Mobilní operátor uznal kritiku, a přestal zobrazovat polského obchodníka jako šejdíře. Ministr zdravotnictví ubezpečuje naše severní sousedy, že kontroly potravin nejsou zaměřené přednostně vůči nim. Je taková politická korektnost vhodná? Posuďme konkrétní případ: Pilulky „CGA800“ patří mezi krajně podezřelé výrobky, které do tuzemska zanášejí údajně polské firmy.

Nedávno jsme věnovali pozornost krémům Lefery Cosmetics, jež podle internetových reklam „odstraňují vrásky za 4 týdny“. Před potenciálním nebezpečím varovalo již Ministerstvo zdravotnictví, stejně jako hlavní hygienik ČR. Obal výrobku porušuje evropské standardy, protože neprozrazuje identifikační údaje odpovědné firmy nebo jedince, usazeného v Evropské unii. Do diskusního fóra pod naším článkem nejdříve začala přispívat žena, která podezřelou kosmetiku vychvalovala. Psala pod různými jmény ze stejné IP adresy, takže jenom posilovala podezření, že nebezpečné krémy propaguje „na plný úvazek“. Následně začaly přibývat nepříjemné zkušenosti normálních spotřebitelů. „Jeden kus jsem objednal svojí partnerce, která po 20denním užívání dostala kožní problémy,“ uvedl například pan Zdeněk. Reklamaci zkoušel neúspěšně, ostatně má prý jenom kontakt polské zasilatelské firmy: Pro Spedition LtD, al.Solidarnošci 115 lok.2 00-114 Warszawa Poland. Podobnou stopu nyní nacházíme za přípravkem CGA800, který podle internetových reklam pomůže zhubnout 14 kilogramů za 4 týdny.

Prodejce pilulek CGA800 uvádí neexistující reference

Stejně jako krémy Lefery, také tento potravinový doplněk podporují pofidérní internetové weby. Vypadají jako nezávislé magazíny, ale ve skutečnosti pouze prodávají tabletky CGA800, CGA800, CGA800, CGA800 a zase CGA800. Třeba hned první web odkazuje na věhlasná americká média CBS a CNN, která údajně potvrzují úžasné zeštíhlující účinky pilulek. Přesvědčme se. CBS a CNN umožňují jednoduché vyhledávání ve svých článcích, kde není žádné „cga800“ zmíněno vůbec nikde! Podezřelý suplement zná pouze polský deník Gazeta Wroclawska. Propagační web ostatně podepsala svým jménem stejná firma, která podporuje také krémy Lefery: WHITEDOTSEO COM SP Z O O, ul. Zlota 7/18, 00-019 Warszawa. Polská stopa sama o sobě samozřejmě nedokazuje, že výrobek patří mezi rizikové. Alarmující jsou obchodní podmínky, ze kterých navíc vyplývá, že Polsko možná slouží výrobci prášků cga800 pouze jako tranzitní země.

Sliby ohledně CGA800 mohou platit jenom den

Předně, obchodní podmínky opět neříkají, kdo vlastně CGA800 prodává. Definice prodávajícího zní neurčitě: „majitel internetových Stránek a Výrobků zde uvedený na internetové Stránce nebo v Podmínkách, nabízející uzavření smlouvy prostřednictvím internetové Stránky“. Bližší informace nejsou ani v dokumentu, ani nikde na webu. Takže zákazník při objednávce a platbě neví, kde přesně bude bizarně pojmenované pastilky CGA800 reklamovat, třeba kvůli případné bolesti břicha. Přitom nakonec může dostat něco jiného, než objednával, jak říkají obchodní podmínky lámanou češtinou: „Aktuální informace o Výrobcích a jejich cenách jsou platné v den ukázání se na internetové Stránce.“ Jinými slovy, následující den po objednávce už nemusí platit příslib, že vám CGA800 pomůže zhubnout. V případě nespokojenost můžete zkusit podivného obchodníka žalovat, ale spor těžko vyřeší někdo v České republice. „Příslušný soud pro všechny spory vyplývající z používání těchto internetových Stránek, popsaných Výrobků, nákupu Výrobků u Prodávajícího nebo výkladu těchto pravidel, musí být příslušný soud pro stranu obžalovanou,“ upozorňují obchodní podmínky. Takže pokud celý byznys provozuje například Seychelan, měli byste žádat spravedlnost někde v Indickém oceánu.

Jaké závěry vyvodit? Raději neobjednávejme přes tajnůstkářské internetové stránky výrobky typu Lefery, CGA800, ale ani Green Coffee Bean Pure 6000, Chlorogen800 nebo Green Coffee Plus. Jiná obrana proti případným vyrážkám a střevním potížím pravděpodobně nebude možná, protože neznáme prodejce, dokonce ani světadíl a zemi původu. Polsko může šibalovi sloužit pouze jako přepravní stát, aby nás zmátl. Ze svojí případné spotřebitelské chyby tedy neobviňujme svoje severní sousedy, kteří v nevkusné reklamě společnosti T-Mobile byli reprezentovaní šmelinářem. Ministr zemědělství Jurečka správně varuje, že kritický přístup vyžaduje všechno zboží, ať už přišlo odkudkoliv.

60 KOMENTÁŘE

  1. Dobrý den,taky jsem se nechala zlákat krémem proti vráskám Snake B Efekt. Zaplatila jsem 2000. Krém s hadím jedem, který údajně vyhladí hluboké vrásky. Podobných krémů je plno a dají se sehnat za pár šupů. Až potom jsem zjistila, že je to od active food suplements – podvodné firmy, která sídlí někde v cizině. Paní na telefonu říkala, že vrátí peníze, když krém nebude účinkovat. 2000 v čudu a vrásky mám pořád. Mám vztek, ale už s tím nic nenadělám. Příště budu opatrná, až budu něco objednávat. Od těch šmejdů nikdy více.

  2. Vážení, objednala jsem si Hallu Forte, ale nikde na stránkách nebylo uvedeno, že v případě reklamace musíte poslat balík do Polska. Zboží jsem reklamovala, balík mě stál 230,- Kč a i když mi po měsíci vrátili peníze, tak jen část, protože si odečetli poštovné. Jsou to šmejdi. Ale jak píšete, to je pro příště.

  3. Podvodníci teď nabízejí produkt proti tinnitu, šumění a pískání v uších. Jmenuje se TINNITUS STOP 2 – opět produkt z Polska. Distribuci provádí Prospedition olzalogistic z Českého Těšína. POZOR – reklamaci neuznávají. Musíte ji uplatnit v Polsku!!!

  4. Dnes mi přišla SMS, že si mám nachystat 200 Kč pro dopravce, který mi veze tento výrobek. Nic jsem si neobjednala. Už nevědí, jak by podváděli.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno