Prolhaní zloději křičí, že váš poctivý obvodní lékař lže a krade. Chtějí vás zblbnout, abyste si koupili jejich kapsle Diaprin anebo Diastine, které však nejsou lékem na cukrovku, ani na žádnou jinou chorobu.

Normálního člověka trápí svědomí, když zalže nebo něco ukradne. Psychopati a sociopati však nejsou schopni empatie ani sebereflexe. Rychle zapomenou na bezbrannou stařenku, kterou právě oloupili o celoživotní úspory – a klidně kohokoli pomluví nebo udají, aby odlákali naši pozornost. Ukázkovým příkladem jsou internetové reklamy na kapsle Diaprin, respektive Diastine.

MUDr. Vítězslav Dvořák alias Karel Augusta

„Lékaři dneska nepřemýšlejí, nemají zájem o pacienty a mechanicky předepisují neúčinné léky, které doporučuje ministerstvo. Chtějí vydělat, nic víc,“ říká podle reklamy „nejlepší český specialista na diabetes, MUDr. Vítězslav Dvořák“. Následně doporučuje „lék Diaprin“, který údajně zabírá na cukrovku.

Česká reklama na Diaprin, recenze, diskuse, podvod

Uvedená reklama má několik verzí. Obsah zůstává víceméně stejný, mění se pouze detaily. Vyfotografovaný muž je jednou představen jako MUDr. Vítězslav Dvořák, podruhé jako „Karel Augusta“, obě citovaná jména však chybějí v oficiálním seznamu České lékařské komory (ČLK). Také inzerované kapsle Diaprin a Diastine marně hledáme v databázi Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Česká reklama na Diastine, recenze, diskuse, podvod

Univerzální recenze na Diaprin, Diastine apod.

Podobně byly prezentovány dřívější podvodné „léky na cukrovku“, které se jmenovaly například DiaRemedium, Dialine, ReCardio, DIETonus nebo SugaNorm. „Výsledek? Nula. Stydím se, že jsem poslal peníze podvodníkům,“ přiznává pan Alexander, jeden ze zklamaných uživatelů. „Inzerovaný přípravek mi nepomohl, prodejci by se měli stydět,“ navazuje Oldřich. „Tihle šmejdi by se měli trestat,“ uzavírá Jiří.

 • Falešné výrobky bývají zaštítěny vymyšlenými osobnostmi, které zdánlivě připomínají skutečné odborníky, ale přitom neexistují.
 • Uživatelské recenze jsou podepsány náhodnými jmény. Portrétní fotografie patří zaplaceným statistům, nebo jsou prostě ukradeny někomu, kdo o kampani nemá tušení.
 • Odpovědný podnikatel obvykle sídlí mimo Evropskou unii a nemá českou pobočku. Často vůbec neprozrazuje svoji totožnost nebo uvádí falešné údaje (například neexistující „německou“ firmu „Grestenshafter GMBH“).
 • Cena byla „zlevněna“ na 849 Kč (Diaprin) a 870 Kč (Diastine) za 30 kapslí.
 • Chybějí seriózní smluvní podmínky, od kurýra pravděpodobně neobdržíme fakturu a těžko uplatníme reklamaci.
 • Jde o mezinárodní kriminalitu. Podvodná reklama má zpravidla několik jazykových mutací, fotografie bývají stejné, jména nikoli.

Autor úvodní ilustrační fotografie: Mali Maeder

11 KOMENTÁŘE

 1. Napsal jsem dTestu, ať taky poukáže na tuto matoucí reklamu, která popisuje reálné zkušenosti a pravdy o cukrovce (postupná slepota, ledviny aj.), a proto leckdo může nalítnout. Peníze potom skončí v kapsách bezcharakterních psychopatů a sociopatů. Děkuji za recenzi na Diaprin. 😉

 2. Právě jsem zahlédla další reklamu na tento „lék“. „Doktor Dvořák“ na ní sice změnil podobu, zavádějící a nepravdivé informace zůstaly. Zajímalo by mě, proč se těmito podvody nikdo nezabývá? Vždyť je to očividný podvod, včetně ukradeného jména, titulu a fotky tzv. lékaře, včetně vymyšlených recenzí pod článkem – zkuste tam něco napsat, nejde to vložit. A podvodníky nikdo nestíhá, nikdo se nezajímá o to, že mohou mnoha důvěřivým lidem těžce poškodit zdraví?! Proboha, vždyť toto je trestný čin!

 3. Kdyby existoval perfektní lék na cukrovku, lidé by si ho vzájemně doporučovali. Ale smolaři, kteří vyzkoušeli Diaprin, před ním naopak varují.

 4. Právě jsem se pokoušel telefonicky zrušit objednávku a v telefonu mně jen hrála hudba. Díky za recenze, otevřeli jste mi oči.

 5. Jako těžký diabetik bych rád uvítal zázračný lék – všelék. Samozřejmě léčitelnost cukrovky je nesmysl, reklama na Diaprin je na první pohled klamavá, chápu ale, že zoufalí lidé skočí i na ni. Jako největší perlička je nařčení lékařů a lékáren ze snahy obrat pacienty o peníze. Ale pozor! Diaprin tohle všechno řeší a Vaší kapse neublíží! To je fakt na přeshubu!

 6. Diaprin jsem si teď objednala, ale nepřevezmu ho. Ještě, že jsem našla tuto recenzi. Děkuji za informaci.

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno