Oficiální název: Penny Market s.r.o.
Předmět podnikání: Penny Market se zabývá diskontním prodejem především potravinářského zboží.
Počet poboček: 344
Ceny: Slevové letáky vyzdvihují jenom nejlevnější výrobky, a navíc mívají dosti omezenou platnost. Akční nabídka nikdy neříká úplnou pravdu, a proto dlouhodobě sledujeme sortiment všech obchodních řetězců. V předešlém kvartálu měl Penny Market poměrně levný například česnek, ale kdo chtěl také jablka, mléko, vajíčka a mouku, mohl za celkový nákup zaplatil nadprůměrnou cenu. Komplexní srovnání obchodních řetězců najdete ZDE.
[visualizer id=“1190″]
Graf zachycuje ceny podle výzkumu ve 3. čtvrtletí roku 2014, a to v Kč/kg, s výjimkou mléka (Kč/l), piva (Kč/půllitr), vajíčka a rohlíku (Kč/ks). Hůlkovým písmem zvýrazňujeme potraviny, jejichž nejlevnější alternativy měl Penny Market většinou od tuzemských dodavatelů.

Podíl tuzemských výrobků: Penny Market svým reklamním sloganem „NAKUPUJTE HEZKY ČESKY!“ vzbuzuje pocit, že odebírá produkty takřka výhradně od českých výrobců. Při výzkumu maloobchodního trhu ve 3. kvartálu roku 2014 jsme zjistili, že tuzemské výrobky tvoří nabídku tohoto řetězce z 80 %.
Práce: Penny Market obvykle všem uchazečům slibuje motivující finanční ohodnocení, 1 týden dovolené navíc (dohromady 5 týdnů), stravenky nebo příspěvek na stravování, příspěvek na penzijní nebo životní připojištění a zvýhodněný telefonní tarif.
Odbory: Představitel Penny Marketu občasně diskutuje se zástupci Odborového svazu pracovníků obchodu (OSPO), kterému předsedá Renáta Burianová. Její e-mailová adresa a telefonní číslo jsou: burianova@ospo.cz, tel.: 224 14 26 09.
Roční tržby za prodej zboží podle poslední účetní uzávěrky: 28,750 miliard Kč
Roční obchodní marže podle poslední účetní uzávěrky: 5,421 miliard Kč
Komu patří Penny Market: REWE-Beteilungs-Holding International GmbH (Německo, vlastnický podíl 99,978 %) + Schmidt & Co. GmbH (Německo, vlastnický podíl 0,022 %), Penny Market má tedy stejného majitele jako obchodní řetězec Billa.
Historie: Penny Market svou první tuzemskou prodejnu otevřel v roce 1997. Centrální sklady má v Jirnech u Prahy (od 1997), Lipníku nad Bečvou (od 2002, hlavně pro Moravu), Radonicích u Prahy (od 2009) a Nýřanech u Plzně (2001). V roce 2008 Penny Market koupil konkurenční obchodní společnost PLUS – DISCOUNT spol. s r.o.

Penny Market – leták a otevírací doba

Aktuální slevový leták pro svoji lokalitu najdete ZDE. Stejnými akcemi Penny Market láká zákazníky ve svém domovském Německu, podobně jako v Rakousku, Itálii, Maďarsku, Rumunsku a Bulharsku. Bezplatná telefonická linka pro případné dotazy má číslo 800 202 220. Penny Market mívá otevřeno od pondělí do neděle, od 7:00 do 20:00 hodin.

Kritika Penny Marketu

Odboráři Penny Marketu vytkli například velkou fluktuaci a přemíru zkrácených úvazků, neodůvodněné srážky ze mzdy za nevybranou dovolenou, špatně zabalené palety ohrožující bezpečnost zaměstnanců nebo tajené výsledky mystery shoppingu (testování pracovníků, při kterém se kontrolor vydává za zákazníka).

2 KOMENTÁŘE

  1. Dneska jsem vyhrála pivo, ale za celý den mně nepřišla esemeska, abych si mohla cenu vybrat.

  2. Penny Market ve svých letácích neomaleně lže. Například v letáku s platností 10.9. – 16.9. uvádí cenu olomouckých tvarůžků (100 g) 19,90 Kč a při koupi dne 14.9. mi bylo sděleno, že to platilo pouze do neděle a dnes jsou za 28 Kč. A to není poprvé, kdy takto mne, nebo člena mé rodiny nevrlá obsluha odbyla. Uvádím prodejnu v Českých Budějovicích, Rudolfovská třída.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno