Díky informačním technologiím můžeme studovat cizí jazyky snadno a bezplatně. Například na portálu Youtube.com přibývají kurzy angličtiny pro začátečníky, ve kterých pochytíte základní slovní zásobu, gramatiku a výslovnost. Potom bývá nejlepší školou praktická komunikace, třeba přes internetovou aplikaci Skype. Ovšem buďme obezřetní vůči internetovým podnikavcům, kteří svůj předražený studijní program pojmenovali nejdříve Fast Phrases a potom Ling Fluent. Nyní lákavou reklamu pouze zkopírovali a vymysleli nové jméno: Easy Phrases. Považuji za velmi pravděpodobné, že všechny tři produkty jsou totožné.

Jak fungují jazykové lekce Easy Phrases? Možná vůbec nijak

„Dala jsem se také napálit, absolutní podvod. Posílám stížnost České obchodní inspekci a oslovím další příslušné instituce, které se zabývají podvodnou, klamavou reklamou. Například reklamační protokol říká, že po otevření produktu nemáte právo na reklamaci! Tady asi neplatí obecně platné zákony,“ píše Helena o podvodu jménem Ling Fluent. „Asi budou pěkní podvodníci – mám zaplaceno 1500 Kč a stále jsem nedostal vůbec nic. Měli by se stydět,“ pokračuje další diskutérka Ludmila.

„Přes internetové bankovnictví jsem zaplatila 790 Kč, ale čas utíká a stále žádná odezva. Takže nyní hledám konkrétní firmu, která zodpovídá za studijní platformu Fast Phrases – a nic nemůžu najít, pouze hromadu stížností!,“ uzavírá Jana. Osobně předpokládám, že Easy Phrases zklame úplně stejně. Několik hodných a důvěřivých lidí, kteří sami uvažují naprosto bezelstně, naletí zbabělým grázlům a svoje zaplacené peníze víckrát neuvidí. Věřte, že ochotně uznám svoji chybu a zveřejním omluvu, pokud zjistím opak!

Kdo nabízí studijní program Easy Phrases? Diskuse, zkušenosti

Pokud jste podvodným reklamám uvěřili a nyní litujete, berte svoji chybu jako ponaučení. Než koupíme jakýkoli produkt nebo službu, nejdříve hledejme odpovědnou firmu, které případně adresujete reklamaci. Přesvědčme se, že obchodník sídlí na území Evropské unie, kde platí docela dobrá ochrana spotřebitele. Ovšem pod „studijním programem“ Easy Phrases najdeme podpis údajné firmy „Multilanguage Center Ltd, Jana H. Dabrowskiego 75/85, Poznan“. To nevypadá důvěryhodně.

Společnostem s ručením omezeným říkají Limited company (Ltd.) obyvatelé anglofonních zemí, zatímco v Polsku mají oficiálně Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (Sp. z o.o.). Na prodejních stránkách navíc nemohu najít žádné obchodní podmínky, které by specifikovaly průběh reklamace a vrácení peněz, pokud zjistíme, že Easy Phrases nefungují.

5 KOMENTÁŘE

 1. Tak podvodníci už nabízejí „Easy Phrases“ taky Italům a Polákům. Pozoruhodné je, že údajný autor produktu se jednou jmenuje „Lauridsen“, jindy „Allen Collins“ a potřetí možná „Baron Prášil“. Taky fiktivní zákaznice mají stejné tváře, ale v různých jazykových mutacích jiná jména – pod touž fotografií je jednou uvedena „paní Monika“ (z Polska), podruhé „paní Pavla“ (z Itálie) atd.

 2. Celé Easy Phrases jsou absolutní PODVOD!!! S 1000 Kč, které jsem zaplatil za kurs italštiny jsem se již rozloučil a beru to jako draze zaplacenou zkušenost, ponaučení do budoucna a varování před dalšími nabídkami podobných zlodějských šizuňků. Program sice funguje, ale většina „frází“ nabízených k učení je naprosto nesmyslná a ke studiu zcela nepoužitelná.

  Několik příkladů toho, co se má adept naučit:
  Dej mu palec a vezme mě za ruku
  Odejít s ocasem mezi nohama
  Prší kočky a psy
  Monaco Bavorska
  Mají duchapřítomnosti
  a mnoho dalších „perel“.

  Kromě toho, nemalé množství frází je věcně i gramaticky nesprávných, např. fráze „pád z mraků“ je uvedena jako cadere dalle nuvole, ačkoli výraz cadere není podstatné jméno, ale sloveso s významem „padat“. Podobných hrubých chyb obsahuje celý kurz mnoho. Kurz přitom není určen pro naprosté začátečníky, kteří ještě jazyk neovládají vůbec a chtějí se naučit alespoň základům.

  V programu je sice možnost volby „Začátečník“, ale zároveň jsou uvedeny předpoklady, které by pro tuto kategorii měl adept splňovat:
  „Osoba na této jazykové úrovni rozumí často používaným frázím v každodenním životě (např. základním informacím o dané osobě a jeho rodině, nákupech, prostředí, práci). Umí komunikovat v jednoduchých, běžných situacích, které si vyžadují jenom jednoduchou, přímou výměnu informací o známých a běžných věcech. Dokáže snadno popsat svůj původ, prostředí a komunikovat o nejdůležitějších každodenních potřebách…“

  Pro „Středně pokročilé“ jsou uvedeny tyto podmínky:
  „Osoba, která používá jazyk na této úrovni, rozumí hlavní význam obsahu složitějších textů na konkrétní i abstraktní téma, včetně pochopení odborné diskuze z jejího oboru. Dokáže komunikovat tak spontánně a plynule, že je možná normální konverzace s rodilým mluvčím, aniž by to způsobovalo napětí mezi stranami.“

  A pro kategorii „Pokročilí“:
  „Osoba na této jazykové úrovni rozumí širokému okruhu náročných, delších textů a rozpoznává také skrytý význam. Vyjadřuje se plynule, spontánně, bez většího problému nachází správné výrazy. Při společenských, vzdělávacích nebo profesních kontaktech komunikuje efektivně a volně.“ Do této kategorie by se mohl – dle mého názoru – zařadit pouze rodilý Ital, který by se ovšem nepotřeboval dovzdělávat pomocí paskvilu, jako je Easy Phrases!!!

  Poznámka redakce: Jazykové požadavky v jednotlivých kategoriích jsme gramaticky a stylisticky aspoň zběžně opravili, protože čeští prodejci učebnice Easy Phrases dělají hrubé chyby i ve svém rodném jazyce.

 3. Taky jsem asi naletěl na rychlé naučení základních slovíček a frází z angličtiny. Chtěl jsem si zadat kód, který jsem obdržel od Easy Phrases, ale nikde nemohu najít jejich internetovou adresu, abych to aspoň vyzkoušel. Jsou hrozní šupáci a pitomci, že se tak chovají. No, za zkušenost a hlavně osobní blbost a důvěřivost se platí.

 4. Kdo jim poslal peníze, je naprostý blázen. Pro tyto lidi by byl vhodný další kurz za 1000 Kč „Jak se nenechat napálit“ a u některých lidí by mohl mít i pokračování.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno