Bezplatné trasovací aplikace najdete pod značkami Apple, Glympse, Google, Life360 a Snoopza. Není nutné, abyste do mobilního telefonu instalovali špionážní program. Velkým technologickým společnostem stačí, když se zaregistrujete jako jejich zákazníci a přepíšete bezpečnostní kód, který vám vygenerují. Ale skryté sledování telefonu partnera není etické, přestože probíhá zdarma.

Operátoři vědí, kdy a kde jste byli

Mobilní telefon funguje jako vysílačka, která vyzařuje a přijímá signály ve formě elektromagnetických vln. Adresát okamžitě slyší, co říkáte nebo vidí, co píšete. Signál mezitím prochází anténami, optickými vlákny a ústřednami, které patří mobilním operátorům. V České republice jsou klíčové společnosti T-Mobile, O2 a Vodafone.

Váš operátor zná přesné časy a přibližná místa, kdy a kde jste byli připojení k mobilní síti. Taky ví, komu jste telefonovali, napsali SMS nebo poslali MMS (textové a multimediální zprávy). Tyto informace musí podle zákona uchovávat 6 měsíců. Kdyby policie vyšetřovala, kde jste se pohybovali v uplynulém půlroce, potřebná geolokační data dostane právě od vašeho operátora.

Ale nebojte, jako slušní občané máte právo na soukromí. Mobilní operátor nesmí bez dovolení nahrávat vaše hovory, zaznamenávat vaše zprávy ani archivovat vaši digitální stopu. Podrobná pravidla jsou popsána v zákoně o elektronických komunikacích (č. 127/2005 Sb.).

Skryté sledování telefonu je riskantní

Možná pochybujete o svém partnerovi. Nemá nějaké tajemství? Nepodvádí vás? Existuje nějaká aplikace, přes kterou byste mohli sledovat polohu jeho mobilního telefonu? Chápu vaši zvědavost. Ale pamatujte, že soukromé osoby nemají takové pravomoci jako Policie České republiky.

Buďto svému partnerovi důvěřujte, nebo svoji vztahovou krizi řešte otevřeně. Ale nekoukejte tajně do jeho mobilního telefonu a nenahrávejte tam pokoutně žádnou trasovací aplikaci. Pokud se dopustíte takzvaného nebezpečného pronásledování, podle trestního zákoníku (č. 40/2009 Sb.) riskujete svoji svobodu.

Uveďme hypotetický příklad: Dlouhodobě špehujete svého partnera. On vás přistihne. Lekne se vaší žárlivosti a dostane strach, že mu ublížíte. V takové situaci vám hrozí rozchod nebo rozvod a roční kriminál. Proto vám doporučuji, abyste zapomněli na skryté sledování partnerova telefonu.

Trasování podle čísla, přes wifi (online) a GPS

V harmonickém vztahu panuje vzájemná důvěra a starostlivá láska. Netrápíte se otázkou, jestli váš partner nemá jinou milenku či milence, ale upřímně se staráte o jeho bezpečí. Co když omdlí, havaruje nebo potká nějaké darebáky? Jak zjistíte jeho polohu, až bude potřebovat pomoc, ale nebude moci telefonovat?

Pokud má u sebe svůj mobil, který je připojený k bezdrátovému internetu (wifi), jeho polohu zjistíte podle telefonního čísla a satelitního navigačního systému (GPS). Ale na takovou situaci se předem připravte. Navrhněte svému partnerovi, že budete sdílet polohu svých telefonů, abyste se v nouzi našli. Jestli souhlasí, pokračujte dále.

Sledování telefonu partnera zdarma

Nejlepší trasovací aplikace jsou drahé, ale některé mají bezplatnou zjednodušenou verzi. Snoopza sleduje polohu mobilního telefonu, hovory, SMS a prohlížené webové stránky. Life360 monitoruje a zaznamenává trasu, po které se mobil pohyboval. Takže vidíte nejenom jeho aktuální, ale také včerejší nebo předvčerejší polohu. Glympse zaznamenává trasu pouze po dobu, kterou vybírá majitel sledovaného mobilu. Oblíbené bylo Zenly, které však skončilo.

Snoopza, Life360 a Glympse fungují podobně. Nejdříve se zaregistrujete, vybranou aplikaci nainstalujete do partnerova mobilního telefonu a potom ve svém účtu vidíte jeho polohu.

Google a Apple mají programy pro Android a iOS

Jednodušší alternativu nabízejí společnosti, které provozují nejpoužívanější mobilní operační systémy: Google pro Android a Apple pro iOS. Zaregistrujete se do svého uživatelského účtu, tam nahlásíte číslo mobilního telefonu a zadáte kontrolní kód, který přijde v SMS. Následně uvidíte na mapě, kde je mobil připojený k internetu. Sdílejte účty se svým partnerem a dokud budete oba online, uvidíte jeho polohu. Nemusíte stahovat ani instalovat žádný speciální program.

Google nabízí ještě rodinnou aplikaci Family Link, přes kterou zkontrolujete svoje děti a nastavíte jim limity na internetu. Takže se nedostanou na obscénní webové stránky a neztratí se vám ani v reálném světě.

Další aplikace na sledování polohy mobilního telefonu

Apple prodává iPhony a Google vydělává na reklamách, takže některé doplňkové služby poskytují „zdarma“, aby přilákaly nové zákazníky. Menší společnosti však přiznávají, že jejich aplikace mají svoji cenu. Za prémiové funkce chtějí 9,99 až 47,99 $/měsíc.

AplikaceCena za měsíc
mobilespy.io9,99 $
howerwatch.com24,95 €
flexispy.com29,95 $
fonewatcher.com pro Android29,99 $
eyezy.com33,59 €
xnspy.com35,99 $
fonewatcher.com pro iOS39,99 $
spyic.com39,99 $
thespybubble.com41,99 €
mspy.com48,99 $
umobix.com a spyx.com sledují hovory, SMS, Facebook, Instagram, WhatsApp a polohu přes GPS, ale nevypátral jsem jejich ceny. cocospy.com má podle mého antiviru závadný web.

Otestujte, zda vás nešpehuje hacker

Děkuji vám za pozornost. Ale nejste první ani poslední, kdo dočetl až sem. I vašeho manžela, manželku, přítele nebo přítelkyni možná zajímá skryté sledování telefonu partnera zdarma. Proto občas zkontrolujte, zda ve vašem mobilu není nainstalovaný nějaký špionážní software. Průběžně měňte svoje hesla v e-mailových schránkách, na sociálních sítích a dalších platformách. Používejte antivirus, například Avast pro Android a iOs. Nebo začněte jednoduchým rychlým testem:

  • V normálním adresáři jsou telefonní čísla, ale tentokrát zavolejte na kód *#21#
  • Telefon vám následně napíše, zda nepřeposílá data nějakému hackerovi.

Autor úvodní fotografie: Andrea Piacquadio

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno