Křesťané využívají moderní technologie, aby svoje společné modlitby zprostředkovali sestrám a bratrům, kteří jsou nemocní nebo na cestách. Mše svaté nahrávají přes webkamery a vysílají na internetových stránkách svých farností či na sociálních sítích. Zrekapitulujme, kde diváci a posluchači prožívají bohoslužby online. YouTube dnes potěší všechny dobré lidi, kteří věří v Ježíše.

Spasitel promlouval k lidem osobně, evangelisté jeho slova sepsali a moderní křesťané šíří naději také přes internet. Světová počítačová síť nám umožňuje, abychom se zúčastnili dnešní bohoslužby, přestože zrovna nejsme v kostele. Stačí počítač, internetové připojení, prohlížeč a správná adresa. Některé farnosti vysílají bohoslužby na svých vlastních webových stránkách, jiné preferují youtube.com anebo kombinují obě možnosti.

Minulá nebo dnešní mše svatá na internetu

Internetové vysílání má svoje slabiny, ale také výhody. Při virtuální mši nemůžete do zpovědnice, nepodáte ruku svým bližním ani nepřijmete eucharistii. Bohoslužby, které byly přenášeny online, však většinou zůstávají uložené na internetu. Takže jestli vás zaujalo včerejší či loňské kázání, klikněte na záznam… a inspirativní slova uslyšíte znovu. Svoje mše přitom streamují mnohé katolické, pravoslavné i protestantské farnosti.

Bohoslužby online → YouTube dnes kontempluje

Víte o jiných farnostech, kde probíhají bohoslužby online? YouTube dnes zveřejnil miliony nových videí, které celkově trvají déle než průměrný lidský život. Své soubory tam nahráli též progresivní faráři a kostelníci. Náš seznam obsahuje desítky odkazů, ale není kompletní. Jestli znáte jiné podobné kanály, napište jejich adresy do diskusního fóra pod článkem ať tyto bohoslužby přes počítač mohou absolvovat i ostatní. Přejeme vám, abyste i v reálném životě potkávali lidi, s nimiž sdílíte víru.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno