Obyčejný smrtelník stane proti týmu nemilosrdných expertů, aby bojoval o milionovou výhru. Jde o znalostní soutěž, a proto uspěje pouze šťastlivec, nebo všestranný génius. SUPERLOV startuje v roce 2023 na TV Nova, ale každý nový díl najdete ještě dříve zdarma online. Zjistili jsme, kde podáte přihlášku a jak probíhá casting, kdo jsou lovci a kdy má premiéru internetové vysílání.

Klikněte sem a sledujte Superlov zdarma online!

Nova každý všední den vysílá Na lovu

Vlci honí jeleny, orli se zaměřují na hlodavce a myslivci střílejí přemnožená zvířata. Mnozí predátoři spolupracují, ať už ve smečkách nebo párech. Kooperaci vyžaduje také televizní soutěž Na lovu, kterou každý všední den od 17:30 uvádí TV Nova.

 • V úvodu každého dílu přijdou 4 soutěžící.
 • Každý soutěžící má 1 minutu, aby odpovídal na otázky. Za každou správnou odpověď dostává pomyslných 5 000 Kč.
 • Soutěžící následně předstupuje před takzvaného lovce. Oba jsou odděleni sedmistupňovým monitorem. Lovec začíná na nultém políčku, soutěžící startuje o 2 až 4 pole dál – podle toho, zda riskuje a chce vyšší výhru, nebo preferuje větší náskok a nižší odměnou.
 • Soutěžící a lovec odpovídají na otázky, pokaždé dostávají 3 možnosti. Kdo zareaguje správně, postupuje o políčko dál. Soutěžící se musí dostat přes závěrečné sedmé pole dříve, než bude dohnán lovcem –⁠ jinak vypadává.
 • Výhry úspěšných soutěžících se sčítají. Následují 2 minuty, kdy odpovídají na otázky společně. Za každou správnou odpověď získávají náskok vůči lovci. Všichni dostávají ještě prémiové políčko navíc. Například pokud jsou 4 a správně odpoví 10x, jejich náskok = 14 polí.
 • Končíme finálovou štvanicí. Lovec má 2 minuty, aby dohnal a vyřadil celý soutěžní tým. Každá správná odpověď = 1 políčko kupředu. Chyba = šance pro soutěžící, aby odpověděli dobře a vrátili lovce o 1 pole zpět.

Pravidla se mění, začíná Superlov

V soutěžním pořadu Na lovu se průběžně střídá pětice nemilosrdných lovců, kteří se v žádném díle nepotkávají. Ale v roce 2023 přichází nová verze – takzvaný Superlov. Jediný soutěžící vyzve dva, tři, čtyři nebo všechny lovce, kteří se tentokrát stávají týmem. Znovu rozhodují vědomosti. Účastníci reagují na otázky, přičemž pokaždé vybírají ze 3 možných odpovědí.

 • Soutěžící nejdříve samostatně odpovídá na otázky, za každou správnou reakci dostává peníze na svoje pomyslné herní konto.
 • Následně předstupuje před lovce a dostává nabídky: Buďto se spokojí se svojí dosavadní výhrou, získá velký časový náskok a bude čelit dvěma protivníkům. Nebo chce větší odměnu – v takovém případě bude lovců více a jejich hendikep se zkrátí.
 • Začíná superlov. Soutěžící odpovídá na otázky, přičemž má celou minutu – vteřiny utíkají, ale jakmile zareaguje správně, jeho časomíra se zastaví. Podobná pravidla platí pro lovecký tým, který však dostává méně než 60 sekund. Soutěžící vyhraje, pokud lovcům vyprší poslední vteřina dříve než jemu. Maximální výhra činí 1 000 000 Kč.

Klikni sem, abys viděl Superlov dříve než v televizi!

Přihláška a casting do televizní soutěže

Jestli máte zájem o milionovou výhru, čeká na vás přihlašovací internetový formulář. Tam nahrajete svoji fotografii, vyplníte svoje kontakty, dosažené vzdělání, profesi, koníčky apod. Nova vás také požádá, abyste ohodnotili svoje znalosti. Zeptá se na vaše nejšílenější a nejvtipnější zážitky, jakého lovce byste nejraději potkali a nač byste použili výhru. Pokud vaše přihláška vyhovujete jejím požadavkům, budete pozváni na casting.

Superlov ovšem není jediný televizní pořad, který shání nové soutěžící. Proto srovnáme i další poptávky a odkážeme na aktuální castingy.

 • Nova: Love Island, MasterChef, Na lovu, Nová rodinná show (hledání ztraceného příbuzného), Superlov, Survivor, Výměna manželek
 • Prima: Amatérský mistr grilu, Domácí videa roztomilých zvířátek, Česko Slovensko má talent, The Bachelor (seznamka)
 • Česká televize: Kočka není pes (o problematických domácích zvířatech), Občané Protektorátu, Reprodukce (o umělém oplodnění)

Superlov 2023 zdarma na Nově a online

Tradiční televize je bezplatná, ale každý pořad vysílá pouze v určitý omezený čas a průběžně přidává reklamu. Takže pokud se opozdíte, přijdete o úvodní záběry – a potom budete zdržováni inzertními bloky. Nova však provozuje i virtuální videotéku Voyo, kde jsou její pořady dostupné online, neustále a bez reklamy. Tam budou v předstihu a napořád zveřejněny také všechny díly nové vědomostní soutěže.

➡ Kdy začíná premiéra?

Superlov startuje v neděli 26. února na Voyo a v sobotu 4. března 2023 na TV Nova. Také další díly budou ve virtuální videotéce dříve než v televizi.

➡ Kolik stojí internetové vysílání?

Záleží, jestli chcete Voyo pouze vyzkoušet, nebo se stanete pravidelnými předplatiteli. Týdenní testovací verze stojí maximálně 1 Kč. Dlouhodobí diváci platí 159 Kč/měsíc.

➡ Co je předlohou pro Superlov CZ?

Původní televizní pořady vznikly v Anglii. Britské originály se jmenují The Chase (v češtině uváděno jako Na lovu) a Beat The Chasers (tuzemské verzi říkáme Superlov).

➡ Jaké jsou recenze?

Nová vědomostní soutěž je hodnocena lépe než původní verze. Na recenzním portálu imdb.comBeat The Chasers 7,6/10, zatímco The Chase stagnuje na 7/10. Uvidíme, zda také Superlov bude lepší než Na lovu, kterému v československé filmové databázi csfd.cz připadá 5,7/10.

➡ Kdo jsou lovci na Superlovu?

Lovec/lovkyněSkutečné jménoProfese
BelladonnaMgr. Viktorie Mertováúřednice, akademička
Doktor VševědRNDr. Jiří Martínek, Ph.D.historik a geograf
KalkulátorMgr. Jakub Kvášovskýmatematik, učitel
Kvízová dámaMgr. Dagmar Jandovámeteoroložka
Pan LišákMgr. et Mgr. Václav Slabyhoudekvšestranný právník
Lovci jsou v televizním pořadu označováni přezdívkami jako Doktor Vševěd apod. Otázky pokládá a soutěž moderuje Ondřej Sokol.

➡ Bude hvězdný speciál?

Pokud Superlov zaujme diváky, do pořadu budou pravděpodobně pozvány také celebrity. Potom bychom se dočkali hvězdných speciálů stejně jako v soutěži Na lovu, ve které účinkovali rovněž slavní herci, hudebníci a moderátoři.

➡ Kde najdu Superlove?

Tuhle skladbu natočil Lenny Kravitz a zremixoval Avicii. Původní píseň i remix je na youtube.com.

Klikněte zde a pusťte si libovolný díl české vědomostní soutěže.

Zdroj úvodní fotografie: Archiv TV Nova a Voyo

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno