Sortiment zdicích malt Ytong je šitý na míru materiálu i účelu zdění

0

Kromě malty na zdění Ytong nabízí společnost Xella pro zdění pórobetonových stěn a příček také zakládací tepelněizolační maltu Ytong. Jak už její název napovídá, využijete ji při založení první řady zdiva z pórobetonových tvárnic a příčkovek Ytong. Při minimálních teplotách od 0 °C do 10 °C má Xella v nabídce Ytong/Silka zdící maltu zimní. Tato malta je vhodná pro pórobeton Ytong i vápenopískové tvárnice Silka a můžete s ní zdít v interiéru i exteriéru.

Cihla Ytong

Založení první řady zdiva

Pro zdící malty Ytong je charakteristické tenkovrstvé zdění, jedinou výjimkou, kdy namísto běžné 3 mm vrstvy malty budete nanášet vrstvu 10 a 40 mm, je právě založení první řady zdiva z Ytongu na základovou desku. Pro tento účel je určena již zmíněná zakládací zdící malta Ytong. Její hlavní předností jsou kromě snadného zpracování její tepelně-izolační vlastnosti, opírající se o nízkou tepelnou vodivost této zdící malty (0,18 W/(m.K). Zakládací zdící malta Ytong byla stejně jako ostatní malty pro pórobeton Ytong vyvinuta tak, aby dokonale ladila s materiálem zdících tvárnic, příčkovek a dalších stavebních prvků Ytong. Tomu také odpovídá její materiálové složení a funkční vlastnosti.

zeď Ytong

Zdění obvodových stěn a příček z Ytongu

Tady je pro stavebníka k dispozici zdící malta Ytong. Zdění s touto maltou je jednoduché. Stačí si pamatovat, že podklad pro nanášení zdící malty musí být soudržný, čistý a zbavený prachu. Zdící maltu nanášejte celoplošně v rovnoměrné vrstvě nanášecí zednickou lžící se zuby 5 × 5 mm na vodorovné, u hladkých tvárnic i na svislé (styčné) spáry. Do malty klaďte prachu zbavené tvárnice a doklepávajte je  gumovou paličkou tak, aby spáry měly stejnou tloušťku 1–3 mm. Poloha tvárnic se dá upravovat do 5 minut. 

Zdění stěn a příček z vápenopískových tvárnic Silka

Svůj k svému, na vápenopískové stavební prvky je vhodná zdící malta Silka. Zdící malta Ytong se od Silka zdící malty svým složením a vlastnostmi liší a proto nelze obě malty zaměňovat. Zdicí malta Silka je například dvakrát únosnější. Zdící maltu Ytong nepoužívejte ani na omítání zdiva, je to malta pouze na zdění.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno