PR článek

Vodní sporty procházejí v posledních letech bouřlivým vývojem. Podobně jako na silnici se i na vodě stále více prosazují baterie a elektrický pohon. I na českých vodních plochách můžeme stále častěji vidět elektrické foil boardy a další „hračky“ s elektromotorem.

Léto je v plném proudu a rekordně vysoké teploty lákají většinu lidí k vodě. Když už ne k moři, tak aspoň někam k řece, na přehradu nebo k rybníku. Někdo si u vody vystačí s plaváním, někdo hledá i další způsoby, jak si zasportovat nebo se dobře pobavit. Nejrůznějších vodních sportů, které se dají na vodních plochách provozovat, je přitom bezpočet. Od klasiky až po novinky, o kterých jste možná ještě neslyšeli.

Znáte třeba elektrický foil board? Foil board vypadá jako surfařské prkno, má pod sebou ale umístěná dvě křídla (vypadají jako takové malé letadlo), která za jizdy vytvoří vztlak a vynesou prkno nad vodu. Z dálky to pak trochu vypadá, jako že se surfař vznáší. S foil boardem se dají sjíždět vlny nebo se něm můžete nechat pohánět větrem pomocí plachty, pokud ale máte prkno s elektrickým pohonem, můžete ho prohánět i po klidné vodě v bezvětří. Na jedno nabití vydrží eFoil „lítat“ čtyřicet až šedesát minut a kdo chce jezdit déle, může si samozřejmě zabalit náhradní baterie. Jak takový elektrický foil board vypadá a na kolik vyjde, se podívejte tady: https://sportano.cz/elektricke-desky-foil.

Vývoj elektromotorů a baterií v posledních letech s vodními sporty pořádně zahýbal. Elektrický pohon si můžete pořídit na paddleboard, klasické surfové prkno, a pokud se vám nechce pádlovat, pomůže vám také na nafukovacím člunu nebo kajaku. Na rozdíl od klasického spalovacího motoru má elektromotor hned několik výhod: Je malý a lehký, je levnější, má tichý provoz a je mnohem šetrnější k životnímu prostředí. Na druhou stranu ale také poskytuje menší výkon a jeho dojezd je omezený kapacitou baterie. Elektromotor proto není určený pro nějaké dlouhé divoké plavby, ale spíš pro klidnou rekreační jízdu nebo pro rybaření. Jaký výběr existuje mezi elektromotory, se podívejte tady: https://sportano.cz/kanoistika-a-rafting/motory-pro-nafukovaci-cluny-a-kajak.

Nezaujaly vás vodní hrátky s elektrickým pohonem. Můžete samozřejmě zůstat u klasické zábavy. Ať už to si vyberete paddleboarding, jachting, kanoistiku, rafting nebo obyčejné plavání a šnorchlování, všechno potřebné vybavení najdete na https://sportano.cz/.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno