud se mimo jiné jedná o:

  • vlastní prostředky Revolut Bank UAB
  • vklady finančních institucí a finančních zprostředkovatelských firem
  • vklady pojišťovacích a zajišťovacích společností působících podle zákona o pojištění Litevské republiky
  • vklady penzijních fondů
  • vklady správcovských společností

Revolut Bank kreditní karta

Kreditní kartu, která by byla propojena s revolvingovým úvěrem, Revolut po svém vstupu na český bankovní trh neposkytuje. Uvažuje však nad rozšířením nabídky v budoucnu, kdy by kromě kreditních karet klientům nabízela i spotřebitelské úvěry. Testovací provoz těchto produktů už byl spuštěn v „domovské“ Litvě.

Revolut banka – kontakt

Chat přímo v aplikaci Revolut
Telefon +442033228352
E-mail formalcomplaints@revolut.com

Revolut banka recenze, Revolut banka – forum

Vyplatí se přejít k Revolut bance? Zcela jistě ano, protože vás tato změna nic nestojí a automaticky získáte pojištění vkladů. Negativem ovšem je, že se zatím mohou rozhodnout pouze vybraní klienti a protože vyjma vkladového účtu banka zatím neposkytuje žádné další služby a produkty, doporučujeme vám jako hlavní využívat váš stávající bankovní účet a ten u Revolutu brát jako vedlejší. Například ověření účtu online u herny Synot Tip Poker s Revolutem neprovedete.

Na českých fórech už vznikají vlákna o Revolut bance a my budeme velmi rádi, pokud se o své zkušenosti podělíte i vy. Napište nám svůj názor na facebookovou stránku Skutečnost.cz, případně na Instagram skutecnost.cz.

*️⃣ Jsou vklady u Revolut banky zajištěné?

Ano, až do výše 100 000 EUR (zhruba 2,6 milionů korun).

*️⃣ Má Revolut Bank licenci?

Ano, licenci od Evropské centrální banky získala prostřednictvím litevských úřadů.

*️⃣ Kolik stojí Revolut Bank kreditní karta?

Revolut banka kreditní karty českým zákazníkům zatím nenabízí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno