Zásobovač dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 1.02.08. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Zásobovač zajišťuje materiál a techniku

7. platová třída

 • Samostatný nákup vymezeného sortimentu zboží a sjednávání kontraktů, sestavování harmonogramů zásobování včetně vystavování objednávek a potvrzování faktur.

8. platová třída

 • Zajišťování dodávek materiálu, surovin, strojů a zboží pro organizaci v požadovaném sortimentu, množství, kvalitě a času. Vedení poptávkových řízení. Účast na kontraktačních jednáních, výběr dodávek a uzavírání kontraktů s dodavateli.

9. platová třída

 • Komplexní a samostatné zajišťování materiálně-technického zásobování pro celou organizaci.

10 KOMENTÁŘE

 1. Dobrý den, chci se zeptat, do jaké platové třídy patřím, když jsem v organizaci již 31 let a vykonávám profesi zásobovačky. Dříve jsem byla jako sklad. účetní, ale stále mám ve smlouvě stejnou pracovní náplň.

  Mám na starost sklady potravin, drogerie, údržby a pracovních pomůcek. Finančně vedu sklad pohonných hmot. Objednávám, přijímám, vydávám zboží. Dle jídelního lístku objednávám a normuju potraviny na každý den.

  Děkuji za brzkou odpověď. Simča

  • Dobrý den, Simono, každopádně patříte minimálně do 7. platové třídy. Jestli vybíráte dodavatele a uzavíráte patřičné odběratelské smlouvy, vychází mi přinejmenším 8. platová třída. A pokud samostatně zajišťujete zásobování pro celou organizaci, podle mého názoru jste v 9. platové třídě.

 2. Dobrý den, pracuji na základní a mateřské škole. Do jaké platové třídy patřím, pokud mám na starosti objednávání zboží a to pro 4 různá střediska a to: školní jídelnu, mateřskou školu, základní školu a školní družinu. Vystavuji zároveň objednávky, potvrzuji FA, domlouvám ceny zboží, náhradní plnění a domlouvám si schůzky s dodavateli.

 3. Dobrý den, pane Tille, myslím, že v uvedeném slova smyslu nemá text za slučovací spojkou „samostatný význam“, nýbrž je nedílnou součástí celé věty. Takže nákup zboží nestačí, musel byste také sjednávat kontrakty, sestavovat zásobovací harmonogramy, vystavovat objednávky a potvrzovat faktury.

 4. Dobrý den, pane Woffe, děkuji. Cituji část odpovědi: Samostatným významovým celkem může být (3.) část věty, vyplývá-li z ní samostatný význam (část věty je například oddělena spojkou vylučovací). Ale co když je tam spojka slučovací a část věty má samostatný význam? Viz samostatný nákup vymezeného sortimentu zboží atd.? Děkuji, s pozdravem J.Till.

 5. DOBRY DEN DO JAKÉ PLATOVÉ SKUPINY PATŘÍM JSEM ŘIDIČ DO 3.5TUNY ROZVÁŽÍM PEČIVO VYBÍRÁM DEKÁDY A DENNÍ FAKTURY DĚKUJI ZA ODPOVĚD

 6. Dobrý den, pracuji jako řidič na Městském úřadě (4. platová třída), rovněž provádím samostatný nákup vymezeného sortimentu zboží – například občerstvení na různé akce, dále potvrzuji faktury ze servisu po opravě automobilů. Tedy jenom tyto dvě činnosti z vyjmenovaných pro 7. platovou třídu – zásobovač. Týká se tedy uvedené zařazení také řidiče, nebo musí být zahrnuty všechny vyjmenované činnosti popsané pro 7. platovou třídu – zásobovač? Děkuji.

  • Pane Tille, díky za dobrou otázku. Odpověď jsem neznal, proto jsem požádal o pomoc přímo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Oficiální zprávu připojuji níže, vyznačenou kurzívou. Bohužel, oficiální ministerské odpovědi rozumím tak, že konkrétně pro 7. platovou třídu zásobovače byste musel vykonávat všechny uvedené činnosti, které tvoří souvislou větu (nejsou rozděleny do více vět, ani jiných částí například vylučovací spojkou „,anebo“ apod.).

   „Zaměstnavatel zařadí zaměstnance podle § 123 odst. 2 zákoníku práce a § 3 odst. 1 nařízení vlády č. 564/2006 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě, do platové třídy, ve které je podle nařízení vlády č. 222/2010 Sb., o katalogu prací, zařazena nejnáročnější práce, jejíž výkon zaměstnavatel na zaměstnanci požaduje. Při zařazování do platové třídy se konkrétně postupuje tak, že se práce nebo samostatné části prací vykonávaných zaměstnancem porovnávají se samostatnými významovými celky obsaženými v jednotlivých ustanoveních přílohy k nařízení vlády o katalogu prací ve veřejných službách a správě.

   Samostatným významovým celkem příslušného ustanovení katalogu prací rozhodným pro určení platové třídy může být
   1. celý bod v příslušné platové třídě, je-li tvořen gramaticky neoddělitelnými součástmi,
   2. samostatná věta, je-li bod v platové třídě členěn do více vět,
   3. část věty, vyplývá-li z ní samostatný význam (část věty je například oddělena spojkou vylučovací).

   Z uvedeného vyplývá, že podmínkou pro zařazení do určité platové třídy nemusí být požadavek výkonu všech činností (prací), které se uvádějí v příslušném ustanovení katalogu prací ve veřejných službách a správě. Předpoklady pro plnění takovéto podmínky by ani nešlo vzhledem k rozmanitosti organizace prací u jednotlivých zaměstnavatelů právní úpravou zajistit.

   S pozdravem
   Mgr. Petr Sulek
   vedoucí tiskového oddělení
   Odbor komunikace
   Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR“

 7. Dobrý den. Chtěla bych vědět, do jaké platové skupiny patřím. Na smlouvě mám napsáno distribuce a prodej potravinářských výrobků, zboží a materiálu.

  Ráno naložím objednané zboží, které následně rozvážím a vyskládám zákazníkům autem do 3,5 t, nechávám potvrdit fakturu nebo dodací list, přebírám od zákazníků peníze, které následně po dojezdu vyúčtovávám zaměstnavateli. Zároveň přijímám telefonické objednávky od zákazníků a sjednávám nové zákazníky. Takže jsem převážně řidič, obchodní zástupce, pokladník, závozník. Měsíční základní mzda 80,10 Kč/hod. (třída 4). Poradíte mi?

  • Jano, pokud pobíráte mzdu, pravděpodobně pracujete v soukromé firmě (s.r.o., a.s. apod.), že? V takovém případě se neřídíme platovými třídami, ale skupinami prací. Myslím, že pro Vás najdeme nejvyšší možné zařazení v kapitole Administrativní, ekonomické, provozní a správní činnosti.

   Podle Vašeho popisu odhaduji 5. skupinu prací (letos zaručená hrubá mzda 98,10 Kč/hodinu nebo 16 400 Kč/měsíc včetně osobního ohodnocení a prémií, ale bez zákonem předepsaných příplatků například za přesčasy), kam patří také: „Zajišťování jednotlivých úseků obchodní činnosti, například průzkumu trhu, zásobování a odbytu. Kalkulace.“

   Každopádně Vámi uvedená mzda mi připadá příliš nízká a nevím, co přesně máte na mysli 4. třídou (existují platové třídy ve veřejném sektoru, například na úřadech, ale tam se platové tarify uvádějí v měsíčních částkách podle příslušných tabulek).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno