Dělník prádelen a čistíren dostal v oficiálním Katalogu prací číslo 2.21.16. Tamtéž najdeme podrobný popis platových tříd, které vlastně rozdělují náplň práce podle odpovědnosti a záslužnosti. Pokud vás zajímá práce a odměna ve veřejném sektoru (v příspěvkových organizacích, na obecních úřadech apod.), pokračujte TÍMTO odkazem. Sazby takzvaných zaručených mezd v celém hospodářství, včetně soukromých společností (s.r.o., a.s.) najdete TADY.

Dělník prádelen a čistíren popsaný platovými třídami

1. platová třída

 1. Ruční i strojní značkování a drobné opravy prádla a oděvů, sestavování nebo vážení dávek pro určený způsob praní a typy praček.
 2. Žehlení a skládání ložního a rovného prádla na jednoválcovém žehlicím stroji nebo žehliči a ruční dožehlování některých částí prádla žehličkami.
 3. Rozvolňování, vyvěšování a skládání textilií po chemickém čištění.

2. platová třída

 1. Příjem prádla a oděvů textilních i kožených s kontrolou stavu, stupně a charakteru zašpinění i poškození. Určování technologie praní a čištění s ohledem na druh a srážlivost textilního materiálu, vybarvení kůže nebo výrobku včetně označování značkou, potvrzování příjmu, úprava zakázky po manipulaci a její vydávání zákazníkovi po vyčištění nebo vyprání.
 2. Třídění a kontrola prádla i oděvů po praní nebo čištění podle sběren, dodacích listů s kompletováním, oceňováním a dalšími administrativními pracemi včetně balení při expedici zakázek.
 3. Obsluha zařízení na praní a odstřeďování prádla včetně přípravy pracích, bělicích, avivážních, dezinfekčních a ostatních roztoků.
 4. Strojní žehlení prádla na víceválcových žehlicích strojích, pracovních oděvů a pánských košil na různých lisech, kabinetových lisových soupravách, napařovacích figurách a skříních včetně ručního dožehlování a skládání.
 5. Ruční žehlení oděvů žehličkami všech typů včetně případného dožehlování po strojním žehlení nebo napařování.
 6. Napínání záclon na apretačních válcích do různých tvarů.
 7. Obsluha zařízení na praní, odstřeďování a čištění a sušení peří.

3. platová třída

 1. Strojní žehlení oděvů na lisech všech typů včetně dožehlování na napařovacích figurách.
 2. Ruční žehlení toalet, divadelních kostýmů, hedvábných výrobků, individuálních společenských oděvů včetně složitého tvarování tkanin (plisé) i strojem.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno