Traťový strojník dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.01.08. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Traťový strojník řídí vozíky

4. platová třída

Řízení, obsluha, údržba motorového víceúčelového vozíku, například motorového univerzálního vozíku. Montáž, údržba, obsluha a opravy přídavných zařízení při jejich střídavém používání.

5. platová třída

Obsluha zařízení odklizovacího stroje, například pro odklízení nečistot a sněhu z kolejiště a řízení čety při obsluze, údržbě a běžných opravách stroje.

6. platová třída

Řízení, obsluha a údržba včetně seřízení a nastavení parametrů automatických strojů pro současné podbíjení pražců, úpravu směru a nivelaci koleje a výhybek.

7. platová třída

Řízení chodu, seřizování a řízení oprav automatického stroje pro komplexní rekonstrukci železničních tratí včetně nivelety a směru koleje technologií oddělené pokládky pražců a kolejnic kontinuálním způsobem a stroje vyšších typů, například pokladač kolejových polí nebo stroj pro úpravu pláně s laserovým naváděcím systémem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno