Doma se chce každý cítit hlavně bezpečně. A proto je potřeba ujistit se, že vám i v tom nejhorším případě někdo kryje záda. Konkrétně vchodové protipožární dveře. O co všechno se postarají a proč byste si je měli pořídit? Máme pro vás hned 5 důvodů.

1. V bytovém domě potřebujete požární dveře

Bydlíte v bytovém domě? Pak protipožární dveře jednoduše musíte mít. Podle vyhlášky je totiž každý byt požárním úsekem. A pokud byl dům postaven a zkolaudován s protipožárními vchodovými dveřmi, rozhodně se tento standard nesmí zhoršit.

Před samotnou koupí nových dveří si proto pořádně ověřte, zda opravdu jde o protipožární vchodové dveře. V opačném případě byste mohli mít problém nejen v případě, že v domě propukne požár, ale také při kontrole ze strany úřadů či hasičů.

Kvalitní dveře musí mít certifikát s označení El 30, což znamená, že vás dokáží ochránit před ohněm po dobu 30 minut.

2. Kromě ohně si poradí i s lupiči

Další výhoda požárních dveří? Pokud vypukne požár, ochrání nejen vás, ale poskytnou bezpečnou únikovou cestu i dalším lidem, kteří v domě žijí. Navíc si můžete pořídit i bezpečnostní protipožární dveře, které nemají problém ani s plameny, ani s lupiči. A díky protihlukovým vlastnostem vám dopřejí i klidnou domácnost.

protipožární dveře šedé

3. Uspoří vám peníze na pojištění

Jakmile už si vchodové protipožární dveře pořídíte, pravděpodobně díky nim ušetříte i za pojištění vaší domácnosti. Pokud byste totiž měli obyčejné dveře, je dost možné, že vás nikdo ani nepojistí. Bezpečnostní třída 3 vám naopak může zajistit až 30% slevu na pojištění.

4. Fungují a vypadají dobře

Možná vás teď překvapíme, ale požární dveře můžou fungovat a zároveň vypadat velmi dobře. Nejde o žádné ošklivé a jednolité dveře, za které byste se museli stydět nebo je schovávat do skladu.

Protipožární dveře do bytu už v dnešní době vypadají elegantně, moderně a někdy i luxusně. Na výběr máte totiž ze spousty dekorů i barev. Bez problému tak vše sladíte do požadovaného stylu.

protipožární dveře, mahagon

5. Ušetří vám za teplo

Díky skvělé přiléhavosti k zárubni mají nejen skvělé protihlukové a protipožární vlastnosti, ale také se postarají o to, aby vám v zimě neutíkalo teplo domova. Všechny tyto funkce budou ale plnit jen v případě, že budou správně namontované. Proto si dejte záležet na tom, abyste vždy vybrali dodavatele, který vám spolu s dveřmi vymění i starou zárubeň za novou a vše po sobě pak uklidí.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno