Telefon občas oněmí, internetový prohlížeč ukáže chybovou hlášku a televize stávkuje. Společnost O2 se řadí mezi přední mobilní operátory, ale nikdo není dokonalý. Jestli patříte mezi její zákazníky a máte problémy, poradíme vám. Buďto je chyba ve vašem přijímači, nebo jde o výpadek signálu O2 (dnes, 2024).

Nefunguje pevná linka

Vaše telefonní sluchátko mlčí, přestože opakovaně vytáčíte čísla svých přátel? Zkontrolujte, jestli fungují ostatní elektrospotřebiče, nebo zdali vypadla elektřina v celé vaší domácnosti. Ve druhém případě restartujte (sklopte a zvedněte) jističe ve vaší elektroměrové skříni. Taky ověřte, zda je váš aparát zapojený do elektrické zásuvky nebo má nabitou baterií. Každopádně potřebuje energii.

Aktuální výpadek mobilního signálu O2

Máte nabitý a zapnutý svůj chytrý telefon, ale nejste připojeni k síti? Podívejte se, jestli ve vašem přístroji nesvítí ikonka připomínající letadlo. Jedná se o režim, který se používá při letecké dopravě. Blokuje bezdrátové připojení, aby mobilní telefony svým signálem nerušily piloty a letové dispečery. Na zemi je však zbytečný.

Vypněte letadlový režim a zapátrejte po signálu. Nejlépe bývají pokryty bulváry a náměstí krajských metropolí, nicméně O2 slouží svým zákazníkům ve velké většině České republiky. V odlehlých oblastech zajděte na otevřené vyvýšené místo, kde nebudete zastíněni budovami, skalami ani jinými objekty. Takhle zvýšíte svoji šanci, že chytnete signál nejbližšího vysílače.

Poruchy kabelového internetu

Mezi vaším zapnutým počítačem a modemem vede elektrická šňůra, ale nacházíte se off-line? Překontrolujte, zda kabel není porušený a na obou koncích jsou správně zasunuté konektory. Přesvědčte se, že vám internet jede na jiném přijímači, například na mobilním telefonu.

Výpadek signálu O2 dnes (2024) zatím oficiálně hlášený není. Ale možná jste první, kdo poruchu zaznamenal.

Dnešní výpadek Wi-Fi od O2

Platíte za Internet Air či 5G, avšak signál nechytáte na počítači ani na mobilním telefonu? Ujistěte se, jestli se aktuálním heslem připojujete ke svojí Wi-Fi. Pokud se váš počítač přesměroval na sousedův bezdrátový internet, na cizí adrese byl pravděpodobně odmítnut.

Dále omrkněte, zda jsou do vašeho modemu správně zapojeny kabely a jeho kontrolky svítí zeleně. Pamatujte také, že jeho signál má omezený dosah a slábne či mizí, když prochází zdmi, zavřenými dveřmi apod.

Poruchy televizního obrazu a zvuku

Máte předplacenou O2 TV, ovšem marně hledáte signál? Dejte pozor, jakou technologii používáte. O2 TV naladíte v tradičním televizoru přes takzvaný set-top box. Dalšími variantami jsou některé nové chytré televize: Samsung, LG, Sharp, TCL, JVC, SONY, KIVI, Panasonic či Philips.

Uvedenou digitální telku můžete sledovat i přes internet, pakliže použijete prohlížeč Chrome, Firefox nebo Edge a přihlásíte se na o2tv.cz. Existují také mobilní aplikace pro operační systémy Android, iOS a Huawei. O2 TV však nejede například v internetovém prohlížeči Internet Explorer.

Výpadek signálu O2 dnes (2024)

Stále vás zlobí telefon, internet nebo digitální televize? Možná řešíte náročný zádrhel, který vyžaduje profesionála. Přihlaste se do aplikace Moje O2, eventuálně navštivte kamennou pobočku svého operátora, abyste požádali o pomoc. Třeba bude nejlepší, když vás navštíví servisní technik, který obvykle vyřeší poruchy daleko rychleji než laik.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno