Dělník v dopravě dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.01.01. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá práce a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Dělník v dopravě popsaný platovými třídami

2. platová třída

  1. Vymývání vnitřku nákladních železničních vozů, nákladních silničních vozidel (mrazicí vozy apod.) a dezinfekčních ramp.
  2. Obsluha mechanizovaného tlakového mycího zařízení povrchu letadel.
  3. Úklid a dezinfekce vnitřních prostor letadel, ošetření pilotní kabiny a speciálních prostor letadel, vybavení letadel speciálními a vybranými nouzovými prostředky.

3. platová třída

  1. Čištění a vymývání otevřených skladovacích nádrží, palivových nádrží letadel, velkých tanků (podzemních nádrží) a mobilních cisteren od pohonných látek, olejů, chemikálií, asfaltu, dehtu apod.
Předchozí článekManipulační dělník
Další článekTraťový dělník
Petr Woff
Autor podniká v médiích a marketingu. Jako novinář se zaměřuje především na ekonomiku, právo a aktuální trendy. Přitom analyzuje statistiky internetových vyhledávačů, studuje primární zdroje a využívá svoje sociologické vzdělání. Autorské profily má také na Sedesatka.cz a Skutecnost.cz

2 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den. Chtěla bych se zeptat: 16 let pracuji na Letišti Václava Havla jako dělník v dopravě, tzn. úklid letadel a můj základ byl doposud 13 140 Kč. Teď jsem změnila pozici, jsem řidič – jezdím po letišti a vozím lidi, a můj nový základ je 14 060 Kč. Je to správně dle tabulek? PŘEDEM VÁM MOC DĚKUJI ZA VAŠI ODPOVĚĎ.

    • Dobrý den, Moniko, zaměstnanci Českého Aeroholdingu (kam patří taky Letiště Praha a.s., známé jako Letiště Václava Havla) jsou často placení podle takzvaných kolektivních smluv, které byly uzavřeny mezi odborovými organizacemi a zaměstnavatelem. Podrobnosti najdete pod TÍMTO odkazem.

      Jinak byste musela dostávat aspoň takzvanou zaručenou mzdu, podle nejobtížnější vykonávané práce. Vámi uvedená částka odpovídá například následujícímu: „Řízení, údržba a opravy silničních motorových vozidel s více než 9 místy k sezení včetně řidiče nebo vozidel o celkové hmotnosti nad 3,5 t.“ Ale například šoféři autobusů, kteří svěřená vozidla taky udržují a příležitostně opravují, mají letos nárok aspoň na 98,10 Kč/hod. nebo 16 400 Kč/měsíc hrubého.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno