Internetem víří povědomá reklama. „Hallu Forte jednoduše a bezpečně vyléčí takzvaný vbočený palec. Vědecké testy dokázaly, že korektor dokonale nahradí medicínský zákrok, takže není potřeba žádná další operace. Noste Hallu Forte alespoň 5 hodin denně a během 4 týdnů dostanete palec do správného úhlu!,“ tvrdí řada internetových stránek. Reklamy cílí na Čechy, PolákySlovince, Bulhary, Brity, Lotyše, Francouze, Belgičany, Řeky, Srby, RumunyŠvédy, Němce, Italy a další Evropany. Hallu Forte přitom silně připomíná korektory jménem Valgus Pro a Valgomed, které vloni zklamaly mnoho českých žen, jak ukazují recenze ZDE.

 • POZOR! Novým marketingovým názvem pro starý známý šunt je Hallu Motion!

„Mám vbočený palec, ale nechci objednávat výrobek, protože neznám prodejce a obchodní podmínky. Kde budu případně uplatňovat reklamaci?,“ píše v diskusním fóru paní Božena. Jak byly zákaznice spokojené s korektorem Valgus Pro, který připomíná aktuální nabídku jménem Hallu Forte? „Já hloupá uvěřila reklamě, aniž bych si nejdříve přečetla obchodní podmínky. Místo avizovaného korektoru jsem dostala primitivní čínskou atrapu, která němá hodnotu ani 100 Kč (3.50 €)!,“ potvrdila obavy Monika Šiňanská. „Přišla mi bezcenná věc, řekla bych jakási lepkavá guma. Výrobek jsem reklamovala, zatím čekám na reakci,“ pokračuje Ilona Pavlíková.

Kdo vlastně prodává pomůcku Hallu Forte?

Prosím, pro vaše vlastní dobro nejdříve hledejte jméno prodejce a čtěte obchodní podmínky, než cokoli koupíte! Hallu Forte stojí kolem 900 Kč, ale možná půjde opět o laciný šmejd. Kde a jakým způsobem potom zjednáte nápravu? „Uplatnění náhrady je možné pouze při oznámení reklamace, před ukončením termínu uvedeného na internetové Stránce, písemně na adresu udanou Prodávajícím,“ stanovují tvrdé obchodní podmínky. Pod dokumentem bohužel není podepsaná žádná konkrétní firma, ani fyzická osoba. Ovšem doménu hallu-forte.cz má registrovanou partička „Whitedotseo.com sp.z o.o.“, která dříve propagovala podvodné krémy, pilulky nebo masti.

Doktoři medicíny léčí vbočený palec levněji

Vbočený palec na noze začíná pobolívat lehce, nejdříve jenom při obouvání. Jeho „kořenový“ kloub stále výrazněji vystupuje ven, proti botě a vypadá nehezky. Samotný palec uhýbá opačným směrem, jakoby křižoval vedlejší ukazováček. Deformaci zhoršujeme vysokými podpatky a úzkými špičkami, proto trápí častěji ženy. Vbočený palec nazývají latiníci a medici hallux valgus, odtud pochází marketingový název výrobku Hallu Forte. Reklama argumentuje údajnými „vědeckými testy“, ale neuvádí žádné žádné podrobnosti.

Hallu Forte stojí celodenní mzdu běžného českého zaměstnance. Přitom vystudovaní lékaři léčí vbočený palec levněji, tím spíše, že máme všeobecné zdravotní pojištění :-). Upřednostňujte „chůzi bosky nebo noste pohodlnou obuv,“ radí MUDr. Zbyněk Mlčoch. Ortoped může pacientovi vybrat ortopedické vložky nebo pěnové vycpávky. Někdy bývá nejlepší operace, například ortoped MUDr. Jan Vejrosta provádí zákroky již od 400 Kč. Pokud vám (ne)pomohl Hallu Forte, určitě napište svoji zkušenost do diskusního fóra níže!

10 KOMENTÁŘE

 1. Valgomed – neférové jednání. Objednávka v srpnu – několikrát reklamace formou e-mailu – dosud není uspokojivá odpověď ani vyřízení – vysoká cena. Sehnala jsem 10x levnější.

 2. Strojek na korekci palce „Hallu Forte“ jsem si zakoupila, jeho kvalita je pochybná. Po týdenním nošení mi praskla část upínací spony. Co mne ale nejvíce rozladilo, že jsem začala dostávat maily, kde mi nějaký lékař Jindřich Štědrý tvrdohlavě nabízí, až nutí, další přípravky, které jsou údajně nezbytné k úspěšné léčbě. Prostě další výdaje, o kterých se při nabídce strojku nic nepsalo. Kdo mu dal informaci,že jsem strojek koupila??!!
  Mimochodem, hledala jsem údajného lékaře Jindřicha Štědrého, ale nic o něm jsem nenašla. Je to vůbec lékař, jak uvádí?

 3. Také mi praskla část upínací spony. K reklamaci je potřeba poslat „Hallu Forte“ do Polska i s číslem účtu, na který Vám vrátí peníze (nebo ho vyberou?). Jinak nelze reklamaci vyřídit. Také mi píše lékař! Jindřich Štědrý. Bohužel, moje blbost, že jsem se nechala napálit. Marcela

 4. Zhruba před rokem jsem „Hallu Forte“ zakoupila a posléze přestala nosit pro nepohodlí. Včera mi přišla SMS, že svůj strojek brzy dostanu poštou, aniž bych cokoliv objednala. Jsou opravdu drzí!

 5. Shromáždili databázi kontaktů a teď vnucují svoje zboží lidem, kteří nic neobjednali. Samozřejmě za peníze. Šmejdi!

 6. Dnes mi přišla SMS, že mi byla odeslána zásilka s Hallu Forte 3 Small, kterou mám očekávat během několika dní, prý ať kurýrovi zaplatím 990 Kč.
  NIC JSEM NEOBJEDNÁVALA!

 7. Trvalo přesně 10 (deset) vteřin zjistit, že jde o podvod. Žádný prof. Zlatkovský neexistuje. Ačkoliv i těch deset vteřin je zbytečně dlouhá doba. Šmejdům chybí fantazie, takže podvodné stránky jsou jak vejce z jednoho hnízda. Student, taxikář, Bětka od plotny… udělali náhodný epochální objev. Automechanici, ortopedi, sluchaři, očaři… překvapením šílí.

  Dřív než kamsi do neznáma pošlete objednávku, hledejte recenze. Za ušetřené peníze si dejte, až to bude možné, něco dobrého. Určitě to bude užitečnější, než kupovat bezcenné cetky.

 8. Tento typ podvodných stránek je snad někde i sériově vyráběn, je to na jedno kopyto. Epochální objev, profesor, případně doktor, docent a podobné výmysly, nikoho s takovou kvalifikací a jménem na internetu nedohledáte, no a pak dole spousta „věrohodných“ recenzí nebo děkovných dopisů. Budí to pouze útrpný úsměv.

  Horší je to s těmi, co jsou zoufalí ze své nemoci a chytají se každého stébla. Ti snadno podléhají i takovéto léčce. Ostatně na tyto lidi šmejdi míří. Možná by bylo namístě je jednou skutečně policejně vyhledat, ne kolem toho jen planě kecat v pořadech typu Černé ovce a podobně. A po chycení takového šmejda mít možnost je spravedlivě potrestat a seznámit veřejnost s celým průběhem vyšetřování i trestem. Včetně propadnutí majetku, i dříve účelově převedeného na rodinu a podobně. Tak, aby šmejd už nikdy neměl možnost se k takové činnosti vrátit. Tím by se možná i řada dalších od podobných úmyslů odradila. Nebo jsem opět naivní?

  • Vážený pane,
   děkuji Vám za Váš správný názor. Málem jsem naletěla. Před rokem jsem se radila se svým ortopedem o operaci haluxů – nedoporučil mi ji. I on řekl, že se operace nemusí podařit. Mám si koupit meziprstní vložku a operaci odložit na dobu pozdější.
   Na šmejdy mám stejný názor jako Vy. Je otázka, co všechno jim dovolí naše zákony.
   S pozdravem
   M. Jelenová

ZANECHAT ODPOVĚĎ

Zadejte svůj komentář!
Zde prosím zadejte své jméno