Prozkoumali jsme obchody, které nabízejí totožný sortiment a mají společného majitele, přestože fungují na různé internetových adresách. Jmenují se Frilla, Vigoexpress, Vigoshop a Superzebra. Recenze jsou převážně pozitivní, ale některé zákaznické zkušenosti vyznívají negativně. Slovinský provozovatel každopádně zveřejnil svůj kontakt a podmínky, za jakých přijímá reklamace.

Nejvyhledávanější je tiskárna Miniprint

Na adresách frilla.cz, vigoshop.cz, vigoexpress.cz a superzebra.cz najdete stejné produkty. Nejvyhledávanější je tiskárna, která tiskne obrázky z chytrých telefonů na speciální papír a přitom nepotřebuje inkoust. Nazývá se Miniprint a stojí 599 Kč. Zákazníky lákají také hodinky, kamery, pily, vesty, rukavice, kulmy nebo make-up. Produkty jsou všude stejné, liší se pouze některé ceny.

Kontakt na slovinského provozovatele

Všechny uvedené e-shopy patří firmě, která se jmenuje HS Plus d.o.o. Závěrečná zkratka znamená totéž, co české s.r.o., tedy společnost s ručením omezeným. HP Plus sídlí ve slovinském městečku Trzin, v ulici Gmajna 8, pod poštovním směrovacím číslem 1236. V evropských firemních registrech nese daňové identifikační číslo SI15553442.

Provozovatel vložil do svojí firmy základní kapitál ve výši 7 500 eur, což znamená asi 190 000 Kč. E-shopy provozuje ve Slovinsku, České republice, Německu a dalších evropských státech. Přitom zůstává věrný svým erbovním značkám, ale využívá národní domény. Například v Německu operuje na internetových adresách frilla.de, vigoshop.de, vigoexpress.de a superzebra.de.

E-mailové adresy pro české zákazníky

Ideální nákup končí ve chvíli, kdy vám kurýr předá zboží. Ale jestli vám obdržený produkt nevyhovuje, prodejce najdete na těchto e-mailových adresách: info@frilla.cz, info@vigoshop.cz, info@vigoexpress.cz a info@superzebra.cz. Napište na e-mailovou adresu, která obsahuje doménu, na níž jste nakoupili.

Nevyhovující, vadné nebo neotestované zboží směřujte do fyzické poštovní schránky: HS PLUS d.o.o., P.O.BOX 13, depo Brno 71, 60010.

Odstoupení od smlouvy

V celé Evropské unii platí základní spotřebitelská práva, která musí dodržovat i každý slovinský e-shop. Pokud přes internet koupíte tiskárnu, kameru, hodinky či jiný podobný výrobek, v následujících 14 dnech můžete odstoupit od smlouvy. Přitom nemusíte vysvětlovat svoje důvody. Stačí, když prodejci pošlete e-mail, v němž identifikujete sebe a svoji objednávku, a oznámíte, že odstupujete od smlouvy. Lhůty jsou následující:

  • Od smlouvy můžete odstoupit do 14 dnů ode dne, kdy jste převzali zboží.
  • Zboží musíte vrátit do 14 dnů ode dne, kdy jste odstoupili od smlouvy.
  • Prodejce vám musí vrátit peníze do 14 dnů ode dne, kdy jste odstoupili od smlouvy.

Obchodní podmínky pro reklamace

Pokud promeškáte 14denní lhůtu, stále můžete reklamovat případné závady. V takovém případě nejdříve sdělte prodejci své výhrady a požádejte o reklamační kód. Tím potom označte balíček, ve kterém pošlete zboží zpátky.

Slovinský prodejce ve svých obchodních podmínkách píše, že jeho produkty vás mohou poškodit, zranit nebo zabít. Požaduje, abyste koupený výrobek nejdříve bezpečně otestovali. Přitom odmítá odpovědnost za případné škody, které vám eventuálně vzniknou.

Frilla, Vigoshop, Superzebra – recenze

Mnozí obchodníci upozorňují, že jejich produkty mohou zákazníkům ublížit, aby předešli zbytečným nehodám. Svými obchodními podmínkami se potom hájí, když se nějaký nešikovný zákazník hloupě zraní. Rozumný člověk však ví, že například elektronika nepatří do vody, pila má ostré zuby a make-up není k jídlu. O skutečných přínosech, nebo rizicích svědčí zákaznické recenze, které najdeme na portálu trustpilot.com.

Frilla → zkušenosti: „Objednal jsem si kameru, dorazila ke mně bez problémů a funguje perfektně. Jenom škoda, že návod k použití není přeložen do mé mateřštiny. A taky bych ocenil, kdyby v manuálu bylo lépe vysvětleno, jak kameru nastavit. Ale instalaci a konfiguraci jsem nakonec zvládl,“ uvádí José Sameiro z Portugalska.

Vigoshop → hodnocení: „V internetovém obchodu jsem si koupil vestu a byl jsem příjemně překvapen, když mi ji kurýr doručil už po 4 pracovních dnech. Ale potom jsem ji musel dvakrát vrátit, než jsem konečně dostal správnou velikost,“ shrnuje Alexandru Fleseriu z Rumunska.

Superzebra → recenze: „Miniprinter je levný, přišel mi v pořádku a šel jednoduše nainstalovat. Dobře tiskne dokumenty, dopisy a podobné matriály. Ale podle mého názoru netiskne dobře fotografie a další náročnější obrázky, které vyžadují větší rozlišení a jsou založeny na složitějších barevných kontrastech. V takových případech není tisk dost jasný,“ píše Monika Schroeter z Německa.

Sledujeme rovněž e-shopy Shein, Temu a Trendyol.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno