Zbrojíř dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.12.19. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Zbrojíř opravuje a vyrábí zbraně

4. platová třída

 1. Výměna jednoduchých skupin součástí střelných zbraní, například hledí, mušek, botek, poutek řemenů, pružin, úderníků, lučíků a pístů vzduchových zbraní v rámci opravárenských činností včetně zkoušení jejich funkcí.
 2. Tormentování určených druhů zbraní na speciálních pracovištích jedním nebo více náboji včetně prohlídky a proměření zbraně po skončení tormentační střelby.

5. platová třída

 1. Dílčí opravy všech typů zbraní, prohlídka a určování poruch zbraní, nahrazování vadných neopravitelných dílů novými, zkoušení zbraně po sestavení, úprava, seřizování a povrchová úprava zbraní.
 2. Sestavování spoušťových mechanizmů.
 3. Sestavování a slícovávání bočnic.
 4. Povrchová úprava a leštění dřevěných součástí zbraní, broušení a leštění pažeb, předpaží nebo rytí rytin podle vzorků.

6. platová třída

 1. Rovnání hlavní o délce nad 500 mm nebo pájení hlavní pro jejich následné nastřelení.
 2. Nastřelování malorážkových pušek ve speciálních nastřelovacích stolicích na vzdálenost 50 m, kozlic, kulovnic a vojenských ručních zbraní na vzdálenost 100 m z volné ruky včetně aretace.
 3. Znehodnocování ručních zbraní podle platných předpisů a stanovování pracovního způsobu likvidace.

7. platová třída

 1. Celkové opravy ručních, lafetovaných a výcvikových zbraní včetně zhotovování součástí všeho druhu, povrchových úprav kovových i dřevěných částí zbraní, zkoušení a nastřelování.
 2. Zhotovování a lícování speciálních prototypových balistických přípravků a stendů sestavovaných z více dílů ve stupni přesnosti IT 5 včetně výroby těchto dílů na různých obráběcích strojích.
 3. Nastřelování pistolí s nastavitelnými mířidly na vzdálenost nad 50 m se dvěma zásobníky a automaticky včetně provádění úprav a seřizování mířidel.
 4. Nastřelování kulových nebo kulobrokových pušek vybavených optickými mířidly na vzdálenost 100 m, kontrola upnutí optických mířidel a jejich seřizování při nastřelování na požadovanou přesnost střelby.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno