Pracovník techniky scény a orchestru dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.14.23. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Pracovník techniky zaručuje, že je všechno na svém místě

3. platová třída

  1. Manipulační práce při sestavování a rozebírání dekorací, jejich ukládání do skladu podle pořadí a druhu, skládání a přenášení dekoračních prvků, schodů, praktikáblů a ostatních prvků scénické výpravy.
  2. Obsluha jevištní mechanizace, například pevných točen, tahů na provazištích a propadel.

4. platová třída

  1. Sestavování fundusových prvků, praktikáblů, schodišť, oken a dveří včetně jejich spojování a zajišťování stability na vyznačených půdorysech členitých dekorací.

5. platová třída

  1. Samostatné stavění členitých a velkorozměrných jevištních scénických úprav na točnách včetně obsluhy velké a složité mechanizace, například točen s proměnlivými polohami a provádění odborných oprav složitých scénických dekoračních prvků.
  2. Kompletní zajišťování technického zázemí a provozních podmínek pro uměleckou činnost komorních těles, menších operních a symfonických souborů při zkouškách a představeních včetně průběžné péče o notový materiál.

6. platová třída

  1. Samostatné úpravy scény v průběhu představení vyplývající z technického scénáře hry.
  2. Organizace prací při stavbě členitých jevištních celků včetně jejich úprav na jevišti s moderní jevištní technologií.

7. platová třída

  1. Kompletní zajišťování technického zázemí a provozních podmínek pro uměleckou činnost velkých symfonických orchestrů s častou zahraniční zájezdovou činností.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno