Traťový dělník dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.01.07. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá práce a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Traťový dělník popsaný platovými třídami

2. platová třída

  1. Demontáž pražců, kolejí a výhybek.
  2. Čištění příkopu železniční tratě s úpravou svahu a spádu.

3. platová třída

  1. Oprava výšky a směru kolejí a výhybek, kontrola stykových komor, výměna spojek, izolačních vložek a upevňovadel, oprava rozchodu koleje, podbíjení pražců ruční elektrickou podbíječkou za provozu.
  2. Úplná výměna kolejového lože, výměna kolejových polí, kolejí a výhybek včetně strojního čištění štěrkového lože, montáž kolejových polí a výhybek včetně jejich regenerace, směrová a výšková úprava koleje.

4. platová třída

  1. Montáž a osazení pojízdné kolejnice na točně.
  2. Kontrola uložení mostnic na mostních konstrukcích, kontrola přímého uložení kolejnic na mostech a mostních provizoriích, kontrola pojistných úhelníků.
Předchozí článekDělník v dopravě
Další článekDělník v tiskárně
Petr Woff
Autor podniká v médiích a marketingu. Jako novinář se zaměřuje především na ekonomiku, právo a aktuální trendy. Přitom analyzuje statistiky internetových vyhledávačů, studuje primární zdroje a využívá svoje sociologické vzdělání. Autorské profily má také na Rexter.cz a Skutečnost.cz

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno