Celodenní shon člověka vyčerpá, takže večer vypadají starosti větší, než po probuzení. * Za houstnoucího soumraku jsou nadmíru důležité naše spřízněné duše – přátelé, příbuzní, partneři. V ideálním případě pomohou obětím, pohlazením, nebo „pouhou“ svojí přítomností. Pokud jsme rozděleni dálkou, musíme najít správné prostředky, abychom fyzickou propast aspoň symbolicky přemostili. Ať už vymýšlíte přání na dobrou noc z lásky (miláčkovi), z přátelství nebo z povinnosti, tady najdete náměty. Potom stačí použít SMS, e-mail, sociální síť apod.

Zkuste ukolébavku, meditační hudbu, nebo ASMR

Muzika překonává nejenom fyzické vzdálenosti, ale taky jazykové bariéry. Klasickou českou ukolébavku intuitivně pochopí snad i cizinec, a našinec navíc porozumí textu: „Máš má ovečko dávno spát, i píseň ptáků končí. Kvůli nám přestal i vítr vát, jen můra zírá zvenčí.“ Na datových úložištích youtube.com nebo ulozto.cz nalezneme i meditační hudbu, třeba uklidňující „dětský jazz“.

Lechtivé přání na dobrou noc objevíme pod anglickou zkratkou ASMR („Autonomous Sensory Meridian Response“ – samostatná smyslově-meridiánová reakce): Sympatické slečny a mladíci tichounce vydávají mazlivé zvuky, ze kterých příjemným vzrušením vstávají vlasy na hlavě!

Veršované přání na dobrou noc (SMS z lásky miláčkovi)

Všední rozhovor (o práci, o politice, o penězích) nás táhne na pevnou půdu, kde mezi lidmi vedou jazykové a další bariéry. Ale jakmile přejdeme z prózy do poezie, můžeme vyletět hlavami do oblaků – i díky intimitě svojí mateřštiny, které rozumí jenom hrstka pozemšťanů. Jestli chcete, klidně zadarmo použijte následující obrázkové přání na dobrou noc, nebo vybraný odstavec samotného textu:

Přání na dobrou noc - třeba z lásky pro miláčka přes SMS

Unavené slunce prosí svoje sestry o pomoc.
Právě padá první hvězda, hádej, co si přeju moc?

Aby nikdo netrhal měsíční nit,
po které smějí tančit jenom víly,
ať můžeš zaslouženě nerušeně snít,
bezstarostně načerpat nové síly.

Žádný problém není přespříliš vážný.
Jsme spolu v myšlenkách, aspoň prozatím.
Pod postelí bdí pouze anděl strážný.
Ani já se Ti v černé tmě neztratím.

Srdce odbíjí hodinu oddechu.
Vlkodlak spí v chráněné rezervaci.
Až procitneš bez zbytečného spěchu,
jitřenka vyjde za ptačích ovací.

Unavené slunce prosí svoje sestry o pomoc.
Právě padá největší hvězda, přeju Ti dobrou noc.

* Poznámka na závěr, pro úplnost: Hezké večerní přání pomůže v největší únavě lidem, kteří jsou „normální“. Pro většinu populace opravdu platí lidové úsloví: „Ráno moudřejší večera,“ ve smyslu: „Po probuzení vidíš svět jasněji a veseleji, než ve večerním soumraku.“ Duševně nemocní lidé však trpí depresemi a potřebují pomoc především ráno (až odpoledne pociťují lehkou úlevu a teprve večery snášejí relativně nejlépe).

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno