Puškař dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.12.17. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá zaměstnání a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Puškař vyrábí střelné zbraně a jejich součástky

5. platová třída

  1. Funkční přezkušování ručních zbraní po opravě z ruky i ze stolice. Celkové opravy ručních zbraní formou výměny součástek, podskupin a skupin.Výroba jednoduchých součástek. Sestavování podskupin a skupin. Znehodnocování zbraní podle stanovených technologických postupů.

6. platová třída

  1. Výroba součástek ručních zbraní včetně jejich tepelného zuštěchťování. Výroba jednodušších pažeb, pažbiček a předpaží. Sestavování podskupin a skupin a jejich slícovávání. Povrchová úprava kovových a dřevěných částí zbraní.
  2. Nastřelování zbraní s mechanickými mířidly včetně dioptrů. Výroba řezu zbraní včetně automatických.

7. platová třída

  1. Výroba složitých součástek, podskupin a skupin všech druhů ručních střelných zbraní a speciálních přístrojů. Výroba nástrojů a přípravků pro opravárenskou činnost. Výroba dioptrických zaměřovačů. Výroba složitých pažeb a předpaží podle přání zákazníka.
  2. Celkové opravy ručních zbraní (pistole, pušky, samopaly, kulomety, pancéřovky, granátomety) a jejich příslušenství včetně povrchových úprav, proměřování stanovených parametrů a funkční přezkušování. Celkové opravy ručních zbraní lafetových v bojové technice (tankové a protiletadlové kulomety) včetně oprav lafetace.
  3. Nastřelování zbraní s optickými zaměřovači (kolimátory a dalekohledy) včetně aretace mířidel. Defektace parametrických změn skupin a podskupin zbraní.

8. platová třída

  1. Zhotovování replik historických zbraní (křesadlových, perkusních apod.) ve stanoveném měřítku. Výroba nejsložitějších součástek zbraní, jejich kompletace a slícování.
  2. Celkové opravy historických, speciálních a automatických zbraní tuzemské a zahraniční výroby včetně povrchových úprav. Renovace složitých součástek.
  3. Nastřelování opakovacích, samonabíjecích a automatických zbraní s infraoptickými zaměřovači včetně aretace nastavených prvků mířidel. Ověřování technologických postupů a navrhování jejich změn ke zvýšení spolehlivosti a životnosti zbraní.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno