Varumin_reklamaNádorová onemocnění jsou poměrně častá. Každoročně kolem 80 tisíc obyvatel České republiky zjistí, že má rakovinu a přibližně třetina zemře. Pacienti postižení některým nádorovým onemocněním představují početnou populaci, a zároveň potenciální klientelu komerčních skupin. Možná jste zaznamenali reklamu, která uživatelům internetu doporučuje přípravek Varumin následujícími slovy: „Varumin proti rakovině. Prírodná liečba proti rakovině, 100 % účinný v boji s rakovinou.“ (Náhled vidíte vpravo.)

Našel někdo úžasný přípravek proti nádorovým nemocem? Makedonský výrobce a slovenský marketér tvrdí, že ano. Česko-německý distributor zázračné účinky Varuminu nevyvrací. Takže buďto nadchází kýžená revoluce v medicíně, anebo následující komerční subjekty figurují ve velmi pochybném byznysu. 6denní dávka totiž stojí 2 600 Kč.

Zkušenosti s Varuminem: zklamání a smrt

„Varumin bral pár měsíců můj děda na rakovinu prostaty, ale po třech měsících této léčby stejně zemřel. Za Varumin dal 45 000 Kč, což byly jeho poslední peníze. Zkušenost s Varuminem je tedy jednoznačně negativní: nefunguje, rakovinu neléčí a je hrozně drahý, prostě podvod. Možná kdyby děda zkusil klasickou léčbu na onkologii, mohl být ještě mezi námi,“ tvrdí žena zde.

„Moje matka místo klasické léčby uvěřila v podvod s názvem Varumin. Její stav se na Varuminu neustále zhoršuje, rakovina prsu se jí rozlezla, metastázy jsou jí okem vidět pod kůží. Už nemá sílu se hýbat, jen leží na posteli. Zhubla za měsíc 15 kilo. Včera konečně pochopila, že Varumin je podvod a že umírá. Je naděje zachránit ji ještě klasickou cestou, třeba chemoterapií nebo ozařováním,“ píše podobně jiná žena zde. „Velmi mne mrzí, že někdo naletěl na Varumin. Je to velmi drahé a účinnost nejasná – a to jsem velmi opatrný ve vyjadřování. Pokud by nešlo o veřejně dostupnou poradnu, byl bych daleko ostřejší ve vztahu k Varuminu… Nicméně rozhodně kontaktujte onkologa, pomohl jsem už mnoha pacientkám s metastázami při karcinomu prsu a třeba ještě existuje šance,“ reaguje prim. MUDr. Martin Šmakal.

Varumin „100% účinný proti rakovině“ a slovenská firma Websupport

Reklama vede na stránky varumin.cz, českou obdobu slovenských varumin.sk. Obě verze mají slibně formulovanou hlavičku. Tajemnému přípravku říkají „anticancer product“, neboli „antirakovinový produkt“. Avšak marně jsem zkoušel weby prolistovat, neustále mě totiž naváděly do objednávkového formuláře, kde vyskakoval text „Varumin – Prodejní místa Lékárny v České republice. Od 1.2.2014 se výrobky Varumin® dodávají do všech lékáren v České republice. Může se stát, že ve vaší lékárně výrobky Varumin® nenajdete. Poproste lékárníka, aby vám výrobky objednal přes distribuční síť PHOENIX lékárenský velkoobchod, a.s.“ Pomiňme, že sebevědomé tvrzení samo sebe rozporuje. Varumin vůbec neznají lékárny IPC, dr. Max nebo Moje lékárna, takže evidentně není pravda, že se dodává všude.

Držitelem doménového jména varumin.cz je podle správců domény CZ firma Websupport, s.r.o., mající centrálu na Slovensku. Když vyplníte objednávkový formulář, zavolá vám slovenské číslo +421 944 211 489. Stejný kontakt přísluší dalšímu podivuhodnému webu marbovlasy.cz, jehož doménové jméno drží opět Websupport. Člen statutárního orgánu této firmy Michal Truban na svém blogu říká, že jeho byznys „je skvělým příkladem toho, že poctivé podnikání se dá dělat i v teniskách a bez zbytečných formalit. Podnikání je způsob, jak zlepšovat svět okolo“.

Aktualizace: Na žádost Richarda Čermáka, zaslanou přes Facebook.com 18. února, byla téhož dne opravena pasáž článku, týkající se firmy Websupport. Původně byl Websupport označen za propagátora značky Varumin, ve skutečnosti je držitelem doménového jména varumin.cz, a to podle oficiálních údajů správce domény CZ. „Web je umiestneny u nas, to je pravda, no nema absolutne nic spolocne s nami. Je to to iste, ako ked vlastni nejaka „podorziva“ osoba mobilne cislo od Vodafone, rovnako nie je za ciny tohoto cloveka zodpovedne,“ napsal mi Richard Čermák. Jméno zákazníka a zároveň subjektu, který přímo prodává Varumin přes internetové stránky varumin.cz, podle svých slov uvést nemůže s ohledem na smluvní podmínky. Následujícího dopoledne ještě dodal: „Dakujem za zmenu v clanku. Vazime si to.“

Pátrejme dál, jestli Varumin někomu skutečně vyléčil karcinom.

Farmaceutka distribuční společnosti Phoenix nevyloučila, že Varumin zabírá

Distribuční firma PHOENIX lékárenský velkoobchod, a.s. patří německému majiteli. Zeptal jsem se její farmaceutky, jestli skutečně doporučuje Varumin například člověku, který nemá moc peněz a trpí leukémii. „Přípravek Varumin je v sortimentu Phoenix LV a je dle objednávek dodáván do lékáren. Nejedná se však o lék, ale tzv. potravní doplněk , který výrobce doporučuje k podpoře imunity. U potravních doplňků nejsou prováděna klinická hodnocení jako u registrovaných léků, která pak zaručují účinnost a  bezpečnost. Užívání potravních doplňků je zcela na rozhodnutí spotřebitele,“ odpověděla PharmDr. Vítězslava Fričová.

Takže doporučuje, nebo nedoporučuje drahý Varumin chuďasovi na leukemii? Ano, nebo ne? Pokračoval jsem konkrétnější otázkou: Považujete tvrzení, že Varumin představuje přírodní léčbu 100procentně účinnou v boji proti rakovině, za lež? „Údaj výrobce říká, že Varumin je zcela přírodní bylinný přípravek na posílení imunity, v podobě perorálního roztoku. Nevím, kdo uvádí Vámi uvedené formulace,“ odvětila vyhýbavě doktorka farmacie. Opravdu netuší, kdo jejího zaměstnavatele marketingově podporuje a zásobuje „potravními doplňky“?

Makedonský výrobce Inter-Evrogeneks: Varumin vyléčil všechny druhy nádorů

„Varumin® is a herbal medicinal product, dedicated primary for treatment of different cancer types. Varumin® successfully cured a big number of tumors, benign and malign diseases, with or without metastatic changes, from any location in the body and in any stage,“ píše makedonský výrobce Inter-Evrogeneks, respektive Ivan Giorgijev. Česky řečeno tedy slibuje: Varumin je rostlinný medicínský produkt, určený primárně pro léčbu různých typů rakoviny. Varumin úspěšně vyléčil velké množství nádorů, i maligní a metastázující, v jakékoli oblasti těla a v jakémkoli stádiu. Výrobce dokonce představuje Varumin výmluvně vybranou doménou http://anticancer.mk – antirakovina.

Napište, prosím, svůj komentář, pokud máte se zmíněným přípravkem jakoukoli zkušenost! Jinak spíše než drahý nákup, doporučuji vlastní přípravu „Varuminu“, jenž obsahuje poměrně lehce dostupné rostliny: jmelí, aloe, třezalku, oman, měsíček lékařský, řebříček, troskut a dřín.

9 KOMENTÁŘE

  1. Ako je možné, že týto ludia nie su stíhaný za podvod? Podvod je trestný čin. A firma ide dalej. Ozaj nikto z prokuratúry a polície toto nevie? Za drobné podvody sedí stovka ludí. Toto je verejné, nikoho to ani nehne a chorý ludia kupuju dalej s nadejov vyzdravenia. Hamba konrolným orgánom a výrobcom.

  2. Přeji lidem, kteří distribuují a dodávají neefektivní léky – dávají falešnou naději a vědomě okrádají – aby byli na místě svých obětí.

  3. Jakmile někdo tvrdí, že vynalezl univerzální lék na rakovinu, tak je to automaticky podvod. Rakovin je velké množství druhů a mnoho příčin vzniků, takže s velkou pravděpodobností, hraničící téměř s jistotou, žádný univerzální lék ani nikdy objeven nebude. Varumin je jen potravinový doplněk za astronomickou cenu. Možná, že někomu pomůže, ale to je jenom psychika. Věř a víra tvá tě uzdraví. Je to stejný podvod jako MMS s cílem vydělat balík peněz.

  4. Vážení přátele, je všeobecně známo, že v samém prvopočátku vymyslel lék na rakovinu (Varumin 1 50 ml. a Varumin 2 200 ml) v plné dokonalosti a funkčnosti pan Georgiev, který potom možná vyléčil spoustu politiků, státníků a lidí všeobecně. V momentě, kdy Varumin položil na oltář farmaceutickým firmám, začal vznikat neefektivní preparát, který již nemá nežádoucí účinky při léčbě rakoviny. Doufám, že jste mě pochopili. Tady jde pouze o peníze a pouze o peníze. Zdraví je nejlepší liknavě obejít. Vždyť nemoc a smrt je také boží dar. Tak asi tak.

  5. Bohužel mám velmi špatnou zkušenost s přípravkem Varumin. Velmi předražené a nefunguje. Jsou to vyhozené peníze, které nakonec končí smrtí.

  6. Roberte a Richarde, je mi upřímně líto, že přípravek nefungoval, ale zároveň Vám děkuju za komentáře, které jistě pomůžou dalším lidem v rozhodování, zda Varumin kupovat.

    Soukromou poštou mi poslal zprávu muž, který nechce ani naznačovat svoji identitu, protože se stydí, kolik peněz za Varumin utratil. Jeho příběh chci alespoň v kostce shrnout, protože má hodnotu pro další spotřebitele, ale samozřejmě neuvedu žádné konkrétní údaje. Pán pořizoval Varumin pro příbuzného, který onemocněl rakovinou. Klasická medicínská léčba nezabrala, a proto muž uvěřil řečem, že doktoři vyvinuli účinnou látku, ale nabízejí ji pouze tržně a draze, aby pořádně vydělali. Kvůli reklamním nabídkám došel k názoru, že tím zázrakem je právě Varumin. Neměl dost peněz, a proto se tajně zadlužoval, aniž svůj plán prozradil rodině. Nemocnému příbuznému předražený potravinový doplněk prostě podával s tím, že nese „nějaké vitamíny“. Než pochopil, že Varumin velmi pravděpodobně rakovinu nevyléčí, na každou další dávku si bral půjčku. Nyní může jenom litovat. Jeho příběh je tragédií nejodpornějšího „byznysu“ a naivní lidské důvěřivosti.

  7. Zkušenosti nejsou k dispozici, protože užívání po 2.měsících rakovinu leukémie nijak u mého bratra neovlivnily, vyjma velké sumy za dodávku.Jako potravinový doplněk bez námitek, avšak jako antirakovinný lék je trochu odvážné tvrzení. Snad pomáhá vnitřní vědomí : Víra tvá tě uzdravila. Potom snad některým pomůže., hlavně ať o tom dají vědět, jaký typ rakoviny byl vyléčen a za jakou dobu.Cena tohoto doplňku podle přírodních vyjmenovaných rostlin je neúměrná. Tak za třetinu ceny a ještě na tom výrobce vydělá 200%. Ale i tato cena je na pováženou, kdo všechno se přiživuje , než se dostane k pacientovi.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno