Platí nový autorský zákon, a proto některé problematické internetové videotéky ukončily svůj provoz. Nefunguje například Hellshare, Hellspy nebo Zkouknito. Zdarma přehrajete filmy a seriály na jiných platformách, ale dávejte pozor na vyskakovací reklamy a počítačové viry. Poradíme vám, kde najdete nejlepší komedie a dramata online.

Vyzkoušejte si internetovou videotéku

Klikněte sem a zdarma si vytvořte divácký účet.

Voyo registrace a přihlášení

Maximální pokuta pro diváky

Internet nám dovoluje, abychom spolu sdíleli datové soubory. Klidně zveřejňujte svoje originální mírumilovné texty, obrázky a videa. Nebo sledujte jiné kreativce na sociálních sítích. Existují také legální videotéky, které platí majitelům autorských práv licenční poplatky, aby mohly zveřejňovat jejich filmy a seriály. Ale vyhýbejte se portálům, které vydělávají na kradeném mediálním obsahu.

Pokud stáhnete film, hudební skladbu nebo elektronickou knížku z nelegálního zdroje, podle českého autorského zákona (č. 121/2000 Sb.) se dopouštíte přestupku a hrozí vám pokuta až 150 000 Kč.

Riziko pro internetové podnikatele

Zodpovědné jsou samozřejmě i komerční portály, na kterých můžete nahrávat a sdílet soubory. Pokaždé by měly najít majitele autorských práv a zeptat se ho, jestli mohou dílo zveřejnit. Pokud dostanou negativní odpověď nebo nezaplatí požadovanou cenu, musejí zařídit, aby dotyčný obsah z jejich platformy navždycky zmizel.

Na těchto pravidlech se shodly státy Evropské unie, když přijaly směrnici o autorském právu na jednotném digitálním trhu (2019/790). Ale sdílení pirátských kopií bylo v České republice nelegální už dříve. Například serveru uloz.to hrozila pokuta 100 000 Kč za každý den, kdy údajně porušoval autorské právo.

Hellspy ani Zkouknito nefunguje

Na internetu najdeme videotéky, které nabízejí tisíce filmových titulů. Některé však dostatečně nevydělávaly nebo porušovaly autorská práva, a proto skončily.

Populární byla například adresa zkoukni.to. Zdarma nabízela filmy, seriály či záznamy sportovních zápasů. Návštěvníci tam hledali turecké telenovely (Zasněná láska), dramata (Strážci galaxie, Rychle a zběsile, Transformers, Banger), dobrodružné snímky (Hobit, Harry Potter, Pasažéři), komedie (Vyšehrad, V hlavě, Raubíř Ralf, SpongeBob) nebo horrory (Upíří deníky). Ale oblíbený virtuální biograf ukončil svoji činnost – a není jediný. Následující videotéky už nefungují:

 • bombuj.tv
 • freefilm.to
 • hellspy.cz (hellshare.cz)
 • sledujufilmy.cz (sedujufilmy.online)
 • tracker.cztorrent.net (CZ Torrent)
 • zkoukni.to

Legální filmy a seriály online

Poctiví internetoví podnikatelé vám nabízejí obsah, ke kterému mají autorská práva nebo licenční smlouvu. Někteří investovali do vlastní tvorby, jiní koupili cizí filmy a seriály, eventuálně kombinují obě strategie. V každém případě potřebují peníze, aby pokryli svoje náklady, něco vydělali a nezkrachovali. Proto vám pustí taky reklamu, nebo vás požádají, abyste zaplatili.

Ceny streamovacích služeb se pohybují od 0 Kč po 319 Kč/měsíc. Záleží na vás, jestli preferujete Netflix, HBO, Disney, Amazon, Apple nebo jinou platformu. Každopádně existují uspokojivé náhrady za Zkouknito. Zdarma funguje kupříkladu Stream či YouTube, pokud nepočítáme čas a energii, které ztratíte během reklamních bloků.

ZdrojCena
netflix.com199 až 319 Kč/měsíc
disneyplus.com199 Kč/měsíc
apple.com/cz/apple-tv-plus/199 Kč/měsíc
hbomax.com199 Kč/měsíc nebo 1 590 Kč/rok
canalplussport.cz189 Kč/měsíc
youtube.com bez reklam179 Kč/měsíc
skyshowtime.com179 Kč/měsíc
voyo.nova.cz (TV Nova)159 Kč/měsíc
iprima.cz bez reklam149 Kč/měsíc
primevideo.com (Amazon)79 Kč/měsíc
webshare.cz69 Kč/měsíc nebo 196 Kč/kvartál nebo 668 Kč/rok
ivysilani.cz (Česká televize)0 Kč, pokud nemáte televizor, jinak 135 Kč/měsíc
stream.cz0 Kč
youtube.com s reklamami0 Kč
iprima.cz s reklamami0 Kč
Apple, Skyshowtime a Voyo nabízejí 7denní bezplatnou zkušební verzi.

Zkouknito zdarma na funkčních adresách

Nadále existují mnohé portály, které podle svých kritiků nemají uspokojivě vyřešená autorská práva. Na následujících internetových adresách naleznete filmy, seriály a další obsah online zdarma. Ale pamatujte, že filmaři mají právo na svoji mzdu. A varuji vás před vyskakovacími reklamami, které vás mohou zavést na zavirované stránky.

 • bombuj.si
 • datoid.cz
 • edisk.cz (sledujteto.cz)
 • filmplanet.to
 • kukaj.to
 • playfilm.to
 • prehrajto.cz
 • sdilej.cz
 • sktorrent.eu
 • uloz.to
 • webshare.cz

Autor úvodní fotografie: Gustavo Fring

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno